Invesaro

Spółki Technologia COHR

NYSE · Technologia

Coherent Corp. (COHR)

Coherent Corp. wykazała przychody w wysokości 7,1 mld USD w roku obrotowym 2026, o 22,5% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 805 mln USD, co daje marżę netto 11,3%. W roku obrotowym 2026 nakłady inwestycyjne przewyższyły przepływy operacyjne o 1 mld USD. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 1,2 mld USD gotówki i 3,2 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (10-K) złożony 14 sierpnia 2026.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy COHR złoży raport w SEC.

Kurs
312,62 USD
+3,40% w ciągu dnia · 9 października 2026
Zakres 52 tygodni: 108,19 USD do 440,00 USD
Kapitalizacja
61,2 mld USD
Przychody (rok obr. 2026)
7,1 mld USD
+22,5% r/r
Marża netto
11,3%
C/Z
75,9
na EPS z roku obr. 2026

Najważniejsze fakty: Coherent Corp.

Ile jest warta
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Coherent Corp. przy ostatnim kursie to 61,2 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 10,9 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Przychody i zysk
W roku obrotowym 2026 przychody wyniosły 7,1 mld USD (+22,5% rok do roku), a zysk netto 805 mln USD.
Przepływy pieniężne
W roku obrotowym 2026 działalność operacyjna przyniosła 79,5 mln USD gotówki; po 1,1 mld USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły -1 mld USD.
Ostatni raport
Ostatni raport okresowy (raport roczny, 10-K) trafił do SEC 14 sierpnia 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
Kolejne wyniki
Kolejny raport spółki Coherent Corp. jest spodziewany około 4 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.

Czym zajmuje się Coherent Corp.

Coherent Corp produkuje materiały inżynieryjne, komponenty optoelektroniczne i przemysłowe systemy laserowe. Dostarcza m.in. diody laserowe, transceivery optyczne i podłoża z węglika krzemu klientom z branży telekomunikacyjnej, producentom urządzeń do produkcji półprzewodników, a także sektorom elektroniki użytkowej i nauk o życiu. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem COHR.

Przychody i zysk rok po roku

Przychody
FY19: 1,4 mld USD 1,4 mld USD FY19FY20: 2,4 mld USD 2,4 mld USD FY20FY20: 3,1 mld USD 3,1 mld USD FY20FY22: 3,3 mld USD 3,3 mld USD FY22FY23: 5,2 mld USD 5,2 mld USD FY23FY24: 4,7 mld USD 4,7 mld USD FY24FY25: 5,8 mld USD 5,8 mld USD FY25FY26: 7,1 mld USD 7,1 mld USD FY26
Zysk netto
FY19: 107,5 mln USD 107,5 mln USD FY19FY20: -67 mln USD -67 mln USD FY20FY20: 297,6 mln USD 297,6 mln USD FY20FY22: 234,8 mln USD 234,8 mln USD FY22FY23: -259,5 mln USD -259,5 mln USD FY23FY24: -156,2 mln USD -156,2 mln USD FY24FY25: 49,4 mln USD 49,4 mln USD FY25FY26: 805 mln USD 805 mln USD FY26

Lata obrotowe według raportów rocznych. Kwoty w USD.

Najważniejsze liczby

Rok obrotowyPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS rozwodnionyWolne przepływy
20267,1 mld USDb.d.805 mln USD4,12 USD-1 mld USD
20255,8 mld USDb.d.49,4 mln USD-0,52 USD192,8 mln USD
20244,7 mld USD96,1 mln USD-156,2 mln USD-1,84 USD198,9 mln USD
20235,2 mld USD-37,1 mln USD-259,5 mln USD-2,93 USD198 mln USD
20223,3 mld USD414,3 mln USD234,8 mln USD1,45 USD99 mln USD
20203,1 mld USD402,1 mln USD297,6 mln USD2,37 USD428 mln USD

Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu

Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy

Następny raport spodziewany około 4 listopada 2026.

Szacunek z rytmu raportów spółki: 52 tygodnie po jej raporcie z 5 listopada 2025. To nie jest data ogłoszona przez spółkę. Zobacz kalendarz raportów · Wyniki kwartał po kwartale

Miejsce COHR w sektorze Technologia

Przychody7,1 mld USD
72. miejsce z 751 w sektorze Technologia · Górne 9%
Wzrost przychodów+22,5%
153. miejsce z 604 w sektorze Technologia · Górne 25%
Marża netto11,3%
175. miejsce z 611 w sektorze Technologia · Górne 29%
Marża wolnych przepływów-14,4%
482. miejsce z 568 w sektorze Technologia · Dolne 15%

Ostatni rok obrotowy każdej spółki z sektora, która podaje daną liczbę. Przychody porównujemy wśród spółek raportujących w dolarach, wzrost i marże wśród spółek z co najmniej 10 milionami przychodów. Technologia

Dywidendy

Na dywidendy wydała 11,4 mln USD gotówki, 1% zysku netto.

Rok obrotowyNa akcjęWypłacono% zysku
2026b.d.11,4 mln USD1%
2025b.d.11,4 mln USD23%
2024b.d.0 USDb.d.
2023b.d.27,6 mln USDb.d.
2022b.d.34,5 mln USD15%
2020b.d.20,3 mln USD7%

Na akcję w wysokości zadeklarowanej (lub wypłaconej, gdy tylko to jest podane), skorygowane o podziały akcji przeliczone przez samą spółkę. Stopa dywidendy to dywidenda z ostatniego roku obrotowego podzielona przez obecną cenę.

Najnowsze raporty dla SEC

Co Coherent Corp. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.

  1. 9 października 2026
  2. 9 października 2026
  3. 9 października 2026
  4. 31 sierpnia 2026
  5. 14 sierpnia 2026
    Raport roczny 10-K · okres do 30 czerwca 2026Przychody wzrosły o 23% rok do roku, do 7,1 mld USD; rozwodniony zysk na akcję 4,12 USD wobec -0,52 USD.
  6. 12 sierpnia 2026
  7. 8 lipca 2026
  8. 29 maja 2026
  9. 6 maja 2026
  10. 6 maja 2026
    Raport kwartalny 10-Q · okres do 31 marca 2026Przychody wzrosły o 21% rok do roku, do 1,8 mld USD; rozwodniony zysk na akcję 0,97 USD wobec -0,11 USD.

Ostatnie zgłoszenia transakcji insiderów (formularze 3, 4 i 144): 10, najnowsze 7 października 2026. Transakcje insiderów w SEC

Transakcje insiderów

Co osoby kierujące Coherent Corp. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.

W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 8,5 mln USD i niczego nie kupili na rynku. Większość sprzedaży (72%) była zaplanowana z góry w ramach planów Rule 10b5-1.

Kupione (na rynku)
0 USD
ostatnie 90 dni
Sprzedane
8,5 mln USD
ostatnie 90 dni
Per saldo sprzedane
29 636
8,5 mln USD
DataInsiderCoAkcjeCenaWartośćRaport
1 października 2026 Place Jeffrey B.Chief Supply Chain Officer Akcje zatrzymane na podatek 641 287,81 USD 184,5 tys. USD Form 4
11 września 2026 Digirolomo EnricoCzłonek rady dyrektorów Sprzedał 5315 305,99 USD 1,6 mln USD Form 4
11 września 2026 Digirolomo EnricoCzłonek rady dyrektorów Przekazał w darowiźnie 1279 - - Form 4
9 września 2026 Beard Robert PChief Strategy & Legal Officer Sprzedał 500 309,32 USD 154,7 tys. USD Form 4
2 września 2026 Neal-Graves LisaCzłonek rady dyrektorów Sprzedał 2200 268,42 USD 590,5 tys. USD Form 4
1 września 2026 Eng Julie SheridanChief Technology Officer Sprzedałzaplanowane (10b5-1) 6030 270,69 USD 1,6 mln USD Form 4
31 sierpnia 2026 Skaggs Stephen ACzłonek rady dyrektorów Sprzedałzaplanowane (10b5-1) 2272 276,88 USD 629,1 tys. USD Form 4
31 sierpnia 2026 Digirolomo EnricoCzłonek rady dyrektorów Sprzedałzaplanowane (10b5-1) 2272 276,85 USD 629 tys. USD Form 4

Wszystkie raporty insiderów w SEC.gov · Gdzie insiderzy kupują akcje na całym rynku

Kto jest właścicielem COHR

Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.

Akcjonariusze powyżej 5%

Kto ma ponad 5% akcji danej klasy, musi to zgłosić w Schedule 13D (gdy może chcieć wpływać na spółkę) lub 13G (inwestor pasywny). Pokazujemy najnowsze zgłoszenie każdego akcjonariusza: 13G z ostatnich 2 lat, 13D z ostatnich 3.

PosiadaczUdział w klasieAkcjeZłożono
Vanguard Capital Management13G, pasywny 7,45% 13 968 914 29 kwietnia 2026
Fmr LLC13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami 5,6% 11 006 110 8 lipca 2026
Vanguard Portfolio Management13G, pasywny 5,05% 9 483 002 29 kwietnia 2026

Najnowsze zgłoszenia poniżej 5%: The Vanguard Group 0% (26 marca 2026); BCPE Watson (DE) BML, LP 0% (11 lutego 2026); Dodge & Cox 4,2% (14 maja 2025).

Najwięksi inwestorzy instytucjonalni

Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 1307 zarządzających.

PosiadaczAkcjeWartośćZmiana kw/kw
BlackRock, Inc.16 608 0926,55 mld USD+1 655 117
Vanguard Capital Management LLC12 765 6635,04 mld USD+586 054
Fmr LLC11 012 7104,34 mld USD-11 648 157
Vanguard Portfolio Management LLC10 015 9643,95 mld USD+556 363
State Street Corp8 591 1353,39 mld USD+843 219
Nvidia Corp7 788 1613,07 mld USD0
Invesco Ltd.7 431 6432,93 mld USD+720 311
Geode Capital Management, LLC5 269 3302,07 mld USD+31 147
Capital International Investors3 600 5611,42 mld USDnowa
Morgan Stanley3 280 5831,29 mld USD+526 573
Norges Bank2 467 602973,4 mln USDnowa
Massachusetts Financial Services Co2 322 386920,6 mln USD+509 130
Voya Investment Management LLC2 270 269895,2 mln USD+39 782
Franklin Resources Inc2 247 324886,5 mln USD+1 231 309
Goldman Sachs Group Inc2 196 205866,3 mln USD-407 468
Charles Schwab Investment Management Inc2 178 959859,5 mln USD+133 711
Bank of America Corp1 862 119734,5 mln USD+175 845
Jpmorgan Chase & Co1 691 694661,8 mln USD+35 166
D. E. Shaw & Co., Inc.1 642 670648 mln USD+1 530 168
Northern Trust Corp1 578 828622,8 mln USD+100 399

Insiderzy

Zgłoszone pakiety insiderów, którzy złożyli formularz Form 4 w ostatnich 12 miesiącach: akcje, które każdy z nich miał po ostatniej zgłoszonej transakcji. To nie jest łączny stan posiadania wszystkich insiderów.

20 insiderów zgłosiło łącznie 877 727 akcji, około 274,4 mln USD po ostatniej cenie.

PosiadaczAkcjeStan na
Anderson James RobertCEO, Członek rady dyrektorów 185 287 28 sierpnia 2026
Barbarossa GiovanniEVP, General Management 163 158 6 listopada 2025
Corasanti Joseph JCzłonek rady dyrektorów 80 193 11 lutego 2026
Luther Sherri RCFO and Treasurer 70 855 28 sierpnia 2026
Beard Robert PChief Strategy & Legal Officer 51 428 9 września 2026
Xia Howard H.Członek rady dyrektorów 50 298 11 maja 2026
Sadasivam ShakerCzłonek rady dyrektorów 41 173 11 lutego 2026
Eng Julie SheridanChief Technology Officer 41 027 1 września 2026
Motley David LCzłonek rady dyrektorów 26 197 11 lutego 2026
Mocciaro IlariaChief Accounting Officer 24 154 28 sierpnia 2026

Zgłoszenia Schedule 13D/13G w SEC.gov

Wszystkie raporty w SEC EDGAR

Co zmieniło się w czynnikach ryzyka

Zestawiamy sekcję ryzyk z tegorocznego raportu 10-K z zeszłoroczną i zostawiamy tylko to, co faktycznie się zmieniło. Poniżej najistotniejsza zmiana z ostatniego porównania.

Przeredagowane · Istotność 4/5 · FY2025 wobec FY2026

Risks Related to Our Business, Operations and Industry (cytat z raportu, w oryginale po angielsku)

Co się zmieniło: Spółka COHR usunęła z czynników ryzyka ostrzeżenie wskazujące, że optymalizacja algorytmiczna i nowe modele AI (np. DeepSeek) mogą zmniejszyć zapotrzebowanie centrów danych na moc obliczeniową oraz popyt na jej produkty.

Zobacz w SEC EDGAR

Pozostałe zmiany (3) są dostępne po założeniu konta.

Pytania o COHR

Czym zajmuje się Coherent Corp.?

Coherent Corp produkuje materiały inżynieryjne, komponenty optoelektroniczne i przemysłowe systemy laserowe. Dostarcza m.in. diody laserowe, transceivery optyczne i podłoża z węglika krzemu klientom z branży telekomunikacyjnej, producentom urządzeń do produkcji półprzewodników, a także sektorom elektroniki użytkowej i nauk o życiu. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem COHR.

Ile jest warta Coherent Corp.?

Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Coherent Corp. przy ostatnim kursie to 61,2 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 10,9 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.

Czy Coherent Corp. jest rentowna?

Tak. W roku obrotowym 2026 spółka wykazała 805 mln USD zysku netto przy przychodach 7,1 mld USD, czyli marżę netto 11,3%.

Ile przychodów ma Coherent Corp.?

W roku obrotowym 2026 przychody Coherent Corp. wyniosły 7,1 mld USD. To o 22,5% więcej niż rok wcześniej.

Kiedy Coherent Corp. opublikowała ostatni raport?

Ostatni raport okresowy to raport roczny (10-K) złożony 14 sierpnia 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to raport roczny dla akcjonariuszy z 9 października 2026.

Kiedy Coherent Corp. opublikuje kolejne wyniki?

Kolejny raport spółki Coherent Corp. jest spodziewany około 4 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.

Tezy, w których pojawia się COHR

Podobne spółki

Porównaj COHR z

Porównaj COHR z dowolną spółką

Obserwuj COHR

Dostaniesz maila, gdy Coherent Corp. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy COHR złoży raport w SEC.

Skąd są te liczby

Dane finansowe to wartości, które Coherent Corp. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.

Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.