Spółki Ochrona zdrowia STVN
NYSE · Ochrona zdrowiaStevanato Group S.p.A. (STVN)
Stevanato Group S.p.A. wykazała przychody w wysokości 1,2 mld € w roku obrotowym 2025, o 7,4% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 139,8 mln €, co daje marżę netto 11,8%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 22,3 mln € wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 31 grudnia 2025 spółka miała 130,6 mln € gotówki i 455,1 mln € zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 4 marca 2026.
Najważniejsze fakty: Stevanato Group S.p.A.
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Stevanato Group S.p.A. przy ostatnim kursie to 5,9 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 1,5 mld €. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 1,2 mld € (+7,4% rok do roku), a zysk netto 139,8 mln €.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 286,1 mln € gotówki; po 263,8 mln € nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 22,3 mln €.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport roczny (emitent zagraniczny), 20-F) trafił do SEC 4 marca 2026 i obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Otwórz w SEC EDGAR
Czym zajmuje się Stevanato Group S.p.A.
Stevanato Group projektuje i produkuje szklane opakowania farmaceutyczne oraz systemy podawania leków dla sektora ochrony zdrowia. W ofercie ma ampułkostrzykawki, fiolki, ampułki, wkłady i komponenty diagnostyczne, a także maszyny do inspekcji wizualnej i formowania szkła. Spółki farmaceutyczne i biotechnologiczne kupują jej opakowania do konfekcjonowania i podawania leków w iniekcjach. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem STVN.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,2 mld € | 139,8 mln € | 0,51 € | 22,3 mln € |
| 2024 | 1,1 mld € | 117,8 mln € | 0,43 € | -146,8 mln € |
| 2023 | 1,1 mld € | 145,6 mln € | 0,55 € | -328 mln € |
| 2022 | 983,7 mln € | 142,8 mln € | 0,54 € | -131,7 mln € |
| 2021 | 843,9 mln € | 134,3 mln € | 0,53 € | 25,6 mln € |
| 2021 | 662 mln € | 78,5 mln € | 0,33 € | 66,1 mln € |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce STVN w sektorze Ochrona zdrowia
Dywidendy
Na dywidendy wydała 14,7 mln € gotówki, 11% zysku netto.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | b.d. | 14,7 mln € | 11% |
| 2024 | b.d. | 14,5 mln € | 12% |
| 2023 | b.d. | 14,3 mln € | 10% |
| 2022 | b.d. | 13,5 mln € | 9% |
| 2021 | b.d. | 11,2 mln € | 8% |
| 2021 | b.d. | 8,9 mln € | 11% |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Stevanato Group S.p.A. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 14 sierpnia 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 13 sierpnia 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 6 sierpnia 2026
- 4 sierpnia 2026
- 4 sierpnia 2026
- 4 sierpnia 2026
- 4 sierpnia 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 5 czerwca 2026
- 29 maja 2026
- 15 maja 2026
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Stevanato Group S.p.A. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 459,7 tys. USD i niczego nie kupili na rynku.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 28 września 2026 | Stocchi MauroSee Remarks | Sprzedał | 13 649 | 293,5 tys. USD |
| 7 sierpnia 2026 | Magistretti ElisabettaCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 2045 | 41,1 tys. USD |
| 7 sierpnia 2026 | Dal Lago MarcoChief Financial Officer | Sprzedał | 4209 | 84,6 tys. USD |
| 7 sierpnia 2026 | Santel LucianoCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 2023 | 40,6 tys. USD |
| 15 czerwca 2026 | Federici William JCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 1493 | 25,5 tys. USD |
| 15 czerwca 2026 | Flynn KarenCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 1493 | 25,5 tys. USD |
| 15 czerwca 2026 | Morel Donald E JrCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 1493 | 25,5 tys. USD |
| 15 czerwca 2026 | Balachandran MadhavanCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 1493 | 25,5 tys. USD |
Kto jest właścicielem STVN
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Stevanato Holding S.r.l.13G, pasywny | 81,8% | 14 listopada 2024 |
| Conestoga Capital Advisors13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami | 16,74% | 9 stycznia 2026 |
| Neuberger Berman Group LLC13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami | 10% | 3 grudnia 2025 |
| Van Berkom & Associates Inc.13G, pasywny | 6% | 4 sierpnia 2026 |
| Thrivent Financial For Lutherans13G, pasywny | 5,6% | 14 listopada 2024 |
| Artisan Partners Asset Management Inc.13G, pasywny z 3 powiązanymi podmiotami | 5,2% | 13 sierpnia 2026 |
| Baron Capital Group, Inc.13G, pasywny z 3 powiązanymi podmiotami | 5,03% | 15 maja 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 125 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| Conestoga Capital Advisors, LLC | 7 007 613 | -1 484 138 |
| Neuberger Berman Group LLC | 5 622 269 | +1 146 777 |
| TimesSquare Capital Management, LLC | 3 474 641 | -15 075 |
| Artisan Partners Limited Partnership | 2 601 598 | +311 538 |
| Bamco Inc | 2 494 871 | -5567 |
| Morgan Stanley | 1 305 306 | -11 229 |
| Credit Agricole S A | 1 297 755 | +926 285 |
| Wellington Management Group Llp | 1 251 844 | nowa |
| First Eagle Investment Management, LLC | 1 222 572 | +1 065 072 |
| Ranger Investment Management, L.P. | 1 186 375 | -84 436 |
| Royce & Associates LP | 916 356 | +75 030 |
| Deutsche Bank AG\ | 834 220 | -15 000 |
| New York State Common Retirement Fund | 791 838 | +358 297 |
| Nicholas Company, Inc. | 743 799 | -430 |
| ArrowMark Colorado Holdings LLC | 695 649 | -349 810 |
| Cooper Investors Pty Ltd | 668 494 | +28 265 |
| Mutual of America Capital Management LLC | 611 818 | -34 162 |
| Riverbridge Partners LLC | 600 514 | -72 634 |
| Schwartz Investment Counsel Inc | 574 751 | +448 470 |
| Sands Capital Management, LLC | 524 481 | +27 171 |
Insiderzy
9 insiderów zgłosiło łącznie 635 418 akcji, około 12,2 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Stocchi MauroSee Remarks | 400 000 |
| Dal Lago MarcoChief Financial Officer | 81 144 |
| Balachandran MadhavanCzłonek rady dyrektorów | 69 458 |
| Morel Donald E JrCzłonek rady dyrektorów | 37 424 |
| Federici William JCzłonek rady dyrektorów | 26 991 |
| Lin Sue-JeanCzłonek rady dyrektorów | 6975 |
| Flynn KarenCzłonek rady dyrektorów | 5757 |
| Santel LucianoCzłonek rady dyrektorów | 4739 |
| Magistretti ElisabettaCzłonek rady dyrektorów | 2930 |
Pytania o STVN
Czym zajmuje się Stevanato Group S.p.A.?
Stevanato Group projektuje i produkuje szklane opakowania farmaceutyczne oraz systemy podawania leków dla sektora ochrony zdrowia. W ofercie ma ampułkostrzykawki, fiolki, ampułki, wkłady i komponenty diagnostyczne, a także maszyny do inspekcji wizualnej i formowania szkła. Spółki farmaceutyczne i biotechnologiczne kupują jej opakowania do konfekcjonowania i podawania leków w iniekcjach. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem STVN.
Ile jest warta Stevanato Group S.p.A.?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Stevanato Group S.p.A. przy ostatnim kursie to 5,9 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 1,5 mld €. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Stevanato Group S.p.A. jest rentowna?
Tak. W roku obrotowym 2025 spółka wykazała 139,8 mln € zysku netto przy przychodach 1,2 mld €, czyli marżę netto 11,8%.
Ile przychodów ma Stevanato Group S.p.A.?
W roku obrotowym 2025 przychody Stevanato Group S.p.A. wyniosły 1,2 mld €. To o 7,4% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Stevanato Group S.p.A. opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 4 marca 2026. Obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 30 września 2026.
Tezy, w których pojawia się STVN
- Prawdziwym wąskim gardłem boomu na leki GLP-1 nie są cząsteczki, lecz szkło, korki i wstrzykiwacze Aktywna
Podobne spółki
Porównaj STVN z
Porównaj STVN z dowolną spółką
Obserwuj STVN
Dostaniesz maila, gdy Stevanato Group S.p.A. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Stevanato Group S.p.A. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.