ANTERO RESOURCES Corp (AR)
Przychody ANTERO RESOURCES Corp za dwanaście miesięcy do 30 czerwca 2026 wyniosły 6,1 mld USD, o 22,8% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 1,1 mld USD, co daje marżę netto 17,9%. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 0 USD gotówki i 2,4 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport kwartalny (10-Q) złożony 29 lipca 2026.
Najważniejsze fakty: ANTERO RESOURCES Corp
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki ANTERO RESOURCES Corp przy ostatnim kursie to 11 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 8,3 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 5,3 mld USD (+22,0% rok do roku), a zysk netto 634,4 mln USD. W 12 miesiącach do 30 czerwca 2026: przychody 6,1 mld USD, zysk netto 1,1 mld USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 1,6 mld USD gotówki.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport kwartalny, 10-Q) trafił do SEC 29 lipca 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
- Kolejne wyniki
- Kolejny raport spółki ANTERO RESOURCES Corp jest spodziewany około 28 października 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Czym zajmuje się ANTERO RESOURCES Corp
Antero Resources Corporation to spółka z segmentu upstream, która prowadzi poszukiwania, zagospodarowanie złóż i wydobycie gazu ziemnego, ciekłych frakcji gazu ziemnego (NGL) i ropy naftowej. Działa w basenie Appalachów, koncentrując się głównie na formacjach łupkowych Marcellus i Utica w Wirginii Zachodniej i Ohio. Sprzedaje gaz ziemny i frakcje ciekłe spółkom użyteczności publicznej, odbiorcom przemysłowym i firmom obrotu surowcami w całej Ameryce Północnej. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem AR.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,3 mld USD | 634,4 mln USD | 2,03 USD | b.d. |
| 2024 | 4,3 mld USD | 57,2 mln USD | 0,18 USD | b.d. |
| 2023 | 4,7 mld USD | 198,4 mln USD | 0,64 USD | b.d. |
| 2022 | 8,7 mld USD | 1,9 mld USD | 5,69 USD | 2,1 mld USD |
| 2021 | 6,5 mld USD | -186,9 mln USD | -0,61 USD | 944,2 mln USD |
| 2020 | 3,5 mld USD | -1,3 mld USD | -4,65 USD | -138,7 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce AR w sektorze Energia
Najnowsze raporty dla SEC
Co ANTERO RESOURCES Corp złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 17 września 2026
- 6 sierpnia 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 31 lipca 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 29 lipca 2026Wyniki finansowe 8-K
- 29 lipca 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 czerwca 2026Przychody wzrosły o 20% rok do roku, do 1,6 mld USD; rozwodniony zysk na akcję 0,90 USD wobec 0,50 USD.
- 23 czerwca 2026
- 17 czerwca 2026Istotna umowa 8-K
- 4 czerwca 2026
- 12 maja 2026
- 29 kwietnia 2026Wyniki finansowe 8-K
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące ANTERO RESOURCES Corp robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach nie zgłoszono żadnych transakcji insiderów.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 10 lipca 2026 | Munoz Jeffrey S.Członek rady dyrektorów | Otrzymał w wynagrodzeniu | 1617 | - |
| 10 lipca 2026 | Sutil VickyCzłonek rady dyrektorów | Otrzymał w wynagrodzeniu | 1617 | - |
| 10 lipca 2026 | Tyree Thomas B JRCzłonek rady dyrektorów | Otrzymał w wynagrodzeniu | 1617 | - |
| 10 lipca 2026 | Mutschler Jacqueline CCzłonek rady dyrektorów | Otrzymał w wynagrodzeniu | 1617 | - |
| 10 lipca 2026 | Keenan W Howard JRCzłonek rady dyrektorów | Otrzymał w wynagrodzeniu | 1617 | - |
| 10 lipca 2026 | Schroer Brenda RCzłonek rady dyrektorów | Otrzymał w wynagrodzeniu | 1617 | - |
| 10 lipca 2026 | Hardesty Benjamin A.Członek rady dyrektorów | Otrzymał w wynagrodzeniu | 2181 | - |
| 4 maja 2026 | Kennedy Michael N.See Remarks, Członek rady dyrektorów | Sprzedałzaplanowane (10b5-1) | 170 740 | 6,7 mln USD |
Kto jest właścicielem AR
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Fmr LLC13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami | 5,4% | 6 sierpnia 2026 |
| Vanguard Capital Management13G, pasywny | 5,03% | 31 lipca 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 627 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| BlackRock, Inc. | 27 517 993 | +89 491 |
| Fmr LLC | 16 721 765 | -6 053 474 |
| Vanguard Portfolio Management LLC | 14 001 042 | -33 706 |
| Vanguard Capital Management LLC | 13 333 403 | +137 893 |
| Dimensional Fund Advisors LP | 12 699 737 | +2 460 667 |
| State Street Corp | 11 399 362 | +595 798 |
| Sourcerock Group LLC | 8 669 859 | +363 973 |
| Invesco Ltd. | 8 055 804 | -912 763 |
| Aqr Capital Management LLC | 7 613 505 | +2 137 614 |
| Geode Capital Management, LLC | 5 747 084 | +117 985 |
| Massachusetts Financial Services Co | 5 662 614 | +1 434 687 |
| Orbis Allan Gray Ltd | 4 547 301 | -324 745 |
| Neuberger Berman Group LLC | 4 281 381 | +446 574 |
| Adage Capital Partners GP, L.L.C. | 4 063 110 | +445 000 |
| Raymond James Financial Inc | 3 537 505 | -278 174 |
| Wellington Management Group Llp | 3 296 358 | -1 468 432 |
| Morgan Stanley | 3 129 395 | -448 201 |
| Holocene Advisors, LP | 3 127 214 | +2 418 797 |
| Bank of New York Mellon Corp | 3 018 296 | -459 922 |
| Diamond Hill Capital Management, LLC (Investment Advisor) | 2 851 780 | +1 145 976 |
Insiderzy
11 insiderów zgłosiło łącznie 2 597 580 akcji, około 93,3 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Kennedy Michael N.See Remarks, Członek rady dyrektorów | 1 085 192 |
| Keenan W Howard JRCzłonek rady dyrektorów | 372 938 |
| Krueger Brendan E.See Remarks | 328 619 |
| Schultz Yvette KSee Remarks | 277 665 |
| Hardesty Benjamin A.Członek rady dyrektorów | 154 336 |
| Tyree Thomas B JRCzłonek rady dyrektorów | 104 458 |
| Sutil VickyCzłonek rady dyrektorów | 104 458 |
| Mutschler Jacqueline CCzłonek rady dyrektorów | 69 991 |
| Pearce SheriSee Remarks | 50 658 |
| Schroer Brenda RCzłonek rady dyrektorów | 38 661 |
Pytania o AR
Czym zajmuje się ANTERO RESOURCES Corp?
Antero Resources Corporation to spółka z segmentu upstream, która prowadzi poszukiwania, zagospodarowanie złóż i wydobycie gazu ziemnego, ciekłych frakcji gazu ziemnego (NGL) i ropy naftowej. Działa w basenie Appalachów, koncentrując się głównie na formacjach łupkowych Marcellus i Utica w Wirginii Zachodniej i Ohio. Sprzedaje gaz ziemny i frakcje ciekłe spółkom użyteczności publicznej, odbiorcom przemysłowym i firmom obrotu surowcami w całej Ameryce Północnej. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem AR.
Ile jest warta ANTERO RESOURCES Corp?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki ANTERO RESOURCES Corp przy ostatnim kursie to 11 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 8,3 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy ANTERO RESOURCES Corp jest rentowna?
Tak. W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 spółka wykazała 1,1 mld USD zysku netto przy przychodach 6,1 mld USD, czyli marżę netto 17,9%.
Ile przychodów ma ANTERO RESOURCES Corp?
W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 przychody ANTERO RESOURCES Corp wyniosły 6,1 mld USD. To o 22,8% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy ANTERO RESOURCES Corp opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport kwartalny (10-Q) złożony 29 lipca 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to raport o minerałach konfliktowych z 17 września 2026.
Kiedy ANTERO RESOURCES Corp opublikuje kolejne wyniki?
Kolejny raport spółki ANTERO RESOURCES Corp jest spodziewany około 28 października 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Tezy, w których pojawia się AR
Podobne spółki
Porównaj AR z
Obserwuj AR
Dostaniesz maila, gdy ANTERO RESOURCES Corp złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które ANTERO RESOURCES Corp oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.