Invesaro

Spółki Surowce i materiały MP

NYSE · Surowce i materiały

MP Materials Corp. / DE (MP)

Przychody MP Materials Corp. / DE za dwanaście miesięcy do 30 czerwca 2026 wyniosły 305,4 mln USD, o 26,1% więcej niż rok wcześniej. Spółka odnotowała stratę netto w wysokości 60,6 mln USD. W roku obrotowym 2025 nakłady inwestycyjne przewyższyły przepływy operacyjne o 328,1 mln USD. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 429,1 mln USD gotówki i 934,6 mln USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport kwartalny (10-Q) złożony 7 sierpnia 2026.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy MP złoży raport w SEC.

Kurs
46,14 USD
0,00% w ciągu dnia · 9 października 2026
Zakres 52 tygodni: 37,81 USD do 100,25 USD
Kapitalizacja
8,2 mld USD
Przychody (12 mies.)
305,4 mln USD
+26,1% r/r
Marża netto
-19,9%

Najważniejsze fakty: MP Materials Corp. / DE

Ile jest warta
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki MP Materials Corp. / DE przy ostatnim kursie to 8,2 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 2 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Przychody i zysk
W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 224,4 mln USD (+10,1% rok do roku), a strata netto 85,9 mln USD. W 12 miesiącach do 30 czerwca 2026: przychody 305,4 mln USD, strata netto 60,6 mln USD.
Przepływy pieniężne
W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna pochłonęła 155,8 mln USD gotówki.
Ostatni raport
Ostatni raport okresowy (raport kwartalny, 10-Q) trafił do SEC 7 sierpnia 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
Kolejne wyniki
Kolejny raport spółki MP Materials Corp. / DE jest spodziewany około 5 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.

Czym zajmuje się MP Materials Corp. / DE

MP Materials wydobywa i przetwarza pierwiastki ziem rzadkich, głównie w zakładzie Mountain Pass w Kalifornii. Produkuje koncentraty metali ziem rzadkich, neodym-prazeodym oraz materiały magnetyczne, które kupują producenci pojazdów elektrycznych, turbin wiatrowych, elektroniki użytkowej i sprzętu obronnego. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem MP.

Przychody i zysk rok po roku

Przychody
FY20: 73,4 mln USD 73,4 mln USD FY20FY20: 134,3 mln USD 134,3 mln USD FY20FY21: 332 mln USD 332 mln USD FY21FY22: 527,5 mln USD 527,5 mln USD FY22FY23: 253,4 mln USD 253,4 mln USD FY23FY24: 203,9 mln USD 203,9 mln USD FY24FY25: 224,4 mln USD 224,4 mln USD FY25
Zysk netto
FY20: -6,8 mln USD -6,8 mln USD FY20FY20: -21,8 mln USD -21,8 mln USD FY20FY21: 135 mln USD 135 mln USD FY21FY22: 289 mln USD 289 mln USD FY22FY23: 24,3 mln USD 24,3 mln USD FY23FY24: -65,4 mln USD -65,4 mln USD FY24FY25: -85,9 mln USD -85,9 mln USD FY25

Lata obrotowe według raportów rocznych. Kwoty w USD.

Najważniejsze liczby

Rok obrotowyPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS rozwodnionyWolne przepływy
2025224,4 mln USD-149,4 mln USD-85,9 mln USD-0,50 USD-328,1 mln USD
2024203,9 mln USD-169,4 mln USD-65,4 mln USD-0,57 USD-173,1 mln USD
2023253,4 mln USD-17,7 mln USD24,3 mln USD0,14 USD-199,2 mln USD
2022527,5 mln USD327,4 mln USD289 mln USD1,52 USD16,9 mln USD
2021332 mln USD165,3 mln USD135 mln USD0,73 USD-21,9 mln USD
2020134,3 mln USD-34,7 mln USD-21,8 mln USD-0,27 USD-19,1 mln USD

Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu

Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy

Następny raport spodziewany około 5 listopada 2026.

Szacunek z rytmu raportów spółki: 52 tygodnie po jej raporcie z 6 listopada 2025. To nie jest data ogłoszona przez spółkę. Zobacz kalendarz raportów · Wyniki kwartał po kwartale

Miejsce MP w sektorze Surowce i materiały

Przychody224,4 mln USD
58. miejsce z 101 w sektorze Surowce i materiały · Dolne 43%
Wzrost przychodów+10,1%
48. miejsce z 87 w sektorze Surowce i materiały · Dolne 45%
Marża netto-38,3%
78. miejsce z 87 w sektorze Surowce i materiały · Dolne 10%
Marża wolnych przepływów-146,2%
69. miejsce z 72 w sektorze Surowce i materiały · Dolne 4%

Ostatni rok obrotowy każdej spółki z sektora, która podaje daną liczbę. Przychody porównujemy wśród spółek raportujących w dolarach, wzrost i marże wśród spółek z co najmniej 10 milionami przychodów. Surowce i materiały

Najnowsze raporty dla SEC

Co MP Materials Corp. / DE złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.

  1. 7 sierpnia 2026
    Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 czerwca 2026Przychody wzrosły o 89% rok do roku, do 108,5 mln USD; rozwodniony zysk na akcję -0,11 USD wobec -0,19 USD.
  2. 6 sierpnia 2026
  3. 10 czerwca 2026
  4. 8 maja 2026
    Raport kwartalny 10-Q · okres do 31 marca 2026Przychody wzrosły o 49% rok do roku, do 90,6 mln USD; rozwodniony zysk na akcję -0,04 USD wobec -0,14 USD.
  5. 7 maja 2026
  6. 24 kwietnia 2026
  7. 24 kwietnia 2026
  8. 24 kwietnia 2026
  9. 27 marca 2026
  10. 26 lutego 2026

Ostatnie zgłoszenia transakcji insiderów (formularze 3, 4 i 144): 10, najnowsze 30 września 2026. Transakcje insiderów w SEC

Transakcje insiderów

Co osoby kierujące MP Materials Corp. / DE robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.

W ostatnich 90 dniach żaden insider nie kupił ani nie sprzedał akcji na rynku. Zgłoszone zmiany (1) to wynagrodzenie w akcjach, wykonanie opcji, akcje zatrzymane na podatek lub darowizny.

Kupione (na rynku)
0 USD
ostatnie 90 dni
Sprzedane
0 USD
ostatnie 90 dni
DataInsiderCoAkcjeCenaWartośćRaport
30 września 2026 Duckworth Connie KCzłonek rady dyrektorów Otrzymał w wynagrodzeniu 740 - - Form 4
30 czerwca 2026 Duckworth Connie KCzłonek rady dyrektorów Otrzymał w wynagrodzeniu 624 - - Form 4
15 czerwca 2026 Weisenburger Randall JCzłonek rady dyrektorów Wykonał opcje 3998 - - Form 4
15 czerwca 2026 Myers Richard BCzłonek rady dyrektorów Wykonał opcje 3998 - - Form 4
15 czerwca 2026 Lavan MaryanneCzłonek rady dyrektorów Wykonał opcje 3998 - - Form 4
15 czerwca 2026 Duckworth Connie KCzłonek rady dyrektorów Wykonał opcje 3998 - - Form 4
9 czerwca 2026 Rosenthal Michael StuartChief Operating Officer Kupiłpośrednio 10 000 54,30 USD 543 tys. USD Form 4
3 czerwca 2026 Litinsky James H.Chairman and CEO, Członek rady dyrektorów Sprzedałpośrednio 11 740 71,31 USD 837,2 tys. USD Form 4

Wszystkie raporty insiderów w SEC.gov · Gdzie insiderzy kupują akcje na całym rynku

Kto jest właścicielem MP

Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.

Akcjonariusze powyżej 5%

Kto ma ponad 5% akcji danej klasy, musi to zgłosić w Schedule 13D (gdy może chcieć wpływać na spółkę) lub 13G (inwestor pasywny). Pokazujemy najnowsze zgłoszenie każdego akcjonariusza: 13G z ostatnich 2 lat, 13D z ostatnich 3.

PosiadaczUdział w klasieAkcjeZłożono
Hancock Prospecting Pty Limited13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami 8,5% 13 861 212 13 listopada 2024
James H. Litinsky13D, może chcieć wpływać 7,3% 13 022 362 13 stycznia 2026

Najnowsze zgłoszenia poniżej 5%: The Vanguard Group 0% (27 marca 2026); Shenghe Resources Holding Co., Ltd. 3,1% (25 listopada 2025).

Najwięksi inwestorzy instytucjonalni

Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 756 zarządzających.

PosiadaczAkcjeWartośćZmiana kw/kw
Hancock Prospecting Pty Ltd14 861 212832,4 mln USD0
BlackRock, Inc.14 737 381825,4 mln USD-9544
State Street Corp7 773 746435,4 mln USD+376 519
Vanguard Capital Management LLC6 936 364388,5 mln USD+62 655
Vanguard Portfolio Management LLC6 823 168382,2 mln USD+53 027
D. E. Shaw & Co., Inc.5 828 919326,5 mln USD+2 679 767
Morgan Stanley4 772 611267,3 mln USD-779 696
Van Eck Associates Corp4 565 313255,7 mln USD-23 214
UBS Group AG4 322 785242,1 mln USD+847 813
Invesco Ltd.3 537 603198,1 mln USD-257 675
Bank of America Corp3 417 452191,4 mln USD+1 403 657
Cooperman Leon G3 000 000168 mln USD0
Jpmorgan Chase & Co3 018 764165,6 mln USD+99 470
Reaves W H & Co Inc2 606 844146 mln USD-1926
Geode Capital Management, LLC2 553 356143 mln USD+33 551
Dimensional Fund Advisors LP2 195 671123 mln USD+323 320
Caxton Associates Llp1 991 899111,6 mln USD+1 985 808
Norges Bank1 934 575108,4 mln USDnowa
Marshall Wace, Llp1 735 08397,2 mln USD+1 605 563
BNP PARIBAS ASSET MANAGEMENT Holding S.A.1 298 44072,7 mln USD-39 656

Insiderzy

Zgłoszone pakiety insiderów, którzy złożyli formularz Form 4 w ostatnich 12 miesiącach: akcje, które każdy z nich miał po ostatniej zgłoszonej transakcji. To nie jest łączny stan posiadania wszystkich insiderów.

9 insiderów zgłosiło łącznie 13 744 002 akcji, około 634,1 mln USD po ostatniej cenie.

PosiadaczAkcjeStan na
Litinsky James H.Chairman and CEO, Członek rady dyrektorów 11 837 19511 620 798 pośrednio 3 czerwca 2026
Rosenthal Michael StuartChief Operating Officer 1 470 295136 622 pośrednio 9 czerwca 2026
Weisenburger Randall JCzłonek rady dyrektorów 150 899 15 czerwca 2026
Corbett RyanChief Financial Officer 109 017 8 maja 2026
Hoops Elliot DeanGeneral Counsel and Secretary 54 095 8 maja 2026
Infuso David GregoryChief Accounting Officer 48 442 1 kwietnia 2026
Duckworth Connie KCzłonek rady dyrektorów 42 514 30 września 2026
Lavan MaryanneCzłonek rady dyrektorów 23 753 15 czerwca 2026
Myers Richard BCzłonek rady dyrektorów 7792 15 czerwca 2026

Zgłoszenia Schedule 13D/13G w SEC.gov

Wszystkie raporty w SEC EDGAR

Pytania o MP

Czym zajmuje się MP Materials Corp. / DE?

MP Materials wydobywa i przetwarza pierwiastki ziem rzadkich, głównie w zakładzie Mountain Pass w Kalifornii. Produkuje koncentraty metali ziem rzadkich, neodym-prazeodym oraz materiały magnetyczne, które kupują producenci pojazdów elektrycznych, turbin wiatrowych, elektroniki użytkowej i sprzętu obronnego. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem MP.

Ile jest warta MP Materials Corp. / DE?

Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki MP Materials Corp. / DE przy ostatnim kursie to 8,2 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 2 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.

Czy MP Materials Corp. / DE jest rentowna?

Nie. W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 spółka odnotowała 60,6 mln USD straty netto przy przychodach 305,4 mln USD.

Ile przychodów ma MP Materials Corp. / DE?

W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 przychody MP Materials Corp. / DE wyniosły 305,4 mln USD. To o 26,1% więcej niż rok wcześniej.

Kiedy MP Materials Corp. / DE opublikowała ostatni raport?

Ostatni raport okresowy to raport kwartalny (10-Q) złożony 7 sierpnia 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 30 września 2026.

Kiedy MP Materials Corp. / DE opublikuje kolejne wyniki?

Kolejny raport spółki MP Materials Corp. / DE jest spodziewany około 5 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.

Tezy, w których pojawia się MP

Podobne spółki

Porównaj MP z

Porównaj MP z dowolną spółką

Obserwuj MP

Dostaniesz maila, gdy MP Materials Corp. / DE złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy MP złoży raport w SEC.

Skąd są te liczby

Dane finansowe to wartości, które MP Materials Corp. / DE oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.

Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.