Spółki Użyteczność publiczna FN
NYSE · Użyteczność publicznaFabrinet (FN)
Fabrinet wykazała przychody w wysokości 4,6 mld USD w roku obrotowym 2026, o 35,7% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 473 mln USD, co daje marżę netto 10,2%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 4,2 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2026. Na dzień 26 czerwca 2026 spółka miała 346,7 mln USD gotówki. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (10-K) złożony 18 sierpnia 2026.
Najważniejsze fakty: Fabrinet
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Fabrinet przy ostatnim kursie to 16,8 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 26 czerwca 2026 wynosił 2,5 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2026 przychody wyniosły 4,6 mld USD (+35,7% rok do roku), a zysk netto 473 mln USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2026 działalność operacyjna przyniosła 256,7 mln USD gotówki; po 252,5 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 4,2 mln USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport roczny, 10-K) trafił do SEC 18 sierpnia 2026 i obejmuje okres do 26 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
- Kolejne wyniki
- Kolejny raport spółki Fabrinet jest spodziewany około 2 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Czym zajmuje się Fabrinet
Fabrinet świadczy usługi zaawansowanego pakowania komponentów optycznych oraz precyzyjnej produkcji kontraktowej. Wytwarza złożone komponenty, moduły i podzespoły optyczne, elektromechaniczne i elektroniczne. Jej klientami są producenci OEM z branży komunikacji optycznej, motoryzacyjnej, medycznej i przemysłowej. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem FN.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4,6 mld USD | 473 mln USD | 13,05 USD | 4,2 mln USD |
| 2025 | 3,4 mld USD | 332,5 mln USD | 9,17 USD | 207,3 mln USD |
| 2024 | 2,9 mld USD | 296,2 mln USD | 8,10 USD | 365,6 mln USD |
| 2023 | 2,6 mld USD | 247,9 mln USD | 6,73 USD | 152 mln USD |
| 2022 | 2,3 mld USD | 200,4 mln USD | 5,36 USD | 34,7 mln USD |
| 2021 | 1,9 mld USD | 148,3 mln USD | 3,95 USD | 76,1 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce FN w sektorze Użyteczność publiczna
Dywidendy
Na dywidendy wydała 30,8 mln USD gotówki.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2010 | b.d. | 30,8 mln USD | b.d. |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Fabrinet złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 18 sierpnia 2026Raport roczny 10-K · okres do 26 czerwca 2026Przychody wzrosły o 36% rok do roku, do 4,6 mld USD; rozwodniony zysk na akcję 13,05 USD wobec 9,17 USD.
- 17 sierpnia 2026Wyniki finansowe 8-K
- 6 sierpnia 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 28 lipca 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 8 lipca 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 22 maja 2026
- 5 maja 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 27 marca 2026Przychody wzrosły o 39% rok do roku, do 1,2 mld USD; rozwodniony zysk na akcję 3,45 USD wobec 2,25 USD.
- 4 maja 2026Wyniki finansowe 8-K
- 28 kwietnia 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 28 kwietnia 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
Ile jest warta FN? Wycena DCF z raportowanych przepływów
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Fabrinet robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 964,8 tys. USD i niczego nie kupili na rynku.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 3 września 2026 | Archer Edward T.EVP, Sales & Marketing | Sprzedał | 1420 | 547,5 tys. USD |
| 3 września 2026 | Archer Edward T.EVP, Sales & Marketing | Sprzedał | 1080 | 417,2 tys. USD |
| 24 sierpnia 2026 | Gill HarpalPRESIDENT & COO | Akcje zatrzymane na podatek | 1840 | 774,9 tys. USD |
| 24 sierpnia 2026 | Grady SeamusChief Executive Officer, Członek rady dyrektorów | Akcje zatrzymane na podatek | 2943 | 1,2 mln USD |
| 24 sierpnia 2026 | Archer Edward T.EVP, Sales & Marketing | Akcje zatrzymane na podatek | 849 | 357,5 tys. USD |
| 24 sierpnia 2026 | Sverha CsabaChief Financial Officer | Akcje zatrzymane na podatek | 321 | 135,2 tys. USD |
| 22 sierpnia 2026 | Gill HarpalPRESIDENT & COO | Akcje zatrzymane na podatek | 1168 | 510 tys. USD |
| 22 sierpnia 2026 | Grady SeamusChief Executive Officer, Członek rady dyrektorów | Akcje zatrzymane na podatek | 1821 | 795,2 tys. USD |
Kto jest właścicielem FN
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Vanguard Portfolio Management13G, pasywny | 6,04% | 28 kwietnia 2026 |
| T. Rowe Price Associates, Inc.13G, pasywny | 5,4% | 8 lipca 2026 |
| Vanguard Capital Management13G, pasywny | 5,25% | 28 kwietnia 2026 |
| Fmr LLC13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami | 5,1% | 6 sierpnia 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 754 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| BlackRock, Inc. | 4 824 895 | -774 150 |
| Vanguard Portfolio Management LLC | 1 898 671 | -235 483 |
| Fmr LLC | 1 841 854 | -277 448 |
| Vanguard Capital Management LLC | 1 615 994 | +9013 |
| Jpmorgan Chase & Co | 1 575 418 | +472 375 |
| State Street Corp | 1 311 246 | +11 238 |
| Geode Capital Management, LLC | 1 071 958 | -161 221 |
| Invesco Ltd. | 897 224 | -176 059 |
| Whale Rock Capital Management LLC | 744 765 | +133 499 |
| Durable Capital Partners LP | 603 340 | +386 868 |
| Morgan Stanley | 569 289 | -6466 |
| Paradigm Capital Management Inc | 530 500 | 0 |
| Jane Street Group, LLC | 470 967 | +428 582 |
| Capital World Investors | 452 743 | +16 155 |
| Norges Bank | 431 950 | nowa |
| Franklin Resources Inc | 423 519 | +27 854 |
| Baillie Gifford & Co | 415 079 | -45 417 |
| Polar Capital Holdings Plc | 406 470 | +40 568 |
| Goldman Sachs Group Inc | 367 045 | -57 059 |
| TD Asset Management Inc | 354 412 | -22 758 |
Insiderzy
11 insiderów zgłosiło łącznie 151 818 akcji, około 71,1 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Grady SeamusChief Executive Officer, Członek rady dyrektorów | 48 467 |
| Gill HarpalPRESIDENT & COO | 20 039 |
| Kelly Thomas FCzłonek rady dyrektorów | 17 181 |
| Sverha CsabaChief Financial Officer | 16 772 |
| Bahrami HomaCzłonek rady dyrektorów | 16 233 |
| Olson Rollance E.Członek rady dyrektorów | 14 131 |
| Levinson Frank HCzłonek rady dyrektorów | 7021 |
| Archer Edward T.EVP, Sales & Marketing | 7007 |
| Knight Darlene S.Członek rady dyrektorów | 2684 |
| Alexander Forbes I JCzłonek rady dyrektorów | 1773 |
Co zmieniło się w czynnikach ryzyka
Zestawiamy sekcję ryzyk z tegorocznego raportu 10-K z zeszłoroczną i zostawiamy tylko to, co faktycznie się zmieniło. Poniżej najistotniejsza zmiana z ostatniego porównania.
Co się zmieniło: FN wpisało InnoLight Technology (Suzhou) Ltd. jako bezpośredniego konkurenta w obszarze usług produkcji optycznej oraz dodało Excelitas Technologies Corp. do grona konkurentów w segmencie optyki dedykowanej (custom optics).
Zobacz w SEC EDGARPytania o FN
Czym zajmuje się Fabrinet?
Fabrinet świadczy usługi zaawansowanego pakowania komponentów optycznych oraz precyzyjnej produkcji kontraktowej. Wytwarza złożone komponenty, moduły i podzespoły optyczne, elektromechaniczne i elektroniczne. Jej klientami są producenci OEM z branży komunikacji optycznej, motoryzacyjnej, medycznej i przemysłowej. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem FN.
Ile jest warta Fabrinet?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Fabrinet przy ostatnim kursie to 16,8 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 26 czerwca 2026 wynosił 2,5 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Fabrinet jest rentowna?
Tak. W roku obrotowym 2026 spółka wykazała 473 mln USD zysku netto przy przychodach 4,6 mld USD, czyli marżę netto 10,2%.
Ile przychodów ma Fabrinet?
W roku obrotowym 2026 przychody Fabrinet wyniosły 4,6 mld USD. To o 35,7% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Fabrinet opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport roczny (10-K) złożony 18 sierpnia 2026. Obejmuje okres do 26 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 3 września 2026.
Kiedy Fabrinet opublikuje kolejne wyniki?
Kolejny raport spółki Fabrinet jest spodziewany około 2 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Tezy, w których pojawia się FN
Podobne spółki
Porównaj FN z
Obserwuj FN
Dostaniesz maila, gdy Fabrinet złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Fabrinet oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.