Invesaro

Spółki Porównanie

Dell Technologies vs Micron Technology: przychody, zysk, marże i wzrost w porównaniu

Dell Technologies miała 113,5 mld USD przychodów w roku obrotowym 2026, Micron Technology 133,2 mld USD w roku 2026. Przychody zmieniły się o +18,8% w Dell Technologies i o +256,3% w Micron Technology rok do roku, więc szybciej rosła Micron Technology. Dell Technologies zatrzymała 5,2% przychodów jako zysk netto, Micron Technology 63,8%. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 8,6 mld USD w Dell Technologies i 59 mld USD w Micron Technology.

Obok siebie, ostatni rok obrotowy

DELLMU
Koniec roku obrotowegoFY2026 (30 stycznia 2026)FY2026 (3 września 2026)
Przychody113,5 mld USD133,2 mld USD
Wzrost przychodów+18,8%+256,3%
Zysk netto5,9 mld USD85 mld USD
Marża netto5,2%63,8%
Wolne przepływy pieniężne8,6 mld USD59 mld USD
Marża wolnych przepływów7,5%44,3%
Zysk na akcję (rozwodniony)8,68 USD74,33 USD
Gotówka11,5 mld USD38,4 mld USD
Dług31,5 mld USD2,8 mld USD
Cena do zysku (C/Z)66.213.8
Wartość rynkowa372,3 mld USD1,16 bln USD
Stopa dywidendy0,37%0,05%
Miejsce w sektorze wg przychodów7. z 751 · Technologia6. z 751 · Technologia

Na przestrzeni lat

Przychody
DELL FY2019: 90,6 mld USDDELL FY2020: 84,8 mld USDDELL FY2021: 86,7 mld USDDELL FY2022: 101,2 mld USDDELL FY2023: 102,3 mld USDDELL FY2024: 88,4 mld USDDELL FY2025: 95,6 mld USDDELL FY2026: 113,5 mld USDMU FY2019: 23,4 mld USDMU FY2020: 21,4 mld USDMU FY2021: 27,7 mld USDMU FY2022: 30,8 mld USDMU FY2023: 15,5 mld USDMU FY2024: 25,1 mld USDMU FY2025: 37,4 mld USDMU FY2026: 133,2 mld USDFY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25FY26
DELL 113,5 mld USDMU 133,2 mld USD
Zysk netto
DELL FY2019: -2,3 mld USDDELL FY2020: 4,6 mld USDDELL FY2021: 3,3 mld USDDELL FY2022: 5,6 mld USDDELL FY2023: 2,4 mld USDDELL FY2024: 3,4 mld USDDELL FY2025: 4,6 mld USDDELL FY2026: 5,9 mld USDMU FY2019: 6,3 mld USDMU FY2020: 2,7 mld USDMU FY2021: 5,9 mld USDMU FY2022: 8,7 mld USDMU FY2023: -5,8 mld USDMU FY2024: 778 mln USDMU FY2025: 8,5 mld USDMU FY2026: 85 mld USDFY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25FY26
DELL 5,9 mld USDMU 85 mld USD
Marża netto
DELL FY2019: -2,5%DELL FY2020: 5,4%DELL FY2021: 3,7%DELL FY2022: 5,5%DELL FY2023: 2,4%DELL FY2024: 3,8%DELL FY2025: 4,8%DELL FY2026: 5,2%MU FY2019: 27,0%MU FY2020: 12,5%MU FY2021: 21,2%MU FY2022: 28,2%MU FY2023: -37,5%MU FY2024: 3,1%MU FY2025: 22,8%MU FY2026: 63,8%FY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25FY26
DELL 5,2%MU 63,8%
Wzrost przychodów
DELL FY2020: -6,4%DELL FY2021: +2,2%DELL FY2022: +16,8%DELL FY2023: +1,1%DELL FY2024: -13,6%DELL FY2025: +8,1%DELL FY2026: +18,8%MU FY2020: -8,4%MU FY2021: +29,3%MU FY2022: +11,0%MU FY2023: -49,5%MU FY2024: +61,6%MU FY2025: +48,9%MU FY2026: +256,3%FY20FY21FY22FY23FY24FY25FY26
DELL +18,8%MU +256,3%
Wolne przepływy pieniężne
DELL FY2019: 5,5 mld USDDELL FY2020: 6,7 mld USDDELL FY2021: 9,3 mld USDDELL FY2022: 7,5 mld USDDELL FY2023: 562 mln USDDELL FY2024: 5,9 mld USDDELL FY2025: 1,9 mld USDDELL FY2026: 8,6 mld USDMU FY2019: 3,4 mld USDMU FY2020: 83 mln USDMU FY2021: 2,4 mld USDMU FY2022: 3,1 mld USDMU FY2023: -6,1 mld USDMU FY2024: 121 mln USDMU FY2025: 1,7 mld USDMU FY2026: 59 mld USDFY19FY20FY21FY22FY23FY24FY25FY26
DELL 8,6 mld USDMU 59 mld USD

Lata obrotowe tak, jak raportuje je każda ze spółek; mogą kończyć się w różnych miesiącach.

Pytania o Dell Technologies i Micron Technology

Która spółka ma większe przychody, Dell Technologies czy Micron Technology?

Większe przychody ma Micron Technology: 133,2 mld USD w roku obrotowym 2026, wobec 113,5 mld USD w Dell Technologies w roku 2026.

Która zatrzymuje więcej przychodów jako zysk, Dell Technologies czy Micron Technology?

Marża netto Dell Technologies wyniosła 5,2% w roku obrotowym 2026; Micron Technology miała 63,8% w roku 2026.

Która szybciej zwiększa przychody, Dell Technologies czy Micron Technology?

W ostatnich latach obrotowych przychody zmieniły się o +18,8% w Dell Technologies i o +256,3% w Micron Technology.

Skąd pochodzą te liczby?

Z raportów rocznych, które każda ze spółek składa w SEC (10-K, a w przypadku spółek zagranicznych 20-F i 40-F), odczytanych z danych XBRL. Marże i wzrost to prosta arytmetyka na tych liczbach. Nic tutaj nie jest rekomendacją.

Więcej porównań

Porównaj więcej spółek