Chemours Co (CC)
Przychody Chemours Co za dwanaście miesięcy do 30 czerwca 2026 wyniosły 5,8 mld USD, o 0,9% mniej niż rok wcześniej. Spółka odnotowała stratę netto w wysokości 304 mln USD. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 51 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 30 czerwca 2026 spółka miała 671 mln USD gotówki i 3,8 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport kwartalny (10-Q) złożony 5 sierpnia 2026.
Najważniejsze fakty: Chemours Co
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Chemours Co przy ostatnim kursie to 2 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił -49 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 5,8 mld USD (+0,4% rok do roku), a strata netto 386 mln USD. W 12 miesiącach do 30 czerwca 2026: przychody 5,8 mld USD, strata netto 304 mln USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 264 mln USD gotówki; po 213 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 51 mln USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport kwartalny, 10-Q) trafił do SEC 5 sierpnia 2026 i obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Otwórz w SEC EDGAR
- Kolejne wyniki
- Kolejny raport spółki Chemours Co jest spodziewany około 5 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
- Dywidenda
- Chemours Co zadeklarowała 0,51 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 3,77%.
Czym zajmuje się Chemours Co
Chemours działa w segmentach technologii tytanowych, rozwiązań termicznych i specjalistycznych oraz zaawansowanych materiałów użytkowych. Produkuje pigment z dwutlenku tytanu stosowany w powłokach, tworzywach sztucznych i papierze, a także produkty fluorowe, takie jak czynniki chłodnicze i żywice przemysłowe. Jej klientami są producenci przemysłowi, firmy motoryzacyjne i producenci farb. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem CC.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,8 mld USD | -386 mln USD | -2,57 USD | 51 mln USD |
| 2024 | 5,8 mld USD | 69 mln USD | 0,46 USD | -993 mln USD |
| 2023 | 6,1 mld USD | -253 mln USD | -1,70 USD | 186 mln USD |
| 2022 | 6,8 mld USD | 578 mln USD | 3,88 USD | 448 mln USD |
| 2021 | 6,3 mld USD | 608 mln USD | 3,83 USD | 537 mln USD |
| 2020 | 5 mld USD | 219 mln USD | 1,40 USD | 540 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce CC w sektorze Przemysł
Dywidendy
Chemours Co zadeklarowała 0,51 USD na akcję w roku obrotowym 2025. Przy obecnej cenie to stopa dywidendy 3,77%. Na dywidendy wydała 78 mln USD gotówki.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0,51 USD | 78 mln USD | b.d. |
| 2024 | 1,00 USD | 148 mln USD | 214% |
| 2023 | 1,00 USD | 149 mln USD | b.d. |
| 2022 | 1,00 USD | 154 mln USD | 27% |
| 2021 | 1,00 USD | 164 mln USD | 27% |
| 2020 | 1,00 USD | 164 mln USD | 75% |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Chemours Co złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 10 września 2026Istotna umowa 8-K
- 9 września 2026
- 5 sierpnia 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 30 czerwca 2026Przychody spadły o 1,5% rok do roku, do 1,6 mld USD; rozwodniony zysk na akcję -1,81 USD wobec -2,53 USD.
- 4 sierpnia 2026Wyniki finansowe 8-K
- 24 czerwca 2026Istotna umowa 8-K
- 27 maja 2026
- 6 maja 2026
- 5 maja 2026Raport kwartalny 10-Q · okres do 31 marca 2026Przychody wzrosły o 1% rok do roku, do 1,4 mld USD; rozwodniony zysk na akcję -0,19 USD wobec -0,03 USD.
- 5 maja 2026Wyniki finansowe 8-K
- 30 kwietnia 2026
Ile jest warta CC? Wycena DCF z raportowanych przepływów
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Chemours Co robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy kupili akcje na rynku za 488,6 tys. USD i niczego nie sprzedali.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 12 sierpnia 2026 | Familiar Calderon GerardoSee Remarks | Kupił | 1935 | 30,1 tys. USD |
| 12 sierpnia 2026 | Will DavidChief Accounting Officer | Akcje zatrzymane na podatek | 2426 | 37 tys. USD |
| 11 sierpnia 2026 | Dignam DeniseChief Executive Officer, Członek rady dyrektorów | Kupił | 3378 | 50,5 tys. USD |
| 7 sierpnia 2026 | Cranston Mary BCzłonek rady dyrektorów | Kupił | 6000 | 95 tys. USD |
| 7 sierpnia 2026 | Martinko Joseph T.See Remarks | Kupił | 1940 | 30 tys. USD |
| 7 sierpnia 2026 | Foley Michael RobertSee Remarks | Kupił | 1934 | 30 tys. USD |
| 7 sierpnia 2026 | Cowan AlisterCzłonek rady dyrektorów | Kupił | 13 000 | 203,1 tys. USD |
| 6 sierpnia 2026 | Hostetter ShaneChief Financial Officer | Akcje zatrzymane na podatek | 3087 | 46,6 tys. USD |
Kto jest właścicielem CC
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Vanguard Portfolio Management13G, pasywny | 6,96% | 29 kwietnia 2026 |
| Vanguard Capital Management13G, pasywny | 5,26% | 29 kwietnia 2026 |
| Millennium Management LLC13G, pasywny z 2 powiązanymi podmiotami | 5,1% | 8 sierpnia 2025 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 471 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| BlackRock, Inc. | 23 283 074 | +897 224 |
| Vanguard Portfolio Management LLC | 10 568 867 | +243 526 |
| Vanguard Capital Management LLC | 6 784 588 | +10 671 |
| State Street Corp | 6 115 375 | -7713 |
| Ameriprise Financial Inc | 4 924 004 | +86 201 |
| American Century Companies Inc | 4 379 525 | -36 339 |
| Jpmorgan Chase & Co | 4 199 395 | +398 522 |
| Geode Capital Management, LLC | 3 823 361 | +219 440 |
| Voya Investment Management LLC | 3 544 702 | +3 502 649 |
| Wolf Hill Capital Management, LP | 2 909 262 | -780 532 |
| D. E. Shaw & Co., Inc. | 2 870 039 | +19 029 |
| Dimensional Fund Advisors LP | 2 771 370 | +537 080 |
| Highland Peak Capital, LLC | 2 641 589 | +1 183 210 |
| UBS Group AG | 2 593 745 | -174 061 |
| Goldman Sachs Group Inc | 2 552 439 | -461 675 |
| Charles Schwab Investment Management Inc | 2 044 387 | -109 262 |
| Vision One Management Partners, LP | 1 720 189 | 0 |
| Northern Trust Corp | 1 657 540 | +91 715 |
| Morgan Stanley | 1 641 305 | -162 397 |
| Nuveen, LLC | 1 633 838 | +1 270 368 |
Insiderzy
17 insiderów zgłosiło łącznie 1 212 850 akcji, około 16,5 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Dignam DeniseChief Executive Officer, Członek rady dyrektorów | 339 916 |
| Cranston Mary BCzłonek rady dyrektorów | 113 141 |
| Hostetter ShaneChief Financial Officer | 102 698 |
| Foley Michael RobertSee Remarks | 78 540 |
| Wellman Kristine MSVP, GC & Corp. Secretary | 74 419 |
| Kane Erin NCzłonek rady dyrektorów | 74 063 |
| Keohane Sean DCzłonek rady dyrektorów | 72 555 |
| Familiar Calderon GerardoSee Remarks | 58 547 |
| Cowan AlisterCzłonek rady dyrektorów | 56 988 |
| Martinko Joseph T.See Remarks | 55 431 |
Pytania o CC
Czym zajmuje się Chemours Co?
Chemours działa w segmentach technologii tytanowych, rozwiązań termicznych i specjalistycznych oraz zaawansowanych materiałów użytkowych. Produkuje pigment z dwutlenku tytanu stosowany w powłokach, tworzywach sztucznych i papierze, a także produkty fluorowe, takie jak czynniki chłodnicze i żywice przemysłowe. Jej klientami są producenci przemysłowi, firmy motoryzacyjne i producenci farb. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem CC.
Ile jest warta Chemours Co?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Chemours Co przy ostatnim kursie to 2 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 30 czerwca 2026 wynosił -49 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Chemours Co jest rentowna?
Nie. W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 spółka odnotowała 304 mln USD straty netto przy przychodach 5,8 mld USD.
Ile przychodów ma Chemours Co?
W ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwca 2026 przychody Chemours Co wyniosły 5,8 mld USD. To o 0,9% mniej niż rok wcześniej.
Kiedy Chemours Co opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport kwartalny (10-Q) złożony 5 sierpnia 2026. Obejmuje okres do 30 czerwca 2026. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 1 października 2026.
Kiedy Chemours Co opublikuje kolejne wyniki?
Kolejny raport spółki Chemours Co jest spodziewany około 5 listopada 2026. To szacunek z rytmu jej raportów, a nie data ogłoszona przez spółkę.
Czy Chemours Co wypłaca dywidendę?
Tak. Chemours Co zadeklarowała 0,51 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025, co przy obecnym kursie daje stopę dywidendy 3,77%.
Tezy, w których pojawia się CC
Podobne spółki
Porównaj CC z
Obserwuj CC
Dostaniesz maila, gdy Chemours Co złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Chemours Co oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.