Energizer Holdings, Inc. (ENR)
Przychody Energizer Holdings, Inc. za dwanaście miesięcy do 30 czerwca 2026 wyniosły 3 mld USD, o 2,2% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 81,5 mln USD, co daje marżę netto 2,7%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 63,2 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 173,4 mln USD gotówki i 3,3 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport kwartalny (10-Q) złożony 4 sierpnia 2026.
Najważniejsze fakty: Energizer Holdings, Inc.
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Energizer Holdings, Inc. przy ostatnim kursie to 1,5 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 203,2 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 3 mld USD (+2,3% rok do roku), a zysk netto 239 mln USD. W 12 miesiącach do 30 czerwca 2026: przychody 3 mld USD, zysk netto 81,5 mln USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 147,1 mln USD gotówki; po 83,9 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 63,2 mln USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport kwartalny, 10-Q) trafił do SEC 4 sierpnia 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
- Kolejne wyniki
- Kolejny raport spółki Energizer Holdings, Inc. jest spodziewany około 17 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
- Dywidenda
- Energizer Holdings, Inc. wypłaciła 1,20 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 5,63%.
Czym zajmuje się Energizer Holdings, Inc.
Energizer Holdings produkuje i sprzedaje baterie do użytku domowego, baterie specjalistyczne, przenośne produkty oświetleniowe oraz chemię samochodową do pielęgnacji i poprawy osiągów pojazdów. Do jej marek należą Energizer, Eveready, Armor All i STP. Jej produkty trafiają do konsumentów na całym świecie za pośrednictwem sieci handlowych, dystrybutorów i firm z rynku części i akcesoriów motoryzacyjnych. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem ENR.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 mld USD | 239 mln USD | 3,32 USD | 63,2 mln USD |
| 2024 | 2,9 mld USD | 38,1 mln USD | 0,52 USD | 331,7 mln USD |
| 2023 | 3 mld USD | 140,5 mln USD | 1,94 USD | 338,4 mln USD |
| 2022 | 3,1 mld USD | -231,5 mln USD | -3,37 USD | -76,8 mln USD |
| 2021 | 3 mld USD | 160,9 mln USD | 2,11 USD | 114,8 mln USD |
| 2020 | 2,7 mld USD | -93,3 mln USD | -1,58 USD | 311,1 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce ENR w sektorze Pozostałe
Dywidendy
Energizer Holdings, Inc. wypłaciła 1,20 USD na akcję w roku obrotowym 2025. Przy obecnej cenie to stopa dywidendy 5,63%. Na dywidendy wydała 87,1 mln USD gotówki, 36% zysku netto.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1,20 USD | 87,1 mln USD | 36% |
| 2024 | 1,20 USD | 87,4 mln USD | 229% |
| 2023 | 1,20 USD | 86,3 mln USD | 61% |
| 2022 | 1,20 USD | 84,9 mln USD | b.d. |
| 2021 | 1,20 USD | 83,9 mln USD | 52% |
| 2020 | 1,20 USD | 85,4 mln USD | b.d. |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Energizer Holdings, Inc. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 6 sierpnia 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 4 sierpnia 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 czerwca 2026Przychody wzrosły o 1,2% rok do roku, do 734,1 mln USD; rozwodniony zysk na akcję 0,58 USD wobec 2,16 USD.
- 4 sierpnia 2026Wyniki finansowe 8-K
- 31 lipca 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 22 maja 2026
- 14 maja 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 14 maja 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 12 maja 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 11 maja 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 5 maja 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 31 marca 2026Przychody spadły o 3% rok do roku, do 643,3 mln USD; rozwodniony zysk na akcję 0,15 USD wobec 0,39 USD.
Ile jest warta ENR? Wycena DCF z raportowanych przepływów
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Energizer Holdings, Inc. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy kupili akcje na rynku za 9,8 mln USD i niczego nie sprzedali.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 17 sierpnia 2026 | Drabik John JEVP, Chief Financial Officer | Przekazał w darowiźnie | 5000 | - |
| 24 lipca 2026 | Aqua Capital, Ltd.Akcjonariusz powyżej 10% | Kupił | 20 000 | 418,7 tys. USD |
| 24 lipca 2026 | Aqua Capital, Ltd.Akcjonariusz powyżej 10% | Kupił | 20 000 | 421,7 tys. USD |
| 24 lipca 2026 | Aqua Capital, Ltd.Akcjonariusz powyżej 10% | Kupił | 20 000 | 418,7 tys. USD |
| 23 lipca 2026 | Aqua Capital, Ltd.Akcjonariusz powyżej 10% | Kupił | 20 000 | 401,7 tys. USD |
| 23 lipca 2026 | Aqua Capital, Ltd.Akcjonariusz powyżej 10% | Kupił | 20 000 | 407,4 tys. USD |
| 23 lipca 2026 | Aqua Capital, Ltd.Akcjonariusz powyżej 10% | Kupił | 20 000 | 405,9 tys. USD |
| 22 lipca 2026 | Aqua Capital, Ltd.Akcjonariusz powyżej 10% | Kupił | 20 000 | 412,4 tys. USD |
Kto jest właścicielem ENR
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Aqua Capital, Ltd.13G, pasywny z 5 powiązanymi podmiotami | 10,25% | 14 sierpnia 2025 |
| Vanguard Portfolio Management13G, pasywny | 7,14% | 29 kwietnia 2026 |
| Fmr LLC13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami | 5,7% | 6 sierpnia 2026 |
| Lsv Asset Management13G, pasywny | 5% | 7 listopada 2025 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 285 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| BlackRock, Inc. | 9 412 130 | +250 473 |
| Vanguard Portfolio Management LLC | 4 570 677 | -235 377 |
| State Street Corp | 3 995 926 | +179 760 |
| Fmr LLC | 3 921 945 | -1 329 890 |
| Fuller & Thaler Asset Management, Inc. | 3 183 141 | -86 045 |
| Goldman Sachs Group Inc | 3 122 889 | +1 191 590 |
| Vanguard Capital Management LLC | 2 762 896 | -187 999 |
| Morgan Stanley | 2 213 595 | +18 429 |
| Gamco Investors, Inc. ET AL | 2 027 726 | -32 705 |
| Geode Capital Management, LLC | 1 558 719 | +63 871 |
| Dimensional Fund Advisors LP | 1 225 602 | +80 418 |
| Charles Schwab Investment Management Inc | 1 152 809 | -25 323 |
| CastleKnight Management LP | 1 122 125 | +503 325 |
| Bank of New York Mellon Corp | 1 027 981 | +1794 |
| Wellington Management Group Llp | 987 730 | +121 676 |
| Two Sigma Investments, LP | 973 966 | +663 376 |
| Millennium Management LLC | 898 385 | -327 257 |
| Clarkston Capital Partners, LLC | 848 175 | -550 040 |
| Northern Trust Corp | 704 615 | +61 065 |
| MIRAE ASSET GLOBAL ETFS HOLDINGS Ltd. | 688 129 | +21 097 |
Insiderzy
10 insiderów zgłosiło łącznie 8 809 671 akcji, około 186,5 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Aqua Capital, Ltd.Akcjonariusz powyżej 10% | 8 000 000 |
| LaVigne Mark StephenPresident and CEO, Członek rady dyrektorów | 464 889 |
| Drabik John JEVP, Chief Financial Officer | 84 946 |
| Shambro LoriEVP, Brand&Product Innovation | 54 512 |
| Lampman Michael AEVP, NA & Global Bus. Units | 49 186 |
| Hunt Kevin JCzłonek rady dyrektorów | 44 17844 178 pośrednio |
| Angelette Benjamin JChief Administrative Officer | 40 896 |
| Vauth RobinEVP, International | 37 870 |
| Mulligan Donal LCzłonek rady dyrektorów | 25 00025 000 pośrednio |
| Hampton Sara B.VP, Controller | 8194 |
Pytania o ENR
Czym zajmuje się Energizer Holdings, Inc.?
Energizer Holdings produkuje i sprzedaje baterie do użytku domowego, baterie specjalistyczne, przenośne produkty oświetleniowe oraz chemię samochodową do pielęgnacji i poprawy osiągów pojazdów. Do jej marek należą Energizer, Eveready, Armor All i STP. Jej produkty trafiają do konsumentów na całym świecie za pośrednictwem sieci handlowych, dystrybutorów i firm z rynku części i akcesoriów motoryzacyjnych. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem ENR.
Ile jest warta Energizer Holdings, Inc.?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Energizer Holdings, Inc. przy ostatnim kursie to 1,5 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił 203,2 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Energizer Holdings, Inc. jest rentowna?
Tak. W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 spółka wykazała 81,5 mln USD zysku netto przy przychodach 3 mld USD, czyli marżę netto 2,7%.
Ile przychodów ma Energizer Holdings, Inc.?
W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 przychody Energizer Holdings, Inc. wyniosły 3 mld USD. To o 2,2% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Energizer Holdings, Inc. opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport kwartalny (10-Q) złożony 4 sierpnia 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to nowy insider: stan posiadania z 2 października 2026.
Kiedy Energizer Holdings, Inc. opublikuje kolejne wyniki?
Kolejny raport spółki Energizer Holdings, Inc. jest spodziewany około 17 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Czy Energizer Holdings, Inc. wypłaca dywidendę?
Tak. Energizer Holdings, Inc. wypłaciła 1,20 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 5,63%.
Tezy, w których pojawia się ENR
Podobne spółki
Porównaj ENR z
Obserwuj ENR
Dostaniesz maila, gdy Energizer Holdings, Inc. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Energizer Holdings, Inc. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.