Invesaro

Spółki Przemysł LEU

NYSE · Przemysł

Centrus Energy Corp (LEU)

Przychody Centrus Energy Corp za dwanaście miesięcy do 30 czerwca 2026 wyniosły 473,9 mln USD, o 8,5% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 48,5 mln USD, co daje marżę netto 10,2%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 31,3 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 1,9 mld USD gotówki i 1,2 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport kwartalny (10-Q) złożony 6 sierpnia 2026.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy LEU złoży raport w SEC.

Kurs
142,44 USD
+0,25% w ciągu dnia · 9 października 2026
Zakres 52 tygodni: 135,75 USD do 464,25 USD
Kapitalizacja
2,8 mld USD
Przychody (12 mies.)
473,9 mln USD
+8,5% r/r
Marża netto
10,2%
C/Z
36,5
na EPS z roku obr. 2025

Najważniejsze fakty: Centrus Energy Corp

Ile jest warta
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Centrus Energy Corp przy ostatnim kursie to 2,8 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 845,4 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Przychody i zysk
W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 448,7 mln USD (+1,5% rok do roku), a zysk netto 77,8 mln USD. W 12 miesiącach do 30 czerwca 2026: przychody 473,9 mln USD, zysk netto 48,5 mln USD.
Przepływy pieniężne
W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 51 mln USD gotówki; po 19,7 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 31,3 mln USD.
Ostatni raport
Ostatni raport okresowy (raport kwartalny, 10-Q) trafił do SEC 6 sierpnia 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
Kolejne wyniki
Kolejny raport spółki Centrus Energy Corp jest spodziewany około 5 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.

Czym zajmuje się Centrus Energy Corp

Centrus Energy dostarcza komponenty paliwa z nisko wzbogaconego uranu oraz usługi techniczne dla komercyjnej energetyki jądrowej. Sprzedaje produkty z uranu wzbogaconego przedsiębiorstwom energetycznym, które eksploatują reaktory jądrowe wytwarzające energię elektryczną. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem LEU.

Przychody i zysk rok po roku

Przychody
FY18: 193 mln USD 193 mln USD FY18FY19: 209,7 mln USD 209,7 mln USD FY19FY20: 247,2 mln USD 247,2 mln USD FY20FY21: 298,3 mln USD 298,3 mln USD FY21FY22: 293,8 mln USD 293,8 mln USD FY22FY23: 320,2 mln USD 320,2 mln USD FY23FY24: 442 mln USD 442 mln USD FY24FY25: 448,7 mln USD 448,7 mln USD FY25
Zysk netto
FY18: -104,1 mln USD -104,1 mln USD FY18FY19: -16,5 mln USD -16,5 mln USD FY19FY20: 54,4 mln USD 54,4 mln USD FY20FY21: 175 mln USD 175 mln USD FY21FY22: 52,2 mln USD 52,2 mln USD FY22FY23: 84,4 mln USD 84,4 mln USD FY23FY24: 73,2 mln USD 73,2 mln USD FY24FY25: 77,8 mln USD 77,8 mln USD FY25

Lata obrotowe według raportów rocznych. Kwoty w USD.

Najważniejsze liczby

Rok obrotowyPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS rozwodnionyWolne przepływy
2025448,7 mln USD50,2 mln USD77,8 mln USD3,90 USD31,3 mln USD
2024442 mln USD48 mln USD73,2 mln USD4,47 USD32,9 mln USD
2023320,2 mln USD52,4 mln USD84,4 mln USD5,44 USD7,5 mln USD
2022293,8 mln USD59,7 mln USD52,2 mln USD3,38 USD19,9 mln USD
2021298,3 mln USD68,3 mln USD175 mln USD9,75 USD48,8 mln USD
2020247,2 mln USD51 mln USD54,4 mln USD0,57 USD65,7 mln USD

Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu

Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy

Następny raport spodziewany około 5 listopada 2026.

Szacunek z rytmu raportów spółki: około 92 dni po ostatnim raporcie z 5 sierpnia 2026, jej zwykły odstęp. To nie jest data ogłoszona przez spółkę. Zobacz kalendarz raportów · Wyniki kwartał po kwartale

Miejsce LEU w sektorze Przemysł

Przychody448,7 mln USD
345. miejsce z 605 w sektorze Przemysł · Dolne 43%
Wzrost przychodów+1,5%
323. miejsce z 521 w sektorze Przemysł · Dolne 38%
Marża netto17,3%
48. miejsce z 524 w sektorze Przemysł · Górne 9%
Marża wolnych przepływów7,0%
199. miejsce z 488 w sektorze Przemysł · Górne 41%

Ostatni rok obrotowy każdej spółki z sektora, która podaje daną liczbę. Przychody porównujemy wśród spółek raportujących w dolarach, wzrost i marże wśród spółek z co najmniej 10 milionami przychodów. Przemysł

Najnowsze raporty dla SEC

Co Centrus Energy Corp złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.

  1. 17 września 2026
  2. 11 września 2026
  3. 9 września 2026
  4. 8 września 2026
  5. 4 września 2026
  6. 18 sierpnia 2026
  7. 14 sierpnia 2026
  8. 7 sierpnia 2026
  9. 6 sierpnia 2026
  10. 6 sierpnia 2026
    Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 czerwca 2026Przychody wzrosły o 14% rok do roku, do 176,1 mln USD; rozwodniony zysk na akcję 0,77 USD wobec 1,59 USD.

Ostatnie zgłoszenia transakcji insiderów (formularze 3, 4 i 144): 10, najnowsze 13 sierpnia 2026. Transakcje insiderów w SEC

Ile jest warta LEU? Wycena DCF z raportowanych przepływów

Transakcje insiderów

Co osoby kierujące Centrus Energy Corp robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.

W ostatnich 90 dniach żaden insider nie kupił ani nie sprzedał akcji na rynku. Zgłoszone zmiany (2) to wynagrodzenie w akcjach, wykonanie opcji, akcje zatrzymane na podatek lub darowizny.

Kupione (na rynku)
0 USD
ostatnie 90 dni
Sprzedane
0 USD
ostatnie 90 dni
DataInsiderCoAkcjeCenaWartośćRaport
11 sierpnia 2026 Tinelli Todd MSVP, CFO & Treasurer Otrzymał w wynagrodzeniu 456 - - Form 4
11 sierpnia 2026 Tinelli Todd MSVP, CFO & Treasurer Akcje zatrzymane na podatek 206 189,19 USD 39 tys. USD Form 4
26 czerwca 2026 Rothrock Ray A.Członek rady dyrektorów Akcje zatrzymane na podatek 235 - - Form 4
26 czerwca 2026 Donald Kirkland HCzłonek rady dyrektorów Akcje zatrzymane na podatek 295 - - Form 4
26 czerwca 2026 Madia William JCzłonek rady dyrektorów Akcje zatrzymane na podatek 345 - - Form 4
26 czerwca 2026 Jonas Tina WCzłonek rady dyrektorów Akcje zatrzymane na podatek 293 - - Form 4
26 czerwca 2026 Williams Mikel HCzłonek rady dyrektorów Akcje zatrzymane na podatek 302 - - Form 4
18 czerwca 2026 Donald Kirkland HCzłonek rady dyrektorów Otrzymał w wynagrodzeniu 757 - - Form 4

Wszystkie raporty insiderów w SEC.gov · Gdzie insiderzy kupują akcje na całym rynku

Kto jest właścicielem LEU

Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.

Akcjonariusze powyżej 5%

Kto ma ponad 5% akcji danej klasy, musi to zgłosić w Schedule 13D (gdy może chcieć wpływać na spółkę) lub 13G (inwestor pasywny). Pokazujemy najnowsze zgłoszenie każdego akcjonariusza: 13G z ostatnich 2 lat, 13D z ostatnich 3.

PosiadaczUdział w klasieAkcjeZłożono
Van Eck Associates Corporation13G, pasywny 8,7% 1 651 915 14 sierpnia 2026
Global X Management CO LLC13G, pasywny 6,41% 1 214 021 15 maja 2026
Vanguard Capital Management13G, pasywny 5,02% 951 867 31 lipca 2026

Najnowsze zgłoszenia poniżej 5%: D. E. Shaw & Co., L.P. 2% (15 maja 2026); The Vanguard Group 0% (26 marca 2026); Morris Bawabeh 4% (22 października 2024).

Najwięksi inwestorzy instytucjonalni

Nie mamy jeszcze pozycji z formularzy 13F dla tej spółki.

Insiderzy

Zgłoszone pakiety insiderów, którzy złożyli formularz Form 4 w ostatnich 12 miesiącach: akcje, które każdy z nich miał po ostatniej zgłoszonej transakcji. To nie jest łączny stan posiadania wszystkich insiderów.

9 insiderów zgłosiło łącznie 145 565 akcji, około 20,7 mln USD po ostatniej cenie.

PosiadaczAkcjeStan na
Madia William JCzłonek rady dyrektorów 57 443 26 czerwca 2026
Williams Mikel HCzłonek rady dyrektorów 52 234 26 czerwca 2026
Jonas Tina WCzłonek rady dyrektorów 15 480 26 czerwca 2026
Donald Kirkland HCzłonek rady dyrektorów 8693 26 czerwca 2026
Vexler Amir VadimPresident and CEO, Członek rady dyrektorów 4392 4 grudnia 2025
Rothrock Ray A.Członek rady dyrektorów 2680 26 czerwca 2026
Brown Patrick SidneySVP, FIELD OPERATIONS 2452 21 kwietnia 2026
Donelson John M ASVP, Sales & Chief Mktg Off 1941 15 marca 2026
Tinelli Todd MSVP, CFO & Treasurer 250 11 sierpnia 2026

Zgłoszenia Schedule 13D/13G w SEC.gov

Wszystkie raporty w SEC EDGAR

Pytania o LEU

Czym zajmuje się Centrus Energy Corp?

Centrus Energy dostarcza komponenty paliwa z nisko wzbogaconego uranu oraz usługi techniczne dla komercyjnej energetyki jądrowej. Sprzedaje produkty z uranu wzbogaconego przedsiębiorstwom energetycznym, które eksploatują reaktory jądrowe wytwarzające energię elektryczną. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem LEU.

Ile jest warta Centrus Energy Corp?

Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Centrus Energy Corp przy ostatnim kursie to 2,8 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 845,4 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.

Czy Centrus Energy Corp jest rentowna?

Tak. W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 spółka wykazała 48,5 mln USD zysku netto przy przychodach 473,9 mln USD, czyli marżę netto 10,2%.

Ile przychodów ma Centrus Energy Corp?

W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 przychody Centrus Energy Corp wyniosły 473,9 mln USD. To o 8,5% więcej niż rok wcześniej.

Kiedy Centrus Energy Corp opublikowała ostatni raport?

Ostatni raport okresowy to raport kwartalny (10-Q) złożony 6 sierpnia 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to inne zdarzenie z 17 września 2026.

Kiedy Centrus Energy Corp opublikuje kolejne wyniki?

Kolejny raport spółki Centrus Energy Corp jest spodziewany około 5 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.

Tezy, w których pojawia się LEU

Podobne spółki

Porównaj LEU z

Porównaj LEU z dowolną spółką

Obserwuj LEU

Dostaniesz maila, gdy Centrus Energy Corp złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy LEU złoży raport w SEC.

Skąd są te liczby

Dane finansowe to wartości, które Centrus Energy Corp oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.

Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.