Spółki Telekomunikacja LITE
NASDAQ · TelekomunikacjaLumentum Holdings Inc. (LITE)
Lumentum Holdings Inc. wykazała przychody w wysokości 3 mld USD w roku obrotowym 2026, o 83,2% więcej niż rok wcześniej. Spółka odnotowała stratę netto w wysokości 6,9 mld USD. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 300,1 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2026. Na dzień 27 czerwca 2026 spółka miała 2 mld USD gotówki i 1,6 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (10-K) złożony 17 sierpnia 2026.
Najważniejsze fakty: Lumentum Holdings Inc.
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Lumentum Holdings Inc. przy ostatnim kursie to 85,8 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 27 czerwca 2026 wynosił 4,6 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2026 przychody wyniosły 3 mld USD (+83,2% rok do roku), a strata netto 6,9 mld USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2026 działalność operacyjna przyniosła 751,4 mln USD gotówki; po 451,3 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 300,1 mln USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport roczny, 10-K) trafił do SEC 17 sierpnia 2026 i obejmuje okres do 27 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
- Kolejne wyniki
- Kolejny raport spółki Lumentum Holdings Inc. jest spodziewany około 3 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Czym zajmuje się Lumentum Holdings Inc.
Lumentum Holdings projektuje i produkuje produkty optyczne i fotoniczne. Dostarcza komponenty optyczne, transceivery i podzespoły producentom sprzętu do sieci telekomunikacyjnych, dostawcom usług chmurowych i operatorom centrów danych. Produkuje też lasery przemysłowe wykorzystywane w procesach produkcyjnych, takich jak cięcie, spawanie i czujniki 3D w elektronice użytkowej. Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem LITE.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 mld USD | -6,9 mld USD | -92,96 USD | 300,1 mln USD |
| 2025 | 1,6 mld USD | 25,9 mln USD | 0,37 USD | -104,7 mln USD |
| 2024 | 1,4 mld USD | -546,5 mln USD | -8,12 USD | -108,3 mln USD |
| 2023 | 1,8 mld USD | -131,6 mln USD | -1,93 USD | 51,3 mln USD |
| 2022 | 1,7 mld USD | 198,9 mln USD | 2,68 USD | 368,1 mln USD |
| 2021 | 1,7 mld USD | 397,3 mln USD | 5,07 USD | 653,9 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce LITE w sektorze Telekomunikacja
Dywidendy
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2021 | b.d. | 0 USD | 0% |
| 2020 | b.d. | 0 USD | 0% |
| 2019 | b.d. | 700 tys. USD | b.d. |
| 2018 | b.d. | 700 tys. USD | 0% |
| 2017 | b.d. | 900 tys. USD | b.d. |
| 2016 | b.d. | 500 tys. USD | b.d. |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Lumentum Holdings Inc. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 6 października 2026
- 6 października 2026Dodatkowe materiały na walne DEFA14A
- 6 października 2026Materiały na walne zgromadzenie DEF 14A
- 17 sierpnia 2026Raport roczny 10-K · okres do 27 czerwca 2026Przychody wzrosły o 83% rok do roku, do 3 mld USD; rozwodniony zysk na akcję -92,96 USD wobec 0,37 USD.
- 11 sierpnia 2026Wyniki finansowe 8-K
- 30 lipca 2026
- 8 lipca 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 1 czerwca 2026
- 1 czerwca 2026
- 14 maja 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
Ile jest warta LITE? Wycena DCF z raportowanych przepływów
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Lumentum Holdings Inc. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 90,5 mln USD i niczego nie kupili na rynku. Cała sprzedaż była zaplanowana z góry w ramach planów Rule 10b5-1.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 1 października 2026 | Ali WajidEVP & CHIEF FINANCIAL OFFICER | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 24 542 | 25,7 mln USD |
| 29 września 2026 | Wupen YuenPRESIDENT, GLOBAL BUS. UNITS | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 307 | 290,1 tys. USD |
| 28 września 2026 | Wupen YuenPRESIDENT, GLOBAL BUS. UNITS | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 500 | 474,3 tys. USD |
| 25 września 2026 | Wupen YuenPRESIDENT, GLOBAL BUS. UNITS | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 500 | 467,9 tys. USD |
| 24 września 2026 | Wupen YuenPRESIDENT, GLOBAL BUS. UNITS | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 500 | 460,5 tys. USD |
| 23 września 2026 | Wupen YuenPRESIDENT, GLOBAL BUS. UNITS | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 500 | 473,3 tys. USD |
| 22 września 2026 | Wupen YuenPRESIDENT, GLOBAL BUS. UNITS | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 500 | 467,8 tys. USD |
| 21 września 2026 | Wupen YuenPRESIDENT, GLOBAL BUS. UNITS | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 500 | 479,6 tys. USD |
Kto jest właścicielem LITE
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Vanguard Capital Management13G, pasywny | 7,35% | 30 kwietnia 2026 |
| Vanguard Portfolio Management13G, pasywny | 5,19% | 29 kwietnia 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 1317 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| BlackRock, Inc. | 9 179 958 | +1 342 980 |
| Vanguard Capital Management LLC | 5 078 410 | +438 622 |
| Vanguard Portfolio Management LLC | 4 092 283 | +390 759 |
| Jpmorgan Chase & Co | 4 059 807 | +1 118 364 |
| Fmr LLC | 3 519 154 | -3 665 886 |
| State Street Corp | 3 453 717 | +415 167 |
| Invesco Ltd. | 3 176 260 | +1 999 867 |
| Geode Capital Management, LLC | 2 245 102 | +117 660 |
| Jupiter Topco LLC | 1 889 608 | nowa |
| Arrowstreet Capital, Limited Partnership | 1 370 571 | +965 704 |
| Morgan Stanley | 1 309 986 | +282 412 |
| Norges Bank | 1 168 079 | nowa |
| Goldman Sachs Group Inc | 1 107 958 | +217 180 |
| Charles Schwab Investment Management Inc | 983 932 | +9898 |
| Value Aligned Research Advisors, LLC | 734 687 | -322 573 |
| Bank of Montreal | 723 041 | +455 016 |
| Bank of America Corp | 677 839 | +105 286 |
| D. E. Shaw & Co., Inc. | 668 011 | +654 005 |
| Amundi | 658 427 | +430 355 |
| Capital World Investors | 638 222 | -675 630 |
Insiderzy
15 insiderów zgłosiło łącznie 607 086 akcji, około 604,3 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Hurlston Michael E.President and CEO, Członek rady dyrektorów | 186 951 |
| Wupen YuenPRESIDENT, GLOBAL BUS. UNITS | 108 320 |
| Retort VincentSEE REMARKS | 78 440 |
| Ali WajidEVP & CHIEF FINANCIAL OFFICER | 75 074 |
| Sepe Matthew JosephCHIEF ACCOUNTING OFFICER | 41 514 |
| Kim JaeSVP, GENERAL COUNSEL | 39 439 |
| Small IanCzłonek rady dyrektorów | 21 116 |
| Lillie BrianCzłonek rady dyrektorów | 14 018 |
| Johnson Julia SuzanneCzłonek rady dyrektorów | 13 428 |
| Fletcher PamelaCzłonek rady dyrektorów | 7514 |
Pytania o LITE
Czym zajmuje się Lumentum Holdings Inc.?
Lumentum Holdings projektuje i produkuje produkty optyczne i fotoniczne. Dostarcza komponenty optyczne, transceivery i podzespoły producentom sprzętu do sieci telekomunikacyjnych, dostawcom usług chmurowych i operatorom centrów danych. Produkuje też lasery przemysłowe wykorzystywane w procesach produkcyjnych, takich jak cięcie, spawanie i czujniki 3D w elektronice użytkowej. Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem LITE.
Ile jest warta Lumentum Holdings Inc.?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Lumentum Holdings Inc. przy ostatnim kursie to 85,8 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 27 czerwca 2026 wynosił 4,6 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Lumentum Holdings Inc. jest rentowna?
Nie. W roku obrotowym 2026 spółka odnotowała 6,9 mld USD straty netto przy przychodach 3 mld USD.
Ile przychodów ma Lumentum Holdings Inc.?
W roku obrotowym 2026 przychody Lumentum Holdings Inc. wyniosły 3 mld USD. To o 83,2% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Lumentum Holdings Inc. opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport roczny (10-K) złożony 17 sierpnia 2026. Obejmuje okres do 27 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to raport roczny dla akcjonariuszy z 6 października 2026.
Kiedy Lumentum Holdings Inc. opublikuje kolejne wyniki?
Kolejny raport spółki Lumentum Holdings Inc. jest spodziewany około 3 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Tezy, w których pojawia się LITE
Podobne spółki
Porównaj LITE z
Porównaj LITE z dowolną spółką
Obserwuj LITE
Dostaniesz maila, gdy Lumentum Holdings Inc. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Lumentum Holdings Inc. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.