UL Solutions Inc. (ULS)
Przychody UL Solutions Inc. za dwanaście miesięcy do 30 czerwca 2026 wyniosły 3,1 mld USD, o 6,6% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 505 mln USD, co daje marżę netto 16,1%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 403 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 434 mln USD gotówki i 301 mln USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport kwartalny (10-Q) złożony 4 sierpnia 2026.
Najważniejsze fakty: UL Solutions Inc.
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki UL Solutions Inc. przy ostatnim kursie to 14,1 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 1,6 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 3,1 mld USD (+6,4% rok do roku), a zysk netto 325 mln USD. W 12 miesiącach do 30 czerwca 2026: przychody 3,1 mld USD, zysk netto 505 mln USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 600 mln USD gotówki; po 197 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 403 mln USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport kwartalny, 10-Q) trafił do SEC 4 sierpnia 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
- Kolejne wyniki
- Kolejny raport spółki UL Solutions Inc. jest spodziewany około 3 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
- Dywidenda
- UL Solutions Inc. wypłaciła 0,52 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 0,74%.
Czym zajmuje się UL Solutions Inc.
UL Solutions Inc. jest zarejestrowana w SEC w branży o kodzie SIC 8734 (Services-Testing Laboratories). Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem ULS.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,1 mld USD | 325 mln USD | 1,60 USD | 403 mln USD |
| 2024 | 2,9 mld USD | 326 mln USD | 1,62 USD | 287 mln USD |
| 2024 | 2,7 mld USD | 260 mln USD | 1,30 USD | 252 mln USD |
| 2022 | 2,5 mld USD | 293 mln USD | 1,47 USD | 208 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce ULS w sektorze Ochrona zdrowia
Dywidendy
UL Solutions Inc. wypłaciła 0,52 USD na akcję w roku obrotowym 2025. Przy obecnej cenie to stopa dywidendy 0,74%. Na dywidendy wydała 104 mln USD gotówki, 32% zysku netto.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0,52 USD | 104 mln USD | 32% |
| 2024 | 0,50 USD | 100 mln USD | 31% |
| 2024 | 3,40 USD | 680 mln USD | 262% |
| 2022 | 8,00 USD | 1,6 mld USD | 546% |
Najnowsze raporty dla SEC
Co UL Solutions Inc. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 7 października 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 1 października 2026
- 13 sierpnia 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 4 sierpnia 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 czerwca 2026Przychody wzrosły o 5,2% rok do roku, do 816 mln USD; rozwodniony zysk na akcję 1,21 USD wobec 0,45 USD.
- 4 sierpnia 2026Wyniki finansowe 8-K
- 30 lipca 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 3 czerwca 2026
- 22 maja 2026
- 14 maja 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 5 maja 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 31 marca 2026Przychody wzrosły o 7,5% rok do roku, do 758 mln USD; rozwodniony zysk na akcję 0,45 USD wobec 0,33 USD.
Ile jest warta ULS? Wycena DCF z raportowanych przepływów
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące UL Solutions Inc. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 2,9 mln USD i niczego nie kupili na rynku. Cała sprzedaż była zaplanowana z góry w ramach planów Rule 10b5-1.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 8 października 2026 | Scanlon Jennifer F.President and CEO, Członek rady dyrektorów | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 12 500 | 876 tys. USD |
| 1 września 2026 | Scanlon Jennifer F.President and CEO, Członek rady dyrektorów | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 10 495 | 771,6 tys. USD |
| 1 września 2026 | Scanlon Jennifer F.President and CEO, Członek rady dyrektorów | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 2005 | 149,2 tys. USD |
| 6 sierpnia 2026 | Shannon James MCzłonek rady dyrektorów | Przekazał w darowiźnie | 600 | - |
| 3 sierpnia 2026 | Scanlon Jennifer F.President and CEO, Członek rady dyrektorów | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 3629 | 330,3 tys. USD |
| 3 sierpnia 2026 | Scanlon Jennifer F.President and CEO, Członek rady dyrektorów | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 3281 | 301,5 tys. USD |
| 3 sierpnia 2026 | Scanlon Jennifer F.President and CEO, Członek rady dyrektorów | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 5590 | 519,2 tys. USD |
| 1 lipca 2026 | Scanlon Jennifer F.President and CEO, Członek rady dyrektorów | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 4800 | 470 tys. USD |
Kto jest właścicielem ULS
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| ULSE Inc.13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami | 61,6% | 10 lutego 2026 |
| T. Rowe Price Investment Management, Inc.13G, pasywny | 8,5% | 14 listopada 2025 |
| Capital International Investors13G, pasywny | 8,4% | 14 maja 2026 |
| Kayne Anderson Rudnick Investment Management, LLC13G, pasywny | 6% | 13 sierpnia 2026 |
| Vanguard Capital Management13G, pasywny | 5,23% | 30 kwietnia 2026 |
| Capital Research Global Investors13G, pasywny | 5% | 12 lutego 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 390 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| BlackRock, Inc. | 7 131 683 | +1 682 816 |
| Capital International Investors | 6 115 196 | +40 930 |
| Kayne Anderson Rudnick Investment Management LLC | 4 694 443 | -704 153 |
| Vanguard Capital Management LLC | 3 504 948 | +48 201 |
| Capital Research Global Investors | 3 367 530 | -286 408 |
| Vanguard Portfolio Management LLC | 3 241 880 | +156 605 |
| Jupiter Topco LLC | 3 042 429 | nowa |
| Durable Capital Partners LP | 2 937 488 | -354 028 |
| State Street Corp | 2 279 148 | +734 579 |
| Geode Capital Management, LLC | 2 011 579 | +542 200 |
| Neuberger Berman Group LLC | 1 819 860 | +529 443 |
| Allspring Global Investments Holdings, LLC | 1 566 973 | -177 550 |
| Norges Bank | 1 486 850 | nowa |
| Fmr LLC | 1 388 891 | -236 118 |
| First Trust Advisors LP | 1 301 960 | +88 789 |
| Wells Fargo & Company | 1 144 170 | +22 256 |
| Federated Hermes, Inc. | 1 093 754 | +3059 |
| Pictet Asset Management Holding SA | 915 471 | +903 083 |
| Morgan Stanley | 880 673 | +211 279 |
| Driehaus Capital Management LLC | 823 352 | +12 737 |
Insiderzy
15 insiderów zgłosiło łącznie 570 065 akcji, około 39,9 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Robinson Ryan DExecutive VP & CFO | 166 514165 224 pośrednio |
| Scanlon Jennifer F.President and CEO, Członek rady dyrektorów | 126 724 |
| Dollive James PCzłonek rady dyrektorów | 79 160 |
| Schjotz GitteSee Remarks | 59 341 |
| Genovesi John ASee Remarks | 30 935 |
| Chapin Linda SEVP & CHRO | 22 918 |
| Hancock Lynn HSee Remarks | 21 331 |
| Thaman Michael HCzłonek rady dyrektorów | 16 660 |
| Hecker FriedrichCzłonek rady dyrektorów | 13 180 |
| Pepping Karen KSenior VP & CAO | 8082 |
Pytania o ULS
Czym zajmuje się UL Solutions Inc.?
UL Solutions Inc. to spółka z sektora Ochrona zdrowia, notowana na NYSE pod symbolem ULS. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem ULS.
Ile jest warta UL Solutions Inc.?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki UL Solutions Inc. przy ostatnim kursie to 14,1 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 1,6 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy UL Solutions Inc. jest rentowna?
Tak. W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 spółka wykazała 505 mln USD zysku netto przy przychodach 3,1 mld USD, czyli marżę netto 16,1%.
Ile przychodów ma UL Solutions Inc.?
W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 przychody UL Solutions Inc. wyniosły 3,1 mld USD. To o 6,6% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy UL Solutions Inc. opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport kwartalny (10-Q) złożony 4 sierpnia 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 9 października 2026.
Kiedy UL Solutions Inc. opublikuje kolejne wyniki?
Kolejny raport spółki UL Solutions Inc. jest spodziewany około 3 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Czy UL Solutions Inc. wypłaca dywidendę?
Tak. UL Solutions Inc. wypłaciła 0,52 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 0,74%.
Tezy, w których pojawia się ULS
Podobne spółki
Porównaj ULS z
Obserwuj ULS
Dostaniesz maila, gdy UL Solutions Inc. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które UL Solutions Inc. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.