Range Resources Corp (RRC)
Przychody Range Resources Corp za dwanaście miesięcy do 30 czerwca 2026 wyniosły 3,3 mld USD, o 12,6% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 860,3 mln USD, co daje marżę netto 26,0%. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 247 tys. USD gotówki i 867,1 mln USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport kwartalny (10-Q) złożony 21 lipca 2026.
Najważniejsze fakty: Range Resources Corp
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Range Resources Corp przy ostatnim kursie to 9,7 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 4,7 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 3,1 mld USD (+28,9% rok do roku), a zysk netto 658 mln USD. W 12 miesiącach do 30 czerwca 2026: przychody 3,3 mld USD, zysk netto 860,3 mln USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 1,2 mld USD gotówki.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport kwartalny, 10-Q) trafił do SEC 21 lipca 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
- Kolejne wyniki
- Kolejny raport spółki Range Resources Corp jest spodziewany około 13 października 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
- Dywidenda
- Range Resources Corp wypłaciła 0,36 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 0,87%.
Czym zajmuje się Range Resources Corp
Range Resources to niezależna spółka energetyczna zajmująca się poszukiwaniem i wydobyciem gazu ziemnego, kondensatu gazowego (NGL) i ropy naftowej. Prowadzi odwierty głównie w basenie Appalachów, a surowce sprzedaje komercyjnym dystrybutorom energii. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem RRC.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,1 mld USD | 658 mln USD | 2,74 USD | b.d. |
| 2024 | 2,4 mld USD | 266,3 mln USD | 1,09 USD | b.d. |
| 2023 | 3,4 mld USD | 871,1 mln USD | 3,57 USD | b.d. |
| 2022 | 5,3 mld USD | 1,2 mld USD | 4,69 USD | b.d. |
| 2021 | 3,6 mld USD | 411,8 mln USD | 1,61 USD | b.d. |
| 2020 | 2 mld USD | -711,8 mln USD | -2,95 USD | b.d. |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce RRC w sektorze Energia
Dywidendy
Range Resources Corp wypłaciła 0,36 USD na akcję w roku obrotowym 2025. Przy obecnej cenie to stopa dywidendy 0,87%. Na dywidendy wydała 85,7 mln USD gotówki, 13% zysku netto.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0,36 USD | 85,7 mln USD | 13% |
| 2024 | 0,32 USD | 77,5 mln USD | 29% |
| 2023 | 0,32 USD | 77,2 mln USD | 9% |
| 2022 | 0,16 USD | 38,6 mln USD | 3% |
| 2021 | b.d. | 0 USD | 0% |
| 2020 | b.d. | 0 USD | b.d. |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Range Resources Corp złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 6 sierpnia 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 4 sierpnia 2026
- 4 sierpnia 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 22 lipca 2026Wyniki finansowe 8-K
- 21 lipca 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 czerwca 2026Przychody spadły o 2,7% rok do roku, do 833,6 mln USD; rozwodniony zysk na akcję 0,83 USD wobec 0,99 USD.
- 10 lipca 2026Wyniki finansowe 8-K
- 11 czerwca 2026
- 14 maja 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 13 maja 2026
- 30 kwietnia 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Range Resources Corp robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 140 tys. USD i niczego nie kupili na rynku.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 5 sierpnia 2026 | Spiller ReginalCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 3500 | 140 tys. USD |
| 1 czerwca 2026 | Degner DennisChief Executive Officer & Pres | Inna zmianapośrednio | 7572 | 301,2 tys. USD |
| 1 czerwca 2026 | Degner DennisChief Executive Officer & Pres | Inna zmiana | 7572 | 301,2 tys. USD |
| 1 czerwca 2026 | McDowell Erin WSVP & General Counsel | Inna zmianapośrednio | 1484 | 59 tys. USD |
| 1 czerwca 2026 | McDowell Erin WSVP & General Counsel | Inna zmiana | 1484 | 59 tys. USD |
| 14 maja 2026 | Dorman Margaret KCzłonek rady dyrektorów | Inna zmianapośrednio | 5258 | 218,2 tys. USD |
| 14 maja 2026 | Dorman Margaret KCzłonek rady dyrektorów | Inna zmiana | 5258 | 218,2 tys. USD |
| 14 maja 2026 | Maxwell Greg GCzłonek rady dyrektorów | Inna zmianapośrednio | 7182 | 298 tys. USD |
Kto jest właścicielem RRC
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| T. Rowe Price Associates, Inc.13G, pasywny | 12,3% | 14 listopada 2024 |
| Vanguard Portfolio Management13G, pasywny | 5,75% | 29 kwietnia 2026 |
| Fmr LLC13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami | 5,3% | 6 sierpnia 2026 |
| Vanguard Capital Management13G, pasywny | 5,25% | 30 kwietnia 2026 |
| Boston Partners13G, pasywny | 5,09% | 4 sierpnia 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 542 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| BlackRock, Inc. | 23 341 901 | +696 960 |
| Vanguard Portfolio Management LLC | 13 684 985 | +183 794 |
| Fmr LLC | 12 598 360 | -1 941 022 |
| Boston Partners | 12 226 832 | +239 282 |
| Lingotto Investment Management LLP | 11 045 066 | +3 851 347 |
| Vanguard Capital Management LLC | 10 691 387 | +98 408 |
| Dimensional Fund Advisors LP | 9 576 966 | +384 226 |
| State Street Corp | 9 385 994 | +251 045 |
| Invesco Ltd. | 6 837 734 | +1 530 613 |
| Orbis Allan Gray Ltd | 6 694 822 | +3 988 076 |
| Kopernik Global Investors, LLC | 6 575 941 | +2 387 327 |
| Geode Capital Management, LLC | 4 718 870 | +234 636 |
| Morgan Stanley | 3 730 953 | -177 906 |
| UBS Group AG | 3 477 903 | +219 434 |
| Canoe Financial LP | 3 313 891 | +1 023 582 |
| Goehring & Rozencwajg Associates, LLC | 2 920 613 | +198 864 |
| Jpmorgan Chase & Co | 2 785 235 | +1 548 842 |
| Fuller & Thaler Asset Management, Inc. | 2 353 359 | -85 950 |
| Northern Trust Corp | 2 260 814 | +41 168 |
| Goldman Sachs Group Inc | 2 037 492 | +344 913 |
Insiderzy
10 insiderów zgłosiło łącznie 2 410 824 akcji, około 99,8 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Degner DennisChief Executive Officer & Pres | 1 034 037190 485 pośrednio |
| Scucchi MarkEVP & CFO | 829 49397 642 pośrednio |
| McDowell Erin WSVP & General Counsel | 158 46472 529 pośrednio |
| Dorman Margaret KCzłonek rady dyrektorów | 124 0834967 pośrednio |
| Maxwell Greg GCzłonek rady dyrektorów | 123 0236784 pośrednio |
| Cline Brenda ACzłonek rady dyrektorów | 38 8934967 pośrednio |
| Kendall Christian SCzłonek rady dyrektorów | 36 3314967 pośrednio |
| Kavanaugh AshleyVP, Principal Accting Officer | 26 55626 556 pośrednio |
| Griffie Charles G.Członek rady dyrektorów | 21 5564967 pośrednio |
| Spiller ReginalCzłonek rady dyrektorów | 18 3884967 pośrednio |
Pytania o RRC
Czym zajmuje się Range Resources Corp?
Range Resources to niezależna spółka energetyczna zajmująca się poszukiwaniem i wydobyciem gazu ziemnego, kondensatu gazowego (NGL) i ropy naftowej. Prowadzi odwierty głównie w basenie Appalachów, a surowce sprzedaje komercyjnym dystrybutorom energii. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem RRC.
Ile jest warta Range Resources Corp?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Range Resources Corp przy ostatnim kursie to 9,7 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 4,7 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Range Resources Corp jest rentowna?
Tak. W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 spółka wykazała 860,3 mln USD zysku netto przy przychodach 3,3 mld USD, czyli marżę netto 26,0%.
Ile przychodów ma Range Resources Corp?
W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 przychody Range Resources Corp wyniosły 3,3 mld USD. To o 12,6% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Range Resources Corp opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport kwartalny (10-Q) złożony 21 lipca 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to zmiana pakietu pasywnego inwestora z 6 sierpnia 2026.
Kiedy Range Resources Corp opublikuje kolejne wyniki?
Kolejny raport spółki Range Resources Corp jest spodziewany około 13 października 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Czy Range Resources Corp wypłaca dywidendę?
Tak. Range Resources Corp wypłaciła 0,36 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 0,87%.
Tezy, w których pojawia się RRC
Podobne spółki
Porównaj RRC z
Obserwuj RRC
Dostaniesz maila, gdy Range Resources Corp złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Range Resources Corp oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.