Invesaro

Spółki Porównanie

Centrus Energy vs Titan America: przychody, zysk, marże i wzrost w porównaniu

Centrus Energy miała 448,7 mln USD przychodów w roku obrotowym 2025, Titan America 1,7 mld USD w roku 2025. Przychody zmieniły się o +1,5% w Centrus Energy i o +1,8% w Titan America rok do roku, więc szybciej rosła Titan America. Centrus Energy zatrzymała 17,3% przychodów jako zysk netto, Titan America 11,1%. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 31,3 mln USD w Centrus Energy i 134,9 mln USD w Titan America.

Obok siebie, ostatni rok obrotowy

LEUTTAM
Koniec roku obrotowegoFY2025 (31 grudnia 2025)FY2025 (31 grudnia 2025)
Przychody448,7 mln USD1,7 mld USD
Wzrost przychodów+1,5%+1,8%
Zysk netto77,8 mln USD185,4 mln USD
Marża netto17,3%11,1%
Wolne przepływy pieniężne31,3 mln USD134,9 mln USD
Marża wolnych przepływów7,0%8,1%
Zysk na akcję (rozwodniony)3,90 USD1,01 USD
Gotówka2 mld USD211,8 mln USD
Dług1,2 mld USDb.d.
Cena do zysku (C/Z)36.5b.d.
Wartość rynkowa2,8 mld USD2,4 mld USD
Stopa dywidendyb.d.b.d.
Miejsce w sektorze wg przychodów345. z 605 · Przemysł246. z 605 · Przemysł

Na przestrzeni lat

Przychody
LEU FY2018: 193 mln USDLEU FY2019: 209,7 mln USDLEU FY2020: 247,2 mln USDLEU FY2021: 298,3 mln USDLEU FY2022: 293,8 mln USDLEU FY2023: 320,2 mln USDLEU FY2024: 442 mln USDLEU FY2025: 448,7 mln USDTTAM FY2022: 1,4 mld USDTTAM FY2024: 1,6 mld USDTTAM FY2024: 1,6 mld USDTTAM FY2025: 1,7 mld USDFY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU 448,7 mln USDTTAM 1,7 mld USD
Zysk netto
LEU FY2018: -104,1 mln USDLEU FY2019: -16,5 mln USDLEU FY2020: 54,4 mln USDLEU FY2021: 175 mln USDLEU FY2022: 52,2 mln USDLEU FY2023: 84,4 mln USDLEU FY2024: 73,2 mln USDLEU FY2025: 77,8 mln USDTTAM FY2022: 62,7 mln USDTTAM FY2024: 155,2 mln USDTTAM FY2024: 166,1 mln USDTTAM FY2025: 185,4 mln USDFY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU 77,8 mln USDTTAM 185,4 mln USD
Marża netto
LEU FY2018: -53,9%LEU FY2019: -7,9%LEU FY2020: 22,0%LEU FY2021: 58,7%LEU FY2022: 17,8%LEU FY2023: 26,4%LEU FY2024: 16,6%LEU FY2025: 17,3%TTAM FY2022: 4,6%TTAM FY2024: 9,8%TTAM FY2024: 10,2%TTAM FY2025: 11,1%FY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU 17,3%TTAM 11,1%
Wzrost przychodów
LEU FY2019: +8,7%LEU FY2020: +17,9%LEU FY2021: +20,7%LEU FY2022: -1,5%LEU FY2023: +9,0%LEU FY2024: +38,0%LEU FY2025: +1,5%TTAM FY2024: +16,7%TTAM FY2024: +2,7%TTAM FY2025: +1,8%FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU +1,5%TTAM +1,8%
Wolne przepływy pieniężne
LEU FY2018: -74,5 mln USDLEU FY2019: 11,2 mln USDLEU FY2020: 65,7 mln USDLEU FY2021: 48,8 mln USDLEU FY2022: 19,9 mln USDLEU FY2023: 7,5 mln USDLEU FY2024: 32,9 mln USDLEU FY2025: 31,3 mln USDTTAM FY2022: 53 mln USDTTAM FY2024: 110 mln USDTTAM FY2024: 112,6 mln USDTTAM FY2025: 134,9 mln USDFY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU 31,3 mln USDTTAM 134,9 mln USD

Lata obrotowe tak, jak raportuje je każda ze spółek; mogą kończyć się w różnych miesiącach.

Pytania o Centrus Energy i Titan America

Która spółka ma większe przychody, Centrus Energy czy Titan America?

Większe przychody ma Titan America: 1,7 mld USD w roku obrotowym 2025, wobec 448,7 mln USD w Centrus Energy w roku 2025.

Która zatrzymuje więcej przychodów jako zysk, Centrus Energy czy Titan America?

Marża netto Centrus Energy wyniosła 17,3% w roku obrotowym 2025; Titan America miała 11,1% w roku 2025.

Która szybciej zwiększa przychody, Centrus Energy czy Titan America?

W ostatnich latach obrotowych przychody zmieniły się o +1,5% w Centrus Energy i o +1,8% w Titan America.

Skąd pochodzą te liczby?

Z raportów rocznych, które każda ze spółek składa w SEC (10-K, a w przypadku spółek zagranicznych 20-F i 40-F), odczytanych z danych XBRL. Marże i wzrost to prosta arytmetyka na tych liczbach. Nic tutaj nie jest rekomendacją.

Więcej porównań

Porównaj więcej spółek