Invesaro

Spółki Surowce i materiały HBM

NYSE · Surowce i materiały

Hudbay Minerals Inc. (HBM)

Hudbay Minerals Inc. wykazała przychody w wysokości 2,2 mld USD w roku obrotowym 2025, o 9,4% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 568,5 mln USD, co daje marżę netto 25,7%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 240,6 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 31 grudnia 2025 spółka miała 568,9 mln USD gotówki i 1 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (emitent kanadyjski) (40-F) złożony 27 marca 2026.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy HBM złoży raport w SEC.

Kurs
26,12 USD
+2,88% w ciągu dnia · 9 października 2026
Zakres 52 tygodni: 14,34 USD do 32,15 USD
Kapitalizacja
11,6 mld USD
Przychody (rok obr. 2025)
2,2 mld USD
+9,4% r/r
Marża netto
25,7%

Najważniejsze fakty: Hudbay Minerals Inc.

Ile jest warta
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Hudbay Minerals Inc. przy ostatnim kursie to 11,6 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 3,2 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Przychody i zysk
W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 2,2 mld USD (+9,4% rok do roku), a zysk netto 568,5 mln USD.
Przepływy pieniężne
W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 707,3 mln USD gotówki; po 466,7 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 240,6 mln USD.
Ostatni raport
Ostatni raport okresowy (raport roczny (emitent kanadyjski), 40-F) trafił do SEC 27 marca 2026 i obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Otwórz w SEC EDGAR

Czym zajmuje się Hudbay Minerals Inc.

Hudbay Minerals prowadzi poszukiwania, wydobycie i przeróbkę metali nieszlachetnych i szlachetnych. Eksploatuje kopalnie i zakłady przeróbki rud w Ameryce Północnej i Południowej, produkując głównie koncentrat miedzi i cynk metaliczny, a jako produkty uboczne złoto i srebro. Jej produkcja trafia do hut, rafinerii i firm handlujących metalami. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem HBM.

Przychody i zysk rok po roku

Przychody
FY18: 1,5 mld USD 1,5 mld USD FY18FY19: 1,2 mld USD 1,2 mld USD FY19FY20: 1,1 mld USD 1,1 mld USD FY20FY21: 1,5 mld USD 1,5 mld USD FY21FY22: 1,5 mld USD 1,5 mld USD FY22FY23: 1,7 mld USD 1,7 mld USD FY23FY24: 2 mld USD 2 mld USD FY24FY25: 2,2 mld USD 2,2 mld USD FY25
Zysk netto
FY18: 85,4 mln USD 85,4 mln USD FY18FY19: -343,8 mln USD -343,8 mln USD FY19FY20: -144,6 mln USD -144,6 mln USD FY20FY21: -244,4 mln USD -244,4 mln USD FY21FY22: 70,4 mln USD 70,4 mln USD FY22FY23: 66,4 mln USD 66,4 mln USD FY23FY24: 76,7 mln USD 76,7 mln USD FY24FY25: 568,5 mln USD 568,5 mln USD FY25

Lata obrotowe według raportów rocznych. Kwoty w USD.

Najważniejsze liczby

Rok obrotowyPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS rozwodnionyWolne przepływy
20252,2 mld USD916,5 mln USD568,5 mln USD1,44 USD240,6 mln USD
20242 mld USD400,3 mln USD76,7 mln USD0,20 USD319,1 mln USD
20231,7 mld USD297,1 mln USD66,4 mln USD0,22 USD195,8 mln USD
20221,5 mld USD214,3 mln USD70,4 mln USD0,27 USD178,8 mln USD
20211,5 mld USD18,3 mln USD-244,4 mln USD-0,93 USD32,9 mln USD
20201,1 mld USD-37,2 mln USD-144,6 mln USD-0,55 USD-121,7 mln USD

Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu

Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy

Miejsce HBM w sektorze Surowce i materiały

Przychody2,2 mld USD
28. miejsce z 101 w sektorze Surowce i materiały · Górne 27%
Wzrost przychodów+9,4%
49. miejsce z 87 w sektorze Surowce i materiały · Dolne 44%
Marża netto25,7%
22. miejsce z 87 w sektorze Surowce i materiały · Górne 24%
Marża wolnych przepływów10,9%
24. miejsce z 72 w sektorze Surowce i materiały · Górne 32%

Ostatni rok obrotowy każdej spółki z sektora, która podaje daną liczbę. Przychody porównujemy wśród spółek raportujących w dolarach, wzrost i marże wśród spółek z co najmniej 10 milionami przychodów. Surowce i materiały

Dywidendy

Na dywidendy wydała 5,6 mln USD gotówki, 1% zysku netto.

Rok obrotowyNa akcjęWypłacono% zysku
2025b.d.5,6 mln USD1%
2024b.d.5,5 mln USD7%
2023b.d.4,5 mln USD7%
2022b.d.4 mln USD6%
2021b.d.4,1 mln USDb.d.
2020b.d.3,8 mln USDb.d.

Na akcję w wysokości zadeklarowanej (lub wypłaconej, gdy tylko to jest podane), skorygowane o podziały akcji przeliczone przez samą spółkę. Stopa dywidendy to dywidenda z ostatniego roku obrotowego podzielona przez obecną cenę.

Najnowsze raporty dla SEC

Co Hudbay Minerals Inc. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.

  1. 28 września 2026
  2. 14 sierpnia 2026
  3. 6 sierpnia 2026
  4. 31 lipca 2026
  5. 31 lipca 2026
  6. 29 lipca 2026
  7. 9 lipca 2026
  8. 30 czerwca 2026
  9. 24 czerwca 2026
  10. 28 maja 2026

Ostatnie zgłoszenia transakcji insiderów (formularze 3, 4 i 144): 10, najnowsze 16 czerwca 2026. Transakcje insiderów w SEC

Transakcje insiderów

Co osoby kierujące Hudbay Minerals Inc. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.

W ostatnich 90 dniach nie zgłoszono żadnych transakcji insiderów.

Kupione (na rynku)
0 USD
ostatnie 90 dni
Sprzedane
0 USD
ostatnie 90 dni

Wszystkie raporty insiderów w SEC.gov · Gdzie insiderzy kupują akcje na całym rynku

Kto jest właścicielem HBM

Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.

Akcjonariusze powyżej 5%

Kto ma ponad 5% akcji danej klasy, musi to zgłosić w Schedule 13D (gdy może chcieć wpływać na spółkę) lub 13G (inwestor pasywny). Pokazujemy najnowsze zgłoszenie każdego akcjonariusza: 13G z ostatnich 2 lat, 13D z ostatnich 3.

PosiadaczUdział w klasieAkcjeZłożono
FIL Limited13G, pasywny z 2 powiązanymi podmiotami 6,3% 28 303 227 6 sierpnia 2026

Najnowsze zgłoszenia poniżej 5%: GMT Capital Corp. 4,6% (14 sierpnia 2026); Dimensional Fund Advisors LP 4,9% (21 stycznia 2026).

Najwięksi inwestorzy instytucjonalni

Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 319 zarządzających.

PosiadaczAkcjeWartośćZmiana kw/kw
FIL Ltd28 303 227668,3 mln USD-2 303 905
MIRAE ASSET GLOBAL ETFS HOLDINGS Ltd.19 920 330470,2 mln USD+2 188 334
Mackenzie Financial Corp13 031 045436,4 mln USD+2 257 052
GMT Capital Corp18 281 369431,5 mln USD-3 623 451
Hancock Prospecting Pty Ltd15 885 729374,4 mln USD0
Royal Bank of Canada14 810 721349,7 mln USD+6 555 890
Vanguard Capital Management LLC12 413 235293,1 mln USD+1 404 160
L1 Capital Pty Ltd9 977 133235,5 mln USDnowa
Bank of Montreal9 390 386221,5 mln USD+1 318 151
CIBC Asset Management Inc8 855 472209,4 mln USD-1 379 873
Dimensional Fund Advisors LP8 208 258193,8 mln USD-1 492 741
Morgan Stanley7 566 399178,6 mln USD+743 774
Fmr LLC7 460 795176,2 mln USD+844 547
Castle Hook Partners LP5 909 069139,5 mln USDnowa
American Century Companies Inc5 809 326137,2 mln USD-589 567
Norges Bank5 730 407135,2 mln USDnowa
Wellington Management Group Llp5 529 713130,6 mln USD+4 766 434
Invesco Ltd.5 064 932119,6 mln USD-1 300 500
William Blair Investment Management, LLC4 215 84299,5 mln USDnowa
Connor, Clark & Lunn Investment Management Ltd.4 197 44899 mln USD-2 771 333

Insiderzy

Zgłoszone pakiety insiderów, którzy złożyli formularz Form 4 w ostatnich 12 miesiącach: akcje, które każdy z nich miał po ostatniej zgłoszonej transakcji. To nie jest łączny stan posiadania wszystkich insiderów.

Żaden insider nie zgłosił stanu posiadania w Form 4 w ostatnich 12 miesiącach.

Zgłoszenia Schedule 13D/13G w SEC.gov

Wszystkie raporty w SEC EDGAR

Pytania o HBM

Czym zajmuje się Hudbay Minerals Inc.?

Hudbay Minerals prowadzi poszukiwania, wydobycie i przeróbkę metali nieszlachetnych i szlachetnych. Eksploatuje kopalnie i zakłady przeróbki rud w Ameryce Północnej i Południowej, produkując głównie koncentrat miedzi i cynk metaliczny, a jako produkty uboczne złoto i srebro. Jej produkcja trafia do hut, rafinerii i firm handlujących metalami. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem HBM.

Ile jest warta Hudbay Minerals Inc.?

Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Hudbay Minerals Inc. przy ostatnim kursie to 11,6 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 3,2 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.

Czy Hudbay Minerals Inc. jest rentowna?

Tak. W roku obrotowym 2025 spółka wykazała 568,5 mln USD zysku netto przy przychodach 2,2 mld USD, czyli marżę netto 25,7%.

Ile przychodów ma Hudbay Minerals Inc.?

W roku obrotowym 2025 przychody Hudbay Minerals Inc. wyniosły 2,2 mld USD. To o 9,4% więcej niż rok wcześniej.

Kiedy Hudbay Minerals Inc. opublikowała ostatni raport?

Ostatni raport okresowy to raport roczny (emitent kanadyjski) (40-F) złożony 27 marca 2026. Obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to komunikat emitenta zagranicznego z 28 września 2026.

Tezy, w których pojawia się HBM

Podobne spółki

Porównaj HBM z

Porównaj HBM z dowolną spółką

Obserwuj HBM

Dostaniesz maila, gdy Hudbay Minerals Inc. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy HBM złoży raport w SEC.

Skąd są te liczby

Dane finansowe to wartości, które Hudbay Minerals Inc. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.

Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.