Invesaro

Spółki Porównanie

Centrus Energy vs Chemical & Mining Co of Chile: przychody, zysk, marże i wzrost w porównaniu

Centrus Energy miała 448,7 mln USD przychodów w roku obrotowym 2025, Chemical & Mining Co of Chile 4,5 mld USD w roku 2024. Przychody zmieniły się o +1,5% w Centrus Energy i o -39,4% w Chemical & Mining Co of Chile rok do roku, więc szybciej rosła Centrus Energy. Centrus Energy zatrzymała 17,3% przychodów jako zysk netto, Chemical & Mining Co of Chile 15,1%. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 31,3 mln USD w Centrus Energy i 302,9 mln USD w Chemical & Mining Co of Chile.

Obok siebie, ostatni rok obrotowy

LEUSQM
Koniec roku obrotowegoFY2025 (31 grudnia 2025)FY2024 (31 grudnia 2024)
Przychody448,7 mln USD4,5 mld USD
Wzrost przychodów+1,5%-39,4%
Zysk netto77,8 mln USD685,1 mln USD
Marża netto17,3%15,1%
Wolne przepływy pieniężne31,3 mln USD302,9 mln USD
Marża wolnych przepływów7,0%6,7%
Zysk na akcję (rozwodniony)3,90 USD2,40 USD
Gotówka2 mld USD1,4 mld USD
Dług1,2 mld USD6,1 mld USD
Cena do zysku (C/Z)36.5b.d.
Wartość rynkowa2,8 mld USD17,7 mld USD
Stopa dywidendyb.d.b.d.
Miejsce w sektorze wg przychodów345. z 605 · Przemysł137. z 605 · Przemysł

Na przestrzeni lat

Przychody
LEU FY2018: 193 mln USDLEU FY2019: 209,7 mln USDLEU FY2020: 247,2 mln USDLEU FY2021: 298,3 mln USDLEU FY2022: 293,8 mln USDLEU FY2023: 320,2 mln USDLEU FY2024: 442 mln USDLEU FY2025: 448,7 mln USDSQM FY2017: 2,2 mld USDSQM FY2018: 2,3 mld USDSQM FY2019: 1,9 mld USDSQM FY2020: 1,8 mld USDSQM FY2021: 2,9 mld USDSQM FY2022: 10,7 mld USDSQM FY2023: 7,5 mld USDSQM FY2024: 4,5 mld USDFY17FY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU 448,7 mln USDSQM 4,5 mld USD
Zysk netto
LEU FY2018: -104,1 mln USDLEU FY2019: -16,5 mln USDLEU FY2020: 54,4 mln USDLEU FY2021: 175 mln USDLEU FY2022: 52,2 mln USDLEU FY2023: 84,4 mln USDLEU FY2024: 73,2 mln USDLEU FY2025: 77,8 mln USDSQM FY2017: 427,7 mln USDSQM FY2018: 439,8 mln USDSQM FY2019: 278,1 mln USDSQM FY2020: 164,5 mln USDSQM FY2021: 585,5 mln USDSQM FY2022: 3,9 mld USDSQM FY2023: 923,2 mln USDSQM FY2024: 685,1 mln USDFY17FY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU 77,8 mln USDSQM 685,1 mln USD
Marża netto
LEU FY2018: -53,9%LEU FY2019: -7,9%LEU FY2020: 22,0%LEU FY2021: 58,7%LEU FY2022: 17,8%LEU FY2023: 26,4%LEU FY2024: 16,6%LEU FY2025: 17,3%SQM FY2017: 19,8%SQM FY2018: 19,4%SQM FY2019: 14,3%SQM FY2020: 9,1%SQM FY2021: 20,5%SQM FY2022: 36,5%SQM FY2023: 12,4%SQM FY2024: 15,1%FY17FY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU 17,3%SQM 15,1%
Wzrost przychodów
LEU FY2019: +8,7%LEU FY2020: +17,9%LEU FY2021: +20,7%LEU FY2022: -1,5%LEU FY2023: +9,0%LEU FY2024: +38,0%LEU FY2025: +1,5%SQM FY2018: +5,0%SQM FY2019: -14,2%SQM FY2020: -6,5%SQM FY2021: +57,5%SQM FY2022: +274,2%SQM FY2023: -30,3%SQM FY2024: -39,4%FY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU +1,5%SQM -39,4%
Wolne przepływy pieniężne
LEU FY2018: -74,5 mln USDLEU FY2019: 11,2 mln USDLEU FY2020: 65,7 mln USDLEU FY2021: 48,8 mln USDLEU FY2022: 19,9 mln USDLEU FY2023: 7,5 mln USDLEU FY2024: 32,9 mln USDLEU FY2025: 31,3 mln USDSQM FY2017: 616,1 mln USDSQM FY2018: 280,1 mln USDSQM FY2019: 105,6 mln USDSQM FY2020: -140 mln USDSQM FY2021: 357,8 mln USDSQM FY2022: 3,2 mld USDSQM FY2023: -1,3 mld USDSQM FY2024: 302,9 mln USDFY17FY18FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25
LEU 31,3 mln USDSQM 302,9 mln USD

Lata obrotowe tak, jak raportuje je każda ze spółek; mogą kończyć się w różnych miesiącach.

Pytania o Centrus Energy i Chemical & Mining Co of Chile

Która spółka ma większe przychody, Centrus Energy czy Chemical & Mining Co of Chile?

Większe przychody ma Chemical & Mining Co of Chile: 4,5 mld USD w roku obrotowym 2024, wobec 448,7 mln USD w Centrus Energy w roku 2025.

Która zatrzymuje więcej przychodów jako zysk, Centrus Energy czy Chemical & Mining Co of Chile?

Marża netto Centrus Energy wyniosła 17,3% w roku obrotowym 2025; Chemical & Mining Co of Chile miała 15,1% w roku 2024.

Która szybciej zwiększa przychody, Centrus Energy czy Chemical & Mining Co of Chile?

W ostatnich latach obrotowych przychody zmieniły się o +1,5% w Centrus Energy i o -39,4% w Chemical & Mining Co of Chile.

Skąd pochodzą te liczby?

Z raportów rocznych, które każda ze spółek składa w SEC (10-K, a w przypadku spółek zagranicznych 20-F i 40-F), odczytanych z danych XBRL. Marże i wzrost to prosta arytmetyka na tych liczbach. Nic tutaj nie jest rekomendacją.

Więcej porównań

Porównaj więcej spółek