Nutrien Ltd. (NTR)
Nutrien Ltd. wykazała przychody w wysokości 26,9 mld USD w roku obrotowym 2025, o 3,5% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 2,3 mld USD, co daje marżę netto 8,4%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 2,1 mld USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 31 grudnia 2025 spółka miała 701 mln USD gotówki i 9,9 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (emitent kanadyjski) (40-F) złożony 27 lutego 2026.
Najważniejsze fakty: Nutrien Ltd.
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Nutrien Ltd. przy ostatnim kursie to 32,5 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 25,3 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 26,9 mld USD (+3,5% rok do roku), a zysk netto 2,3 mld USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 4 mld USD gotówki; po 1,9 mld USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 2,1 mld USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport roczny (emitent kanadyjski), 40-F) trafił do SEC 27 lutego 2026 i obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Otwórz w SEC EDGAR
Czym zajmuje się Nutrien Ltd.
Nutrien produkuje i dystrybuuje nawozy dla upraw, w tym nawozy potasowe, azotowe i fosforowe. Sprzedaje też nasiona, środki ochrony roślin i usługi agronomiczne bezpośrednio rolnikom i komercyjnym gospodarstwom rolnym na całym świecie. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem NTR.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26,9 mld USD | 2,3 mld USD | 4,66 USD | 2,1 mld USD |
| 2024 | 26 mld USD | 674 mln USD | 1,36 USD | 1,5 mld USD |
| 2023 | 29,1 mld USD | 1,3 mld USD | 2,53 USD | 2,7 mld USD |
| 2022 | 37,9 mld USD | 7,7 mld USD | 14,18 USD | 5,9 mld USD |
| 2021 | 27,7 mld USD | 3,2 mld USD | 5,52 USD | 2,1 mld USD |
| 2020 | 20,9 mld USD | 459 mln USD | 0,81 USD | 1,9 mld USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce NTR w sektorze Przemysł
Dywidendy
Na dywidendy wydała 1,1 mld USD gotówki, 47% zysku netto.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | b.d. | 1,1 mld USD | 47% |
| 2024 | b.d. | 1,1 mld USD | 157% |
| 2023 | b.d. | 1 mld USD | 82% |
| 2022 | b.d. | 1 mld USD | 13% |
| 2021 | b.d. | 1 mld USD | 33% |
| 2020 | b.d. | 1 mld USD | 224% |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Nutrien Ltd. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 5 października 2026
- 7 sierpnia 2026
- 6 sierpnia 2026
- 5 sierpnia 2026
- 31 lipca 2026Pakiet pasywnego inwestora (5% lub więcej) SCHEDULE 13G
- 14 lipca 2026
- 26 czerwca 2026
- 26 czerwca 2026
- 26 czerwca 2026
- 15 czerwca 2026
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Nutrien Ltd. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach nie zgłoszono żadnych transakcji insiderów.
Kto jest właścicielem NTR
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Vanguard Capital Management13G, pasywny | 5% | 31 lipca 2026 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 728 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| Royal Bank of Canada | 32 897 258 | +1 887 589 |
| First Eagle Investment Management, LLC | 19 942 526 | +9 953 659 |
| Vanguard Capital Management LLC | 14 739 325 | -10 201 |
| Bank of Montreal | 13 797 719 | +912 993 |
| Wellington Management Group Llp | 10 389 040 | -5 703 675 |
| Deutsche Bank AG\ | 9 352 182 | +817 421 |
| 1832 Asset Management L.P. | 7 184 426 | +780 603 |
| Capital International Investors | 6 837 571 | +202 803 |
| TD Asset Management Inc | 6 711 138 | -2 549 597 |
| Arrowstreet Capital, Limited Partnership | 6 031 028 | -5 797 862 |
| Dimensional Fund Advisors LP | 6 000 984 | +128 790 |
| Manufacturers Life Insurance Company, The | 5 966 277 | +1 404 530 |
| Canada Pension Plan Investment Board | 5 709 156 | +1 807 750 |
| Geode Capital Management, LLC | 5 463 101 | +553 887 |
| Boston Partners | 4 092 255 | +1 958 776 |
| TD Waterhouse Canada Inc. | 5 518 435 | +113 040 |
| Cibc World Market Inc. | 5 505 015 | +310 477 |
| Norges Bank | 5 411 013 | nowa |
| Fmr LLC | 5 375 974 | -1 732 482 |
| National Bank of Canada | 4 821 455 | +262 184 |
Insiderzy
Pytania o NTR
Czym zajmuje się Nutrien Ltd.?
Nutrien produkuje i dystrybuuje nawozy dla upraw, w tym nawozy potasowe, azotowe i fosforowe. Sprzedaje też nasiona, środki ochrony roślin i usługi agronomiczne bezpośrednio rolnikom i komercyjnym gospodarstwom rolnym na całym świecie. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem NTR.
Ile jest warta Nutrien Ltd.?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Nutrien Ltd. przy ostatnim kursie to 32,5 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 25,3 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Nutrien Ltd. jest rentowna?
Tak. W roku obrotowym 2025 spółka wykazała 2,3 mld USD zysku netto przy przychodach 26,9 mld USD, czyli marżę netto 8,4%.
Ile przychodów ma Nutrien Ltd.?
W roku obrotowym 2025 przychody Nutrien Ltd. wyniosły 26,9 mld USD. To o 3,5% więcej niż rok wcześniej.
Kiedy Nutrien Ltd. opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport roczny (emitent kanadyjski) (40-F) złożony 27 lutego 2026. Obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to komunikat emitenta zagranicznego z 5 października 2026.
Tezy, w których pojawia się NTR
Podobne spółki
Porównaj NTR z
Obserwuj NTR
Dostaniesz maila, gdy Nutrien Ltd. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Nutrien Ltd. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.