Spółki Dobra konsumpcyjne SHIP
NASDAQ · Dobra konsumpcyjneSeanergy Maritime Holdings Corp. (SHIP)
Seanergy Maritime Holdings Corp. wykazała przychody w wysokości 158,1 mln USD w roku obrotowym 2025, o 5,6% mniej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 21,2 mln USD, co daje marżę netto 13,4%. Przepływy operacyjne pomniejszone o nakłady inwestycyjne dały 17 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w roku obrotowym 2025. Na dzień 31 grudnia 2025 spółka miała 48,2 mln USD gotówki i 290,2 mln USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 31 marca 2026.
Najważniejsze fakty: Seanergy Maritime Holdings Corp.
- Ile jest warta
- Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Seanergy Maritime Holdings Corp. przy ostatnim kursie to 377,5 mln USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 281,4 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
- Przychody i zysk
- W roku obrotowym 2025 przychody wyniosły 158,1 mln USD (-5,6% rok do roku), a zysk netto 21,2 mln USD.
- Przepływy pieniężne
- W roku obrotowym 2025 działalność operacyjna przyniosła 52,6 mln USD gotówki; po 35,6 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły 17 mln USD.
- Ostatni raport
- Ostatni raport okresowy (raport roczny (emitent zagraniczny), 20-F) trafił do SEC 31 marca 2026 i obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Otwórz w SEC EDGAR
- Dywidenda
- Seanergy Maritime Holdings Corp. wypłaciła 0,33 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025.
Czym zajmuje się Seanergy Maritime Holdings Corp.
Seanergy Maritime Holdings eksploatuje flotę masowców suchych klasy Capesize. Spółka świadczy usługi transportu morskiego ładunków masowych suchych, głównie rudy żelaza i węgla. Jej klientami są międzynarodowe koncerny wydobywcze, firmy handlujące surowcami rolnymi oraz czarterujący z sektora przemysłowego. Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem SHIP.
Przychody i zysk rok po roku
Najważniejsze liczby
| Rok obrotowy | Przychody | Zysk netto | EPS rozwodniony | Wolne przepływy |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 158,1 mln USD | 21,2 mln USD | 1,01 USD | 17 mln USD |
| 2024 | 167,5 mln USD | 43,5 mln USD | 2,11 USD | 4,6 mln USD |
| 2023 | 110,2 mln USD | 2,3 mln USD | 0,12 USD | 31 mln USD |
| 2022 | 125 mln USD | 17,2 mln USD | 0,96 USD | -33 mln USD |
| 2021 | 153,1 mln USD | 41,3 mln USD | 2,50 USD | -116,5 mln USD |
| 2020 | 65,7 mln USD | -18,4 mln USD | -5,49 USD | -29,9 mln USD |
Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu
Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy
Miejsce SHIP w sektorze Dobra konsumpcyjne
Dywidendy
Seanergy Maritime Holdings Corp. wypłaciła 0,33 USD na akcję w roku obrotowym 2025. Na dywidendy wydała 9,5 mln USD gotówki, 45% zysku netto.
| Rok obrotowy | Na akcję | Wypłacono | % zysku |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0,33 USD | 9,5 mln USD | 45% |
| 2024 | 0,76 USD | 10,8 mln USD | 25% |
| 2023 | 0,10 USD | 6 mln USD | 264% |
| 2022 | 1,25 USD | 17,9 mln USD | 104% |
| 2021 | b.d. | 0 USD | 0% |
| 2020 | b.d. | 0 USD | b.d. |
Najnowsze raporty dla SEC
Co Seanergy Maritime Holdings Corp. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.
- 2 października 2026
- 21 września 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 6 sierpnia 2026
- 8 lipca 2026
- 1 lipca 2026
- 29 maja 2026
- 8 kwietnia 2026Zmiana pakietu pasywnego inwestora SCHEDULE 13G/A
- 1 kwietnia 2026
- 31 marca 2026Raport roczny (emitent zagraniczny) 20-F · okres do 31 grudnia 2025Przychody spadły o 5,6% rok do roku, do 158,1 mln USD; rozwodniony zysk na akcję 1,01 USD wobec 2,11 USD.
- 31 marca 2026Dokument 8-A12B/A 8-A12B/A
Transakcje insiderów
Co osoby kierujące Seanergy Maritime Holdings Corp. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.
W ostatnich 90 dniach insiderzy sprzedali akcje za 307,5 tys. USD i niczego nie kupili na rynku.
| Data | Insider | Co | Akcje | Wartość |
|---|---|---|---|---|
| 5 października 2026 | Gyftakis StavrosSee Remarks | Sprzedał | 2835 | 49,7 tys. USD |
| 6 sierpnia 2026 | Anagnostara ChristinaCzłonek rady dyrektorów | Sprzedał | 15 000 | 257,9 tys. USD |
| 13 lipca 2026 | Gyftakis StavrosSee Remarks | Sprzedał | 3300 | 48,9 tys. USD |
| 6 kwietnia 2026 | Gyftakis StavrosSee Remarks | Sprzedał | 3570 | 49,8 tys. USD |
Kto jest właścicielem SHIP
Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.
Akcjonariusze powyżej 5%
| Posiadacz | Udział w klasie | Złożono |
|---|---|---|
| Tsantanis Stamatios13D, może chcieć wpływać | 9,62% | 31 marca 2026 |
| Sphinx Investment Corp.13D, może chcieć wpływać z 2 powiązanymi podmiotami | 8,8% | 16 marca 2026 |
| Stamatios Tsantanis13D, może chcieć wpływać | 7,4% | 28 grudnia 2023 |
Najwięksi inwestorzy instytucjonalni
Pozycje zgłoszone przez zarządzających w formularzu 13F za kwartał zakończony 30 czerwca 2026, od największej, ze zmianą względem kwartału zakończonego 31 marca 2026. Formularz 13F składa się do 45 dni po końcu kwartału. Pozycję zgłosiło 76 zarządzających.
| Posiadacz | Akcje | Zmiana kw/kw |
|---|---|---|
| Goldman Sachs Group Inc | 757 938 | -56 615 |
| Renaissance Technologies LLC | 609 100 | -43 200 |
| Two Sigma Investments, LP | 542 398 | -14 058 |
| Walleye Capital LLC | 302 380 | +14 871 |
| Marshall Wace, Llp | 219 950 | +45 603 |
| Morgan Stanley | 218 175 | -15 511 |
| Bank of America Corp | 161 648 | +1676 |
| Qube Research & Technologies Ltd | 136 680 | +47 425 |
| PDT Partners, LLC | 125 189 | +56 683 |
| Jpmorgan Chase & Co | 103 852 | +59 365 |
| Millennium Management LLC | 105 185 | +15 339 |
| Bnp Paribas Financial Markets | 94 652 | -1483 |
| Jane Street Group, LLC | 90 354 | -32 759 |
| Point Nemo Capital, LLC | 86 535 | nowa |
| Marnell Management LLC | 78 605 | +39 046 |
| Point72 Asset Management, L.P. | 78 372 | -94 229 |
| Campbell & CO Investment Adviser LLC | 68 114 | +26 336 |
| Sierra Summit Advisors LLC | 67 362 | nowa |
| Susquehanna International Group, Llp | 50 320 | -62 359 |
| Engineers Gate Manager LP | 49 871 | -29 488 |
Insiderzy
2 insiderów zgłosiło łącznie 408 579 akcji, około 7,1 mln USD po ostatniej cenie.
| Posiadacz | Akcje |
|---|---|
| Gyftakis StavrosSee Remarks | 230 340 |
| Anagnostara ChristinaCzłonek rady dyrektorów | 178 239 |
Pytania o SHIP
Czym zajmuje się Seanergy Maritime Holdings Corp.?
Seanergy Maritime Holdings eksploatuje flotę masowców suchych klasy Capesize. Spółka świadczy usługi transportu morskiego ładunków masowych suchych, głównie rudy żelaza i węgla. Jej klientami są międzynarodowe koncerny wydobywcze, firmy handlujące surowcami rolnymi oraz czarterujący z sektora przemysłowego. Akcje spółki są notowane na NASDAQ pod symbolem SHIP.
Ile jest warta Seanergy Maritime Holdings Corp.?
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Seanergy Maritime Holdings Corp. przy ostatnim kursie to 377,5 mln USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2025 wynosił 281,4 mln USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Czy Seanergy Maritime Holdings Corp. jest rentowna?
Tak. W roku obrotowym 2025 spółka wykazała 21,2 mln USD zysku netto przy przychodach 158,1 mln USD, czyli marżę netto 13,4%.
Ile przychodów ma Seanergy Maritime Holdings Corp.?
W roku obrotowym 2025 przychody Seanergy Maritime Holdings Corp. wyniosły 158,1 mln USD. To o 5,6% mniej niż rok wcześniej.
Kiedy Seanergy Maritime Holdings Corp. opublikowała ostatni raport?
Ostatni raport okresowy to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 31 marca 2026. Obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 7 października 2026.
Czy Seanergy Maritime Holdings Corp. wypłaca dywidendę?
Tak. Seanergy Maritime Holdings Corp. wypłaciła 0,33 USD dywidendy na akcję w roku obrotowym 2025.
Tezy, w których pojawia się SHIP
Podobne spółki
Porównaj SHIP z
Porównaj SHIP z dowolną spółką
Obserwuj SHIP
Dostaniesz maila, gdy Seanergy Maritime Holdings Corp. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.
Skąd są te liczby
Dane finansowe to wartości, które Seanergy Maritime Holdings Corp. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.
Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.