Spółki Technologia CAMT
NASDAQ · TechnologiaCamtek Ltd (CAMT)
Camtek Ltd wykazała przychody w wysokości 496,1 mln USD w roku obrotowym 2025, o 15,6% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 50,7 mln USD, co daje marżę netto 10,2%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 127,5 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 31 grudnia 2025 spółka miała 177,8 mln USD gotówki. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 19 marca 2026.
Najważniejsze fakty: Camtek Ltd
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Camtek Ltd przy ostatnim kursie to 7,1 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 617 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 496,1 mln USD (+15,6% rok do roku), a zysk netto 50,7 mln USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 141,9 mln USD gotówki; po 14,4 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 127,5 mln USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport roczny (emitent zagraniczny), 20-F) trafił do SEC 19 marca 2026 i obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Otwórz w SEC EDGAR
Czym zajmuje się Camtek Ltd
Camtek produkuje urządzenia do inspekcji i metrologii wykorzystywane w produkcji półprzewodników. Jej optyczne systemy inspekcyjne wykrywają defekty w płytkach półprzewodnikowych, zaawansowanych obudowach (advanced packaging) i komponentach mikroelektronicznych. Sprzęt kupują foundry półprzewodnikowe, zewnętrzni dostawcy usług montażu i testowania układów (OSAT) oraz zintegrowani producenci układów (IDM). Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem CAMT.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 496,1 mln USD | 50,7 mln USD | 1,04 USD | 127,5 mln USD |
| 2024 | 429,2 mln USD | 118,5 mln USD | 2,42 USD | 112,1 mln USD |
| 2023 | 315,4 mln USD | 78,6 mln USD | 1,63 USD | 71,2 mln USD |
| 2022 | 320,9 mln USD | 79,9 mln USD | 1,68 USD | 49,6 mln USD |
| 2021 | 269,7 mln USD | 60,3 mln USD | 1,34 USD | 56,9 mln USD |
| 2020 | 155,9 mln USD | 21,8 mln USD | 0,54 USD | 23,3 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce CAMT w sektorze Technologia
Dywidendy
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | b.d. | 0 USD | 0% |
| 2024 | b.d. | 60 mln USD | 51% |
| 2023 | b.d. | 0 USD | 0% |
| 2022 | b.d. | 0 USD | 0% |
| 2021 | b.d. | 0 USD | 0% |
| 2020 | b.d. | 0 USD | 0% |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Camtek Ltd złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 11 sierpnia 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 10 sierpnia 2026
- 29 lipca 2026
- 23 lipca 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 9 lipca 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 24 czerwca 2026
- 24 czerwca 2026
- 17 czerwca 2026
- 2 czerwca 2026
- 26 maja 2026
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Camtek Ltd robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 5,1 mln USD i niczego nie kupili na rynku.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 17 sierpnia 2026 | Geva-Dvash OritVice President, HR | Sprzedał | 508 | 88,9 tys. USD |
| 14 sierpnia 2026 | Andorn Karni YarlCzłonek rady dyrektorów | Wykonał opcje | 3176 | 71,9 tys. USD |
| 14 sierpnia 2026 | Andorn Karni YarlCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 3176 | 522,1 tys. USD |
| 13 sierpnia 2026 | Amit RafiChief Executive Officer | Sprzedał | 6250 | 1,1 mln USD |
| 13 sierpnia 2026 | Langer RamChief Operating Officer | Sprzedał | 6387 | 1,1 mln USD |
| 13 sierpnia 2026 | Andorn Karni YarlCzłonek rady dyrektorów | Wykonał opcje | 880 | 55,9 tys. USD |
| 13 sierpnia 2026 | Andorn Karni YarlCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 880 | 152 tys. USD |
| 13 sierpnia 2026 | Andorn Karni YarlCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 1476 | 254,1 tys. USD |
Kto jest właścicielem CAMT
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Migdal Insurance & Financial Holdings Ltd.13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami | 8,33% | 23 lipca 2026 |
| Harel Insurance Investments & Financial Services Ltd.13G, pasywny | 7,8% | 5 maja 2026 |
| Phoenix Financial Ltd.13G, pasywny | 5,12% | 11 sierpnia 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 235 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| USS Investment Management Ltd | 27 498 | +2941 |
| Migdal Insurance & Financial Holdings Ltd. | 2 648 396 | +720 000 |
| Wasatch Advisors LP | 2 121 920 | -606 398 |
| Menora Mivtachim Holdings Ltd. | 2 099 204 | +26 000 |
| Jane Street Group, LLC | 895 030 | +664 105 |
| Vanguard Capital Management LLC | 810 722 | +33 987 |
| Y.D. More Investments Ltd | 796 737 | +13 372 |
| Federated Hermes, Inc. | 459 000 | -31 500 |
| Goldman Sachs Group Inc | 307 910 | -85 802 |
| Oberweis Asset Management Inc/ | 253 380 | +30 600 |
| Vanguard Fiduciary Trust Co | 256 643 | +8753 |
| UBS Group AG | 239 681 | -33 654 |
| Phoenix Financial Ltd. | 237 895 | +152 735 |
| Royce & Associates LP | 210 711 | +8223 |
| Citadel Advisors LLC | 207 765 | +129 690 |
| Two Sigma Investments, LP | 199 476 | -38 189 |
| Nuveen, LLC | 191 329 | +6861 |
| Brown Capital Management LLC | 178 944 | -441 154 |
| Bank of America Corp | 178 035 | +2011 |
| Wellington Management Group Llp | 171 919 | +48 954 |
Insiderzy
9 insiderów zgłosiło łącznie 119 631 akcji, około 18,3 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Amit RafiChief Executive Officer | 55 350 |
| Langer RamChief Operating Officer | 17 532 |
| Eisenberg MosheChief Financial Officer | 16 239 |
| Aviram LiorCzłonek rady dyrektorów | 12 518 |
| Shacham YosefCzłonek rady dyrektorów | 6734 |
| Geva-Dvash OritVice President, HR | 5205 |
| Stav OritCzłonek rady dyrektorów | 2819 |
| Ben Arie MordechayCzłonek rady dyrektorów | 1891 |
| Andorn Karni YarlCzłonek rady dyrektorów | 1343 |
Pytania o CAMT
Czym zajmuje się Camtek Ltd?
Camtek produkuje urządzenia do inspekcji i metrologii wykorzystywane w produkcji półprzewodników. Jej optyczne systemy inspekcyjne wykrywają defekty w płytkach półprzewodnikowych, zaawansowanych obudowach (advanced packaging) i komponentach mikroelektronicznych. Sprzęt kupują foundry półprzewodnikowe, zewnętrzni dostawcy usług montażu i testowania układów (OSAT) oraz zintegrowani producenci układów (IDM). Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem CAMT.
Ile jest warta Camtek Ltd?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Camtek Ltd przy ostatnim kursie to 7,1 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 617 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Camtek Ltd jest rentowna?
Tak. W roku obrotowym 2025 spółka wykazała 50,7 mln USD zysku netto przy przychodach 496,1 mln USD, czyli marżę netto 10,2%.
Ile przychodów ma Camtek Ltd?
W roku obrotowym 2025 przychody Camtek Ltd wyniosły 496,1 mln USD. To o 15,6% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Camtek Ltd opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 19 marca 2026. Obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 18 sierpnia 2026.
Tezy, w których pojawia się CAMT
Podobne spółki
Porównaj CAMT z
Porównaj CAMT z dowolną spółką
Obserwuj CAMT
Dostaniesz maila, gdy Camtek Ltd złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Camtek Ltd oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.