Invesaro

Spółki Technologia PANW

NASDAQ · Technologia

Palo Alto Networks Inc (PANW)

Palo Alto Networks Inc wykazała przychody w wysokości 11,5 mld USD w roku obrotowym 2026, o 24,5% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 307 mln USD, co daje marżę netto 2,7%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 4,1 mld USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2026. Na dzień 31 lipca 2026 spółka miała 2,5 mld USD gotówki. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (10-K) złożony 10 września 2026.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy PANW złoży raport w SEC.

Kurs
398,02 USD
-4,96% w ciągu dnia · 12 października 2026
Zakres 52 tygodni: 139,57 USD do 432,33 USD
Kapitalizacja
324,4 mld USD
Przychody (rok obr. 2026)
11,5 mld USD
+24,5% r/r
Marża netto
2,7%
C/Z
995,1
na EPS z roku obr. 2026

Najważniejsze fakty: Palo Alto Networks Inc

Ile jest warta
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Palo Alto Networks Inc przy ostatnim kursie to 324,4 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 lipca 2026 wynosił 27,5 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Przychody i zysk
W roku obrotowym 2026 przychody wyniosły 11,5 mld USD (+24,5% rok do roku), a zysk netto 307 mln USD.
Przepływy pieniężne
W roku obrotowym 2026 działalność operacyjna przyniosła 4,6 mld USD gotówki; po 440 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 4,1 mld USD.
Ostatni raport
Ostatni raport okresowy (raport roczny, 10-K) trafił do SEC 10 września 2026 i obejmuje okres do 31 lipca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
Kolejne wyniki
Kolejny raport spółki Palo Alto Networks Inc jest spodziewany około 18 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.

Czym zajmuje się Palo Alto Networks Inc

Palo Alto Networks dostarcza produkty i usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa. Spółka sprzedaje firmom i instytucjom rządowym firewalle do sieci korporacyjnych, platformy bezpieczeństwa chmury oraz zautomatyzowane systemy wykrywania zagrożeń, które chronią infrastrukturę IT. Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem PANW.

Przychody i zysk rok po roku

Przychody
FY19: 2,9 mld USD 2,9 mld USD FY19FY20: 3,4 mld USD 3,4 mld USD FY20FY21: 4,3 mld USD 4,3 mld USD FY21FY22: 5,5 mld USD 5,5 mld USD FY22FY23: 6,9 mld USD 6,9 mld USD FY23FY24: 8 mld USD 8 mld USD FY24FY25: 9,2 mld USD 9,2 mld USD FY25FY26: 11,5 mld USD 11,5 mld USD FY26
Zysk netto
FY19: -81,9 mln USD -81,9 mln USD FY19FY20: -267 mln USD -267 mln USD FY20FY21: -498,9 mln USD -498,9 mln USD FY21FY22: -267 mln USD -267 mln USD FY22FY23: 439,7 mln USD 439,7 mln USD FY23FY24: 2,6 mld USD 2,6 mld USD FY24FY25: 1,1 mld USD 1,1 mld USD FY25FY26: 307 mln USD 307 mln USD FY26

Lata obrotowe według raportów rocznych. Kwoty w USD.

Najważniejsze liczby

Rok obrotowyPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS rozwodnionyWolne przepływy
202611,5 mld USD695 mln USD307 mln USD0,40 USD4,1 mld USD
20259,2 mld USD1,2 mld USD1,1 mld USD1,60 USD3,5 mld USD
20248 mld USD684 mln USD2,6 mld USD3,64 USD3,1 mld USD
20236,9 mld USD387,3 mln USD439,7 mln USD0,64 USD2,6 mld USD
20225,5 mld USD-188,8 mln USD-267 mln USD-0,45 USD1,8 mld USD
20214,3 mld USD-304,1 mln USD-498,9 mln USD-0,87 USD1,4 mld USD

Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu

Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy

Następny raport spodziewany około 18 listopada 2026.

Szacunek z rytmu raportów spółki: 52 tygodnie po jej raporcie z 19 listopada 2025. To nie jest data ogłoszona przez spółkę. Zobacz kalendarz raportów · Wyniki kwartał po kwartale

Miejsce PANW w sektorze Technologia

Przychody11,5 mld USD
59. miejsce z 751 w sektorze Technologia · Górne 8%
Wzrost przychodów+24,5%
136. miejsce z 604 w sektorze Technologia · Górne 22%
Marża netto2,7%
294. miejsce z 611 w sektorze Technologia · Górne 48%
Marża wolnych przepływów35,8%
28. miejsce z 568 w sektorze Technologia · Górne 5%

Ostatni rok obrotowy każdej spółki z sektora, która podaje daną liczbę. Przychody porównujemy wśród spółek raportujących w dolarach, wzrost i marże wśród spółek z co najmniej 10 milionami przychodów. Technologia

Najnowsze raporty dla SEC

Co Palo Alto Networks Inc złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.

  1. 10 września 2026
  2. 10 września 2026
    Raport roczny 10-K · okres do 31 lipca 2026Przychody wzrosły o 24% rok do roku, do 11,5 mld USD; rozwodniony zysk na akcję 0,40 USD wobec 1,60 USD.
  3. 1 września 2026
  4. 21 sierpnia 2026
  5. 3 czerwca 2026
    Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 kwietnia 2026Przychody wzrosły o 31% rok do roku, do 3 mld USD; rozwodniony zysk na akcję -0,22 USD wobec 0,37 USD.
  6. 2 czerwca 2026
  7. 27 maja 2026
  8. 30 kwietnia 2026
  9. 13 kwietnia 2026
  10. 27 marca 2026

Ostatnie zgłoszenia transakcji insiderów (formularze 3, 4 i 144): 10, najnowsze 9 października 2026. Transakcje insiderów w SEC

Ile jest warta PANW? Wycena DCF z raportowanych przepływów

Transakcje insiderów

Co osoby kierujące Palo Alto Networks Inc robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.

W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 20,8 mln USD i niczego nie kupili na rynku. Większość sprzedaży (56%) była zaplanowana z góry w ramach planów Rule 10b5-1.

Kupione (na rynku)
0 USD
ostatnie 90 dni
Sprzedane
20,8 mln USD
ostatnie 90 dni
Per saldo sprzedane
54 210
20,8 mln USD
DataInsiderCoAkcjeCenaWartośćRaport
9 października 2026 Bawa AparnaCzłonek rady dyrektorów Sprzedałpośrednio 170 410,00 USD 69,7 tys. USD Form 4
9 października 2026 Bawa AparnaCzłonek rady dyrektorów Sprzedałpośrednio 80 417,13 USD 33,4 tys. USD Form 4
8 października 2026 Klarich LeeEVP Chief Product & Tech Ofcr, Członek rady dyrektorów Przekazał w darowiźniepośrednio 60 000 - - Form 4
1 października 2026 Paul Josh D.Chief Accounting Officer Akcje zatrzymane na podatek 1308 397,31 USD 519,7 tys. USD Form 4
1 października 2026 Paul Josh D.Chief Accounting Officer Sprzedałzaplanowane (10b5-1) 400 395,70 USD 158,3 tys. USD Form 4
30 września 2026 Klarich LeeEVP Chief Product & Tech Ofcr, Członek rady dyrektorów Przekazał w darowiźniepośrednio 25 000 - - Form 4
24 września 2026 Bawa AparnaCzłonek rady dyrektorów Sprzedałpośrednio 260 392,69 USD 102,1 tys. USD Form 4
24 września 2026 Golechha DipakEVP, Chief Financial Officer Sprzedałzaplanowane (10b5-1) 900 388,69 USD 349,8 tys. USD Form 4

Wszystkie raporty insiderów w SEC.gov · Gdzie insiderzy kupują akcje na całym rynku

Kto jest właścicielem PANW

Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.

Akcjonariusze powyżej 5%

Kto ma ponad 5% akcji danej klasy, musi to zgłosić w Schedule 13D (gdy może chcieć wpływać na spółkę) lub 13G (inwestor pasywny). Pokazujemy najnowsze zgłoszenie każdego akcjonariusza: 13G z ostatnich 2 lat, 13D z ostatnich 3.

PosiadaczUdział w klasieAkcjeZłożono
Vanguard Capital Management13G, pasywny 7,44% 60 785 782 30 kwietnia 2026

Najnowsze zgłoszenia poniżej 5%: The Vanguard Group 0% (27 marca 2026).

Najwięksi inwestorzy instytucjonalni

Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 2903 zarządzających.

PosiadaczAkcjeWartośćZmiana kw/kw
BlackRock, Inc.75 753 50925,83 mld USD+3 322 076
Vanguard Capital Management LLC53 129 12818,12 mld USD+363 472
State Street Corp36 979 49712,61 mld USD+1 493 179
Morgan Stanley29 450 11210,04 mld USD-2 868 846
Invesco Ltd.25 647 9468,75 mld USD+1 719 523
Bank of America Corp22 681 8767,73 mld USD+205 123
Jpmorgan Chase & Co21 715 5787,21 mld USD+8 246 242
Fmr LLC20 054 4626,84 mld USD+11 949 672
Geode Capital Management, LLC19 615 5736,67 mld USD+292 058
Vanguard Portfolio Management LLC19 347 6496,6 mld USD-253 813
Norges Bank9 750 6743,33 mld USDnowa
Nuveen, LLC9 013 3663,07 mld USD+1 018 443
UBS AM, a distinct business unit of UBS ASSET MANAGEMENT AMERICAS LLC8 778 9632,99 mld USD+706 003
Northern Trust Corp8 757 7972,99 mld USD+77 312
PeakShares LLC80512,75 mld USD+549
Goldman Sachs Group Inc7 933 5682,71 mld USD+1 698 777
Royal Bank of Canada6 959 4332,37 mld USD-597 055
UBS Group AG6 758 0962,3 mld USD-1 497 256
Ameriprise Financial Inc6 563 3742,25 mld USD+62 423
Charles Schwab Investment Management Inc6 382 8532,18 mld USD+434 745

Insiderzy

Zgłoszone pakiety insiderów, którzy złożyli formularz Form 4 w ostatnich 12 miesiącach: akcje, które każdy z nich miał po ostatniej zgłoszonej transakcji. To nie jest łączny stan posiadania wszystkich insiderów.

13 insiderów zgłosiło łącznie 1 642 242 akcji, około 653,6 mln USD po ostatniej cenie.

PosiadaczAkcjeStan na
Klarich LeeEVP Chief Product & Tech Ofcr, Członek rady dyrektorów 791 053555 070 pośrednio 8 października 2026
Arora NikeshChief Executive Officer, Członek rady dyrektorów 343 394 27 marca 2026
Jenkins William D JrPresident 148 217 2 stycznia 2026
Golechha DipakEVP, Chief Financial Officer 117 750 24 września 2026
Paul Josh D.Chief Accounting Officer 77 987 1 października 2026
McCarthy Mary PatCzłonek rady dyrektorów 55 023 9 grudnia 2025
Twohill LorraineCzłonek rady dyrektorów 44 481 9 grudnia 2025
Eschenbach Carl M.Członek rady dyrektorów 22 123 9 grudnia 2025
Donovan JohnCzłonek rady dyrektorów 14 188 9 grudnia 2025
Key John P.Członek rady dyrektorów 10 000 14 września 2026

Zgłoszenia Schedule 13D/13G w SEC.gov

Wszystkie raporty w SEC EDGAR

Pytania o PANW

Czym zajmuje się Palo Alto Networks Inc?

Palo Alto Networks dostarcza produkty i usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa. Spółka sprzedaje firmom i instytucjom rządowym firewalle do sieci korporacyjnych, platformy bezpieczeństwa chmury oraz zautomatyzowane systemy wykrywania zagrożeń, które chronią infrastrukturę IT. Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem PANW.

Ile jest warta Palo Alto Networks Inc?

Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Palo Alto Networks Inc przy ostatnim kursie to 324,4 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 lipca 2026 wynosił 27,5 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.

Czy Palo Alto Networks Inc jest rentowna?

Tak. W roku obrotowym 2026 spółka wykazała 307 mln USD zysku netto przy przychodach 11,5 mld USD, czyli marżę netto 2,7%.

Ile przychodów ma Palo Alto Networks Inc?

W roku obrotowym 2026 przychody Palo Alto Networks Inc wyniosły 11,5 mld USD. To o 24,5% więcej niż rok wcześniej.

Kiedy Palo Alto Networks Inc opublikowała ostatni raport?

Ostatni raport okresowy to raport roczny (10-K) złożony 10 września 2026. Obejmuje okres do 31 lipca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 9 października 2026.

Kiedy Palo Alto Networks Inc opublikuje kolejne wyniki?

Kolejny raport spółki Palo Alto Networks Inc jest spodziewany około 18 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.

Tezy, w których pojawia się PANW

Podobne spółki

Porównaj PANW z

Porównaj PANW z dowolną spółką

Obserwuj PANW

Dostaniesz maila, gdy Palo Alto Networks Inc złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy PANW złoży raport w SEC.

Skąd są te liczby

Dane finansowe to wartości, które Palo Alto Networks Inc oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.

Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.