Invesaro

Spółki Porównanie

Hecla Mining vs Centrus Energy: przychody, zysk, marże i wzrost w porównaniu

Hecla Mining miała 1,4 mld USD przychodów w roku obrotowym 2025, Centrus Energy 448,7 mln USD w roku 2025. Przychody zmieniły się o +53,0% w Hecla Mining i o +1,5% w Centrus Energy rok do roku, więc szybciej rosła Hecla Mining. Hecla Mining zatrzymała 22,6% przychodów jako zysk netto, Centrus Energy 17,3%. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 310,2 mln USD w Hecla Mining i 31,3 mln USD w Centrus Energy.

Obok siebie, ostatni rok obrotowy

HLLEU
Koniec roku obrotowegoFY2025 (31 grudnia 2025)FY2025 (31 grudnia 2025)
Przychody1,4 mld USD448,7 mln USD
Wzrost przychodów+53,0%+1,5%
Zysk netto321,7 mln USD77,8 mln USD
Marża netto22,6%17,3%
Wolne przepływy pieniężne310,2 mln USD31,3 mln USD
Marża wolnych przepływów21,8%7,0%
Zysk na akcję (rozwodniony)0,49 USD3,90 USD
Gotówka241,6 mln USD2 mld USD
Długb.d.1,2 mld USD
Cena do zysku (C/Z)34.436.5
Wartość rynkowa11,3 mld USD2,8 mld USD
Stopa dywidendy0,06%b.d.
Miejsce w sektorze wg przychodów261. z 605 · Przemysł345. z 605 · Przemysł

Na przestrzeni lat

Przychody
HL FY2018: 567,1 mln USDHL FY2019: 673,3 mln USDHL FY2020: 691,9 mln USDHL FY2021: 807,5 mln USDHL FY2022: 718,9 mln USDHL FY2023: 720,2 mln USDHL FY2024: 929,9 mln USDHL FY2025: 1,4 mld USDLEU FY2018: 193 mln USDLEU FY2019: 209,7 mln USDLEU FY2020: 247,2 mln USDLEU FY2021: 298,3 mln USDLEU FY2022: 293,8 mln USDLEU FY2023: 320,2 mln USDLEU FY2024: 442 mln USDLEU FY2025: 448,7 mln USDFY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
HL 1,4 mld USDLEU 448,7 mln USD
Zysk netto
HL FY2018: -26,6 mln USDHL FY2019: -94,9 mln USDHL FY2020: -9,5 mln USDHL FY2021: 35,1 mln USDHL FY2022: -37,3 mln USDHL FY2023: -84,2 mln USDHL FY2024: 35,8 mln USDHL FY2025: 321,7 mln USDLEU FY2018: -104,1 mln USDLEU FY2019: -16,5 mln USDLEU FY2020: 54,4 mln USDLEU FY2021: 175 mln USDLEU FY2022: 52,2 mln USDLEU FY2023: 84,4 mln USDLEU FY2024: 73,2 mln USDLEU FY2025: 77,8 mln USDFY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
HL 321,7 mln USDLEU 77,8 mln USD
Marża netto
HL FY2018: -4,7%HL FY2019: -14,1%HL FY2020: -1,4%HL FY2021: 4,3%HL FY2022: -5,2%HL FY2023: -11,7%HL FY2024: 3,8%HL FY2025: 22,6%LEU FY2018: -53,9%LEU FY2019: -7,9%LEU FY2020: 22,0%LEU FY2021: 58,7%LEU FY2022: 17,8%LEU FY2023: 26,4%LEU FY2024: 16,6%LEU FY2025: 17,3%FY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
HL 22,6%LEU 17,3%
Wzrost przychodów
HL FY2019: +18,7%HL FY2020: +2,8%HL FY2021: +16,7%HL FY2022: -11,0%HL FY2023: +0,2%HL FY2024: +29,1%HL FY2025: +53,0%LEU FY2019: +8,7%LEU FY2020: +17,9%LEU FY2021: +20,7%LEU FY2022: -1,5%LEU FY2023: +9,0%LEU FY2024: +38,0%LEU FY2025: +1,5%FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
HL +53,0%LEU +1,5%
Wolne przepływy pieniężne
HL FY2018: -42,7 mln USDHL FY2019: -555 tys. USDHL FY2020: 89,8 mln USDHL FY2021: 111,3 mln USDHL FY2022: -59,5 mln USDHL FY2023: -148,4 mln USDHL FY2024: 3,8 mln USDHL FY2025: 310,2 mln USDLEU FY2018: -74,5 mln USDLEU FY2019: 11,2 mln USDLEU FY2020: 65,7 mln USDLEU FY2021: 48,8 mln USDLEU FY2022: 19,9 mln USDLEU FY2023: 7,5 mln USDLEU FY2024: 32,9 mln USDLEU FY2025: 31,3 mln USDFY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
HL 310,2 mln USDLEU 31,3 mln USD

Lata obrotowe tak, jak raportuje je każda ze spółek; mogą kończyć się w różnych miesiącach.

Pytania o Hecla Mining i Centrus Energy

Która spółka ma większe przychody, Hecla Mining czy Centrus Energy?

Większe przychody ma Hecla Mining: 1,4 mld USD w roku obrotowym 2025, wobec 448,7 mln USD w Centrus Energy w roku 2025.

Która zatrzymuje więcej przychodów jako zysk, Hecla Mining czy Centrus Energy?

Marża netto Hecla Mining wyniosła 22,6% w roku obrotowym 2025; Centrus Energy miała 17,3% w roku 2025.

Która szybciej zwiększa przychody, Hecla Mining czy Centrus Energy?

W ostatnich latach obrotowych przychody zmieniły się o +53,0% w Hecla Mining i o +1,5% w Centrus Energy.

Skąd pochodzą te liczby?

Z raportów rocznych, które każda ze spółek składa w SEC (10-K, a w przypadku spółek zagranicznych 20-F i 40-F), odczytanych z danych XBRL. Marże i wzrost to prosta arytmetyka na tych liczbach. Nic tutaj nie jest rekomendacją.

Więcej porównań

Porównaj więcej spółek