Vista Energy, S.A.B. de C.V. (VIST)
Vista Energy, S.A.B. de C.V. wykazała przychody w wysokości 1,6 mld USD w roku obrotowym 2024, o 41,0% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 477,5 mln USD, co daje marżę netto 29,0%. W roku obrotowym 2024 nakłady inwestycyjne przewyższyły przepływy operacyjne o 93,5 mln USD. Na dzień 31 grudnia 2024 spółka miała 764,3 mln USD gotówki i 1,4 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 28 kwietnia 2026.
Najważniejsze fakty: Vista Energy, S.A.B. de C.V.
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Vista Energy, S.A.B. de C.V. przy ostatnim kursie to 7,4 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2024 wynosił 1,6 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2024 przychody wyniosły 1,6 mld USD (+41,0% rok do roku), a zysk netto 477,5 mln USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2024 działalność operacyjna przyniosła 959 mln USD gotówki; po 1,1 mld USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły -93,5 mln USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport roczny (emitent zagraniczny), 20-F) trafił do SEC 28 kwietnia 2026 i obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Otwórz w SEC EDGAR
Czym zajmuje się Vista Energy, S.A.B. de C.V.
Vista Energy poszukuje, zagospodarowuje i wydobywa ropę naftową oraz gaz ziemny. Eksploatuje złoża głównie w formacji łupkowej Vaca Muerta w Argentynie, a wydobycie sprzedaje krajowym rafineriom i międzynarodowym odbiorcom surowców. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem VIST.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,6 mld USD | 477,5 mln USD | 4,63 USD | -93,5 mln USD |
| 2023 | 1,2 mld USD | 397 mln USD | 4,00 USD | 23,6 mln USD |
| 2022 | 1,2 mld USD | 269,5 mln USD | 2,76 USD | 210,7 mln USD |
| 2021 | 665,3 mln USD | 50,7 mln USD | 0,54 USD | 80,1 mln USD |
| 2020 | 273,9 mln USD | -102,7 mln USD | -1,18 USD | -59,5 mln USD |
| 2019 | 416 mln USD | -32,7 mln USD | -0,41 USD | -106,1 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce VIST w sektorze Energia
Dywidendy
Na dywidendy wydała 6,7 mln USD gotówki, 48% zysku netto.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2017 | b.d. | 6,7 mln USD | 48% |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Vista Energy, S.A.B. de C.V. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 28 września 2026
- 23 września 2026
- 22 września 2026
- 8 września 2026
- 28 sierpnia 2026Zmiana pakietu aktywnego inwestora SCHEDULE 13D/A
- 17 sierpnia 2026
- 14 sierpnia 2026
- 13 sierpnia 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 13 sierpnia 2026
- 12 sierpnia 2026
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Vista Energy, S.A.B. de C.V. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach nie zgłoszono żadnych transakcji insiderów.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 11 czerwca 2026 | Losada German NicanorCzłonek rady dyrektorów | Inna zmiana | 3900 | - |
| 11 czerwca 2026 | Losada German NicanorCzłonek rady dyrektorów | Inna zmianapośrednio | 3900 | - |
| 9 kwietnia 2026 | Segal SusanCzłonek rady dyrektorów | Wykonał opcje | 6000 | - |
| 9 kwietnia 2026 | Doehner Cobian MauricioCzłonek rady dyrektorów | Wykonał opcje | 6000 | - |
| 9 kwietnia 2026 | Doehner Cobian MauricioCzłonek rady dyrektorów | Akcje zatrzymane na podatek | 2100 | 136,7 tys. USD |
| 9 kwietnia 2026 | Martellozo GerardCzłonek rady dyrektorów | Wykonał opcje | 6000 | - |
| 9 kwietnia 2026 | Martellozo GerardCzłonek rady dyrektorów | Akcje zatrzymane na podatek | 1500 | 97,6 tys. USD |
| 9 kwietnia 2026 | Sivignon Pierre JeanCzłonek rady dyrektorów | Wykonał opcje | 6000 | - |
Kto jest właścicielem VIST
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Miguel Matias Galuccio13D, może chcieć wpływać | 6,1% | 28 sierpnia 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 226 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| Jpmorgan Chase & Co | 5 526 939 | +649 403 |
| Capital Research Global Investors | 4 634 969 | -71 928 |
| Abu Dhabi Investment Council Co P.J.S.C | 2 892 409 | +447 782 |
| Baillie Gifford & Co | 2 727 683 | +1 159 991 |
| Lazard Asset Management LLC | 2 589 817 | +1 230 199 |
| Ninety One UK Ltd | 1 892 005 | -42 572 |
| Capital World Investors | 1 594 234 | -906 743 |
| Driehaus Capital Management LLC | 1 259 484 | +7898 |
| William Blair Investment Management, LLC | 1 245 598 | +689 315 |
| Route One Investment Company, L.P. | 1 216 700 | 0 |
| FIL Ltd | 1 207 228 | -704 190 |
| Thiel Macro LLC | 1 189 792 | nowa |
| Morgan Stanley | 1 117 572 | -110 189 |
| Cape Ann Asset Management Ltd | 979 693 | +47 851 |
| Goldman Sachs Group Inc | 921 511 | +85 283 |
| Artisan Partners Limited Partnership | 896 942 | +70 112 |
| Vontobel Holding Ltd. | 872 960 | -36 679 |
| Itau Unibanco Holding S.A. | 842 263 | +815 855 |
| RWC Asset Management LLP | 805 548 | +205 248 |
| MIRAE ASSET GLOBAL ETFS HOLDINGS Ltd. | 775 706 | -50 657 |
Insiderzy
5 insiderów zgłosiło łącznie 642 215 akcji, około 44,6 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Losada German NicanorCzłonek rady dyrektorów | 259 2043900 pośrednio |
| Segal SusanCzłonek rady dyrektorów | 178 983 |
| Sivignon Pierre JeanCzłonek rady dyrektorów | 109 500 |
| Doehner Cobian MauricioCzłonek rady dyrektorów | 57 528 |
| Martellozo GerardCzłonek rady dyrektorów | 37 000 |
Pytania o VIST
Czym zajmuje się Vista Energy, S.A.B. de C.V.?
Vista Energy poszukuje, zagospodarowuje i wydobywa ropę naftową oraz gaz ziemny. Eksploatuje złoża głównie w formacji łupkowej Vaca Muerta w Argentynie, a wydobycie sprzedaje krajowym rafineriom i międzynarodowym odbiorcom surowców. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem VIST.
Ile jest warta Vista Energy, S.A.B. de C.V.?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Vista Energy, S.A.B. de C.V. przy ostatnim kursie to 7,4 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2024 wynosił 1,6 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Vista Energy, S.A.B. de C.V. jest rentowna?
Tak. W roku obrotowym 2024 spółka wykazała 477,5 mln USD zysku netto przy przychodach 1,6 mld USD, czyli marżę netto 29,0%.
Ile przychodów ma Vista Energy, S.A.B. de C.V.?
W roku obrotowym 2024 przychody Vista Energy, S.A.B. de C.V. wyniosły 1,6 mld USD. To o 41,0% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Vista Energy, S.A.B. de C.V. opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 28 kwietnia 2026. Obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 5 października 2026.
Tezy, w których pojawia się VIST
- Argentyna odkorkowuje Vaca Muerta: nowe rurociągi zamieniają łupkową obietnicę w eksportową gotówkę Aktywna
Podobne spółki
Porównaj VIST z
Porównaj VIST z dowolną spółką
Obserwuj VIST
Dostaniesz maila, gdy Vista Energy, S.A.B. de C.V. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Vista Energy, S.A.B. de C.V. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.