Invesaro

Spółki Przemysł MEOH

NASDAQ · Przemysł

Methanex Corp (MEOH)

Methanex Corp wykazała przychody w wysokości 3,6 mld USD w roku obrotowym 2025, o 3,5% mniej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 144,8 mln USD, co daje marżę netto 4,0%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 916,6 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 31 grudnia 2025 spółka miała 425,3 mln USD gotówki i 2,8 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (emitent kanadyjski) (40-F) złożony 5 marca 2026.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy MEOH złoży raport w SEC.

Kurs
61,63 USD
-0,77% w ciągu dnia · 12 października 2026
Zakres 52 tygodni: 32,00 USD do 66,75 USD
Kapitalizacja
4,8 mld USD
Przychody (rok obr. 2025)
3,6 mld USD
-3,5% r/r
Marża netto
4,0%

Najważniejsze fakty: Methanex Corp

Ile jest warta
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Methanex Corp przy ostatnim kursie to 4,8 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 2,4 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Przychody i zysk
W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 3,6 mld USD (-3,5% rok do roku), a zysk netto 144,8 mln USD.
Przepływy pieniężne
W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 1 mld USD gotówki; po 99 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 916,6 mln USD.
Ostatni raport
Ostatni raport okresowy (raport roczny (emitent kanadyjski), 40-F) trafił do SEC 5 marca 2026 i obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Otwórz w SEC EDGAR

Czym zajmuje się Methanex Corp

Methanex Corporation produkuje i dostarcza metanol. Prowadzi zakłady produkcyjne m.in. w Kanadzie, Chile, Egipcie, Nowej Zelandii, Trynidadzie i Tobago oraz w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaje metanol producentom chemikaliów, którzy wykorzystują go jako surowiec przemysłowy do wytwarzania żywic, tworzyw sztucznych, farb, klejów, materiałów budowlanych i paliw alternatywnych. Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem MEOH.

Przychody i zysk rok po roku

Przychody
FY18: 4,5 mld USD 4,5 mld USD FY18FY19: 3,3 mld USD 3,3 mld USD FY19FY20: 2,6 mld USD 2,6 mld USD FY20FY21: 4,4 mld USD 4,4 mld USD FY21FY22: 4,3 mld USD 4,3 mld USD FY22FY23: 3,7 mld USD 3,7 mld USD FY23FY24: 3,7 mld USD 3,7 mld USD FY24FY25: 3,6 mld USD 3,6 mld USD FY25
Zysk netto
FY18: 658 mln USD 658 mln USD FY18FY19: 116,4 mln USD 116,4 mln USD FY19FY20: -125,3 mln USD -125,3 mln USD FY20FY21: 555,9 mln USD 555,9 mln USD FY21FY22: 462,3 mln USD 462,3 mln USD FY22FY23: 284,1 mln USD 284,1 mln USD FY23FY24: 250,2 mln USD 250,2 mln USD FY24FY25: 144,8 mln USD 144,8 mln USD FY25

Lata obrotowe według raportów rocznych. Kwoty w USD.

Najważniejsze liczby

Rok obrotowyPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS rozwodnionyWolne przepływy
20253,6 mld USD431,1 mln USD144,8 mln USD0,93 USD916,6 mln USD
20243,7 mld USD362 mln USD250,2 mln USD2,39 USD635,9 mln USD
20233,7 mld USD263,6 mln USD284,1 mln USD2,57 USD481,8 mln USD
20224,3 mld USD610,6 mln USD462,3 mln USD4,86 USD841,6 mln USD
20214,4 mld USD712 mln USD555,9 mln USD6,13 USD890,9 mln USD
20202,6 mld USD-52,5 mln USD-125,3 mln USD-2,06 USD332,3 mln USD

Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu

Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy

Miejsce MEOH w sektorze Przemysł

Przychody3,6 mld USD
165. miejsce z 605 w sektorze Przemysł · Górne 27%
Wzrost przychodów-3,5%
397. miejsce z 521 w sektorze Przemysł · Dolne 24%
Marża netto4,0%
242. miejsce z 524 w sektorze Przemysł · Górne 46%
Marża wolnych przepływów25,5%
14. miejsce z 488 w sektorze Przemysł · Górne 3%

Ostatni rok obrotowy każdej spółki z sektora, która podaje daną liczbę. Przychody porównujemy wśród spółek raportujących w dolarach, wzrost i marże wśród spółek z co najmniej 10 milionami przychodów. Przemysł

Dywidendy

Na dywidendy wydała 53,6 mln USD gotówki, 37% zysku netto.

Rok obrotowyNa akcjęWypłacono% zysku
2025b.d.53,6 mln USD37%
2024b.d.49,9 mln USD20%
2023b.d.49,4 mln USD17%
2022b.d.44 mln USD10%
2021b.d.24,6 mln USD4%
2020b.d.36 mln USDb.d.

Na akcję w wysokości zadeklarowanej (lub wypłaconej, gdy tylko to jest podane), skorygowane o podziały akcji przeliczone przez samą spółkę. Stopa dywidendy to dywidenda z ostatniego roku obrotowego podzielona przez obecną cenę.

Najnowsze raporty dla SEC

Co Methanex Corp złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.

  1. 22 września 2026
  2. 17 września 2026
  3. 17 września 2026
  4. 14 września 2026
  5. 1 września 2026
  6. 21 sierpnia 2026
  7. 14 sierpnia 2026
  8. 4 sierpnia 2026
  9. 28 lipca 2026
  10. 16 lipca 2026

Ostatnie zgłoszenia transakcji insiderów (formularze 3, 4 i 144): 4, najnowsze 20 kwietnia 2026. Transakcje insiderów w SEC

Transakcje insiderów

Co osoby kierujące Methanex Corp robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.

W ostatnich 90 dniach nie zgłoszono żadnych transakcji insiderów.

Kupione (na rynku)
0 USD
ostatnie 90 dni
Sprzedane
0 USD
ostatnie 90 dni

Wszystkie raporty insiderów w SEC.gov · Gdzie insiderzy kupują akcje na całym rynku

Kto jest właścicielem MEOH

Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.

Akcjonariusze powyżej 5%

Kto ma ponad 5% akcji danej klasy, musi to zgłosić w Schedule 13D (gdy może chcieć wpływać na spółkę) lub 13G (inwestor pasywny). Pokazujemy najnowsze zgłoszenie każdego akcjonariusza: 13G z ostatnich 2 lat, 13D z ostatnich 3.

PosiadaczUdział w klasieAkcjeZłożono
M&G Plc on behalf of certain subsidiaries No13G, pasywny 19,09% 12 864 931 1 listopada 2024
M&G Investment Management Limited13D, może chcieć wpływać 15,3% 11 834 166 14 września 2026
Key Group Long Term Investments LP13G, pasywny z 1 powiązanymi podmiotami 8,3% 6 435 000 17 września 2026
Wellington Management Group LLP13G, pasywny z 3 powiązanymi podmiotami 5,8% 4 503 858 15 maja 2026
Boston Partners13G, pasywny 5,31% 4 110 146 4 sierpnia 2026

Najnowsze zgłoszenia poniżej 5%: Oci N.V. 3,4% (15 kwietnia 2026); FIL Limited 3,9% (12 maja 2025).

Najwięksi inwestorzy instytucjonalni

Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 210 zarządzających.

PosiadaczAkcjeWartośćZmiana kw/kw
M&G PLC12 345 576567,9 mln USD-107 800
Boston Partners4 168 956192,8 mln USD+1 440 764
Wellington Management Group Llp3 968 620183,2 mln USD-535 238
Mackenzie Financial Corp1 914 505125,4 mln USD+260 505
Vanguard Capital Management LLC2 110 28597,5 mln USD+169 853
Dixon Mitchell Investment Counsel Inc.1 917 38288,5 mln USD-33 719
FIL Ltd1 914 15288,4 mln USD-1 491 910
Millennium Management LLC1 559 55772 mln USD+874 096
Bank of Montreal1 310 67660,5 mln USD-48 963
Royal Bank of Canada1 308 93160,4 mln USD+266 120
Bank of America Corp1 228 22756,7 mln USD+546 820
Connor, Clark & Lunn Investment Management Ltd.1 161 68653,6 mln USD-616 993
Dimensional Fund Advisors LP1 161 03853,6 mln USD+33 992
Merewether Investment Management, LP1 130 05352,2 mln USDnowa
Norges Bank960 52644,3 mln USDnowa
Point72 Asset Management, L.P.929 01842,9 mln USD+710 449
D. E. Shaw & Co., Inc.903 58141,7 mln USD+455 475
TD Asset Management Inc808 72637,3 mln USD+24 493
Encompass Capital Advisors LLC791 12336,5 mln USDnowa
Man Group plc760 09435,1 mln USD+147 693

Insiderzy

Zgłoszone pakiety insiderów, którzy złożyli formularz Form 4 w ostatnich 12 miesiącach: akcje, które każdy z nich miał po ostatniej zgłoszonej transakcji. To nie jest łączny stan posiadania wszystkich insiderów.

Żaden insider nie zgłosił stanu posiadania w Form 4 w ostatnich 12 miesiącach.

Zgłoszenia Schedule 13D/13G w SEC.gov

Wszystkie raporty w SEC EDGAR

Pytania o MEOH

Czym zajmuje się Methanex Corp?

Methanex Corporation produkuje i dostarcza metanol. Prowadzi zakłady produkcyjne m.in. w Kanadzie, Chile, Egipcie, Nowej Zelandii, Trynidadzie i Tobago oraz w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaje metanol producentom chemikaliów, którzy wykorzystują go jako surowiec przemysłowy do wytwarzania żywic, tworzyw sztucznych, farb, klejów, materiałów budowlanych i paliw alternatywnych. Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem MEOH.

Ile jest warta Methanex Corp?

Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Methanex Corp przy ostatnim kursie to 4,8 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 2,4 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.

Czy Methanex Corp jest rentowna?

Tak. W roku obrotowym 2025 spółka wykazała 144,8 mln USD zysku netto przy przychodach 3,6 mld USD, czyli marżę netto 4,0%.

Ile przychodów ma Methanex Corp?

W roku obrotowym 2025 przychody Methanex Corp wyniosły 3,6 mld USD. To o 3,5% mniej niż rok wcześniej.

Kiedy Methanex Corp opublikowała ostatni raport?

Ostatni raport okresowy to raport roczny (emitent kanadyjski) (40-F) złożony 5 marca 2026. Obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to komunikat emitenta zagranicznego z 22 września 2026.

Tezy, w których pojawia się MEOH

Podobne spółki

Porównaj MEOH z

Porównaj MEOH z dowolną spółką

Obserwuj MEOH

Dostaniesz maila, gdy Methanex Corp złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy MEOH złoży raport w SEC.

Skąd są te liczby

Dane finansowe to wartości, które Methanex Corp oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.

Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.