Valero Energy Corp (VLO)
Przychody Valero Energy Corp za dwanaście miesięcy do 30 czerwca 2026 wyniosły 139,4 mld USD, o 12,6% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 7,2 mld USD, co daje marżę netto 5,2%. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 7,9 mld USD gotówki i 10,4 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport kwartalny (10-Q) złożony 30 lipca 2026.
Najważniejsze fakty: Valero Energy Corp
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Valero Energy Corp przy ostatnim kursie to 124,9 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 25 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 122,7 mld USD (-5,5% rok do roku), a zysk netto 2,3 mld USD. W 12 miesiącach do 30 czerwca 2026: przychody 139,4 mld USD, zysk netto 7,2 mld USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 5,8 mld USD gotówki.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport kwartalny, 10-Q) trafił do SEC 30 lipca 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
- Kolejne wyniki
- Kolejny raport spółki Valero Energy Corp jest spodziewany około 22 października 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
- Dywidenda
- Valero Energy Corp wypłaciła 4,52 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 1,04%.
Czym zajmuje się Valero Energy Corp
Valero Energy produkuje i sprzedaje paliwa transportowe oraz produkty petrochemiczne. Spółka prowadzi rafinerie ropy naftowej i zakłady produkcji etanolu, wytwarzając benzynę, olej napędowy, paliwo lotnicze, asfalt i paliwa odnawialne dla hurtowych dystrybutorów, sieci detalicznych i przewoźników komercyjnych. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem VLO.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 122,7 mld USD | 2,3 mld USD | 7,57 USD | b.d. |
| 2024 | 129,9 mld USD | 2,8 mld USD | 8,58 USD | 4,6 mld USD |
| 2023 | 144,8 mld USD | 8,8 mld USD | 24,92 USD | 7,3 mld USD |
| 2022 | 176,4 mld USD | 11,5 mld USD | 29,04 USD | 9,8 mld USD |
| 2021 | 114 mld USD | 930 mln USD | 2,27 USD | 3,4 mld USD |
| 2020 | 64,9 mld USD | -1,4 mld USD | -3,50 USD | -1,5 mld USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce VLO w sektorze Energia
Dywidendy
Valero Energy Corp wypłaciła 4,52 USD na akcję w roku obrotowym 2025. Przy obecnej cenie to stopa dywidendy 1,04%. Na dywidendy wydała 1,4 mld USD gotówki, 60% zysku netto.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4,52 USD | 1,4 mld USD | 60% |
| 2024 | 4,28 USD | 1,4 mld USD | 50% |
| 2023 | 4,08 USD | 1,5 mld USD | 16% |
| 2022 | 3,92 USD | 1,6 mld USD | 14% |
| 2021 | 3,92 USD | 1,6 mld USD | 172% |
| 2020 | 3,92 USD | 1,6 mld USD | b.d. |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Valero Energy Corp złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 18 września 2026Zmiana we władzach spółki8-KValero Energy Corporation powiększyła swoją radę dyrektorów do 11 członków i wybrała Matthew Audette'a na niezależnego dyrektora.
- 31 lipca 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 30 lipca 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 czerwca 2026Przychody wzrosły o 49% rok do roku, do 44,5 mld USD; rozwodniony zysk na akcję 12,62 USD wobec 2,28 USD.
- 30 lipca 2026Wyniki finansowe 8-K
- 16 lipca 2026
- 26 czerwca 2026
- 26 czerwca 2026
- 8 maja 2026
- 30 kwietnia 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 30 kwietnia 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 31 marca 2026Przychody wzrosły o 7% rok do roku, do 32,4 mld USD; rozwodniony zysk na akcję 4,22 USD wobec -1,90 USD.
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Valero Energy Corp robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach żaden insider nie kupił ani nie sprzedał akcji na rynku. Zgłoszone zmiany (3) to wynagrodzenie w akcjach, wykonanie opcji, akcje zatrzymane na podatek lub darowizny.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 18 września 2026 | Reymond Robert LCzłonek rady dyrektorów | Wykonał opcje | 924 | - |
| 16 września 2026 | Simmons Gary K.EVP & COO | Przekazał w darowiźnie | 4000 | - |
| 21 sierpnia 2026 | Walsh Richard JoeEVP & GC | Przekazał w darowiźnie | 3104 | - |
| 29 czerwca 2026 | Fisher Eric ASVP | Sprzedał | 7500 | 2 mln USD |
| 18 czerwca 2026 | Fisher Eric ASVP | Sprzedał | 7500 | 1,8 mln USD |
| 18 maja 2026 | Fisher Eric ASVP | Sprzedał | 7500 | 1,9 mln USD |
| 6 maja 2026 | Weisenburger Randall JCzłonek rady dyrektorów | Wykonał opcje | 1381 | - |
| 6 maja 2026 | Weisenburger Randall JCzłonek rady dyrektorów | Inna zmiana | 304 | 72,7 tys. USD |
Kto jest właścicielem VLO
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Vanguard Capital Management13G, pasywny | 7,58% | 30 kwietnia 2026 |
| Vanguard Portfolio Management13G, pasywny | 5,01% | 31 lipca 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 1976 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| BlackRock, Inc. | 25 143 225 | -869 238 |
| Vanguard Capital Management LLC | 19 393 258 | -232 033 |
| State Street Corp | 18 903 012 | -711 990 |
| Vanguard Portfolio Management LLC | 14 845 028 | -33 720 |
| Fmr LLC | 8 504 389 | +134 624 |
| Morgan Stanley | 8 039 331 | +782 627 |
| Geode Capital Management, LLC | 7 269 612 | -1 019 200 |
| Norges Bank | 6 402 941 | nowa |
| Franklin Resources Inc | 6 328 819 | -83 346 |
| Ameriprise Financial Inc | 5 223 386 | -1 314 818 |
| Bank of America Corp | 4 592 012 | -441 298 |
| Barclays PLC | 3 380 306 | -181 081 |
| Northern Trust Corp | 3 269 044 | +30 830 |
| Invesco Ltd. | 2 845 727 | +210 593 |
| Charles Schwab Investment Management Inc | 2 748 653 | -195 169 |
| Bank of New York Mellon Corp | 2 653 080 | -316 240 |
| Dimensional Fund Advisors LP | 2 628 915 | +139 723 |
| Goldman Sachs Group Inc | 2 596 635 | -80 931 |
| Nuveen, LLC | 2 499 973 | -224 691 |
| Jpmorgan Chase & Co | 2 199 990 | -769 060 |
Insiderzy
15 insiderów zgłosiło łącznie 1 136 771 akcji, około 493,1 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Riggs R. LaneCEO & President, Członek rady dyrektorów | 389 126 |
| Simmons Gary K.EVP & COO | 230 367 |
| Fraser Jason W.EVP & CFO | 134 196 |
| Weisenburger Randall JCzłonek rady dyrektorów | 112 835 |
| Walsh Richard JoeEVP & GC | 97 091 |
| Wilkins Rayford JrCzłonek rady dyrektorów | 43 079 |
| Majoras Deborah PCzłonek rady dyrektorów | 30 091 |
| Bhullar Harminder S.SVP & CFO | 28 599 |
| Fisher Eric ASVP | 19 742 |
| Eberhart PaulettCzłonek rady dyrektorów | 15 664 |
Pytania o VLO
Czym zajmuje się Valero Energy Corp?
Valero Energy produkuje i sprzedaje paliwa transportowe oraz produkty petrochemiczne. Spółka prowadzi rafinerie ropy naftowej i zakłady produkcji etanolu, wytwarzając benzynę, olej napędowy, paliwo lotnicze, asfalt i paliwa odnawialne dla hurtowych dystrybutorów, sieci detalicznych i przewoźników komercyjnych. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem VLO.
Ile jest warta Valero Energy Corp?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Valero Energy Corp przy ostatnim kursie to 124,9 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 25 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Valero Energy Corp jest rentowna?
Tak. W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 spółka wykazała 7,2 mld USD zysku netto przy przychodach 139,4 mld USD, czyli marżę netto 5,2%.
Ile przychodów ma Valero Energy Corp?
W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 przychody Valero Energy Corp wyniosły 139,4 mld USD. To o 12,6% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Valero Energy Corp opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport kwartalny (10-Q) złożony 30 lipca 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to nowy insider: stan posiadania (korekta) z 6 października 2026.
Kiedy Valero Energy Corp opublikuje kolejne wyniki?
Kolejny raport spółki Valero Energy Corp jest spodziewany około 22 października 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Czy Valero Energy Corp wypłaca dywidendę?
Tak. Valero Energy Corp wypłaciła 4,52 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 1,04%.
Tezy, w których pojawia się VLO
Podobne spółki
Porównaj VLO z
Obserwuj VLO
Dostaniesz maila, gdy Valero Energy Corp złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Valero Energy Corp oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.