Invesaro

Spółki Użyteczność publiczna PAM

NYSE · Użyteczność publiczna

Pampa Energy Inc. (PAM)

Pampa Energy Inc. wykazała przychody w wysokości 1,9 mld USD w roku obrotowym 2024, o 8,3% więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 619 mln USD, co daje marżę netto 33,0%. W roku obrotowym 2024 nakłady inwestycyjne przewyższyły przepływy operacyjne o 12 mln USD. Na dzień 31 grudnia 2024 spółka miała 738 mln USD gotówki i 2,1 mld USD zadłużenia. Ostatni raport okresowy dla SEC to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 9 kwietnia 2026.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy PAM złoży raport w SEC.

Kurs
80,34 USD
-0,42% w ciągu dnia · 9 października 2026
Zakres 52 tygodni: 58,50 USD do 94,50 USD
Kapitalizacja
4,4 mld USD
Przychody (rok obr. 2024)
1,9 mld USD
+8,3% r/r
Marża netto
33,0%

Najważniejsze fakty: Pampa Energy Inc.

Ile jest warta
Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Pampa Energy Inc. przy ostatnim kursie to 4,4 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2024 wynosił 3,3 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.
Przychody i zysk
W roku obrotowym 2024 przychody wyniosły 1,9 mld USD (+8,3% rok do roku), a zysk netto 619 mln USD.
Przepływy pieniężne
W roku obrotowym 2024 działalność operacyjna przyniosła 435 mln USD gotówki; po 447 mln USD nakładów inwestycyjnych wolne przepływy pieniężne wyniosły -12 mln USD.
Ostatni raport
Ostatni raport okresowy (raport roczny (emitent zagraniczny), 20-F) trafił do SEC 9 kwietnia 2026 i obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Otwórz w SEC EDGAR

Czym zajmuje się Pampa Energy Inc.

Pampa Energia wytwarza, przesyła i dystrybuuje energię elektryczną, a także wydobywa gaz ziemny i ropę naftową. Dostarcza energię i węglowodory klientom przemysłowym, odbiorcom indywidualnym oraz na hurtowe rynki energii w całej Argentynie. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem PAM.

Przychody i zysk rok po roku

Przychody
FY17: 2,2 mld USD 2,2 mld USD FY17FY19: 1,4 mld USD 1,4 mld USD FY19FY19: 1,3 mld USD 1,3 mld USD FY19FY20: 1,1 mld USD 1,1 mld USD FY20FY21: 1,5 mld USD 1,5 mld USD FY21FY22: 1,8 mld USD 1,8 mld USD FY22FY23: 1,7 mld USD 1,7 mld USD FY23FY24: 1,9 mld USD 1,9 mld USD FY24
Zysk netto
FY17: 286 mln USD 286 mln USD FY17FY19: 224 mln USD 224 mln USD FY19FY19: 692 mln USD 692 mln USD FY19FY20: -367 mln USD -367 mln USD FY20FY21: 273 mln USD 273 mln USD FY21FY22: 456 mln USD 456 mln USD FY22FY23: 302 mln USD 302 mln USD FY23FY24: 619 mln USD 619 mln USD FY24

Lata obrotowe według raportów rocznych. Kwoty w USD.

Najważniejsze liczby

Rok obrotowyPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS rozwodnionyWolne przepływy
20241,9 mld USD440 mln USD619 mln USD0,46 USD-12 mln USD
20231,7 mld USD424 mln USD302 mln USD0,22 USD-183 mln USD
20221,8 mld USD631 mln USD456 mln USD0,33 USD203 mln USD
20211,5 mld USD579 mln USD273 mln USD0,19 USD523 mln USD
20201,1 mld USD243 mln USD-367 mln USD-9,18 USD569 mln USD
20191,3 mld USD462 mln USD692 mln USD14,42 USD376 mln USD

Wyniki: każdy kwartał i termin kolejnego raportu

Pełne sprawozdania finansowe: rachunek wyników, bilans i przepływy

Miejsce PAM w sektorze Użyteczność publiczna

Przychody1,9 mld USD
65. miejsce z 126 w sektorze Użyteczność publiczna · Dolne 49%
Wzrost przychodów+8,3%
72. miejsce z 133 w sektorze Użyteczność publiczna · Dolne 46%
Marża netto33,0%
5. miejsce z 133 w sektorze Użyteczność publiczna · Górne 3%
Marża wolnych przepływów-0,6%
55. miejsce z 107 w sektorze Użyteczność publiczna · Dolne 49%

Ostatni rok obrotowy każdej spółki z sektora, która podaje daną liczbę. Przychody porównujemy wśród spółek raportujących w dolarach, wzrost i marże wśród spółek z co najmniej 10 milionami przychodów. Użyteczność publiczna

Dywidendy

Na dywidendy wydała 8 mln USD gotówki, 2% zysku netto.

Rok obrotowyNa akcjęWypłacono% zysku
2022b.d.8 mln USD2%
2020b.d.34 mln USDb.d.
2019b.d.75 mln USD11%
2019b.d.19 mln USD8%
2017b.d.0 USD0%

Na akcję w wysokości zadeklarowanej (lub wypłaconej, gdy tylko to jest podane), skorygowane o podziały akcji przeliczone przez samą spółkę. Stopa dywidendy to dywidenda z ostatniego roku obrotowego podzielona przez obecną cenę.

Najnowsze raporty dla SEC

Co Pampa Energy Inc. złożyła ostatnio, od najnowszych. Każdy link prowadzi do oryginalnego dokumentu w SEC EDGAR.

  1. 25 września 2026
  2. 8 września 2026
  3. 11 sierpnia 2026
  4. 5 sierpnia 2026
  5. 4 sierpnia 2026
  6. 4 sierpnia 2026
  7. 31 lipca 2026
  8. 21 lipca 2026
  9. 17 lipca 2026
  10. 12 czerwca 2026

Ostatnie zgłoszenia transakcji insiderów (formularze 3, 4 i 144): 10, najnowsze 2 października 2026. Transakcje insiderów w SEC

Transakcje insiderów

Co osoby kierujące Pampa Energy Inc. robiły z jej akcjami, według formularzy Form 4, które muszą złożyć w SEC w ciągu dwóch dni roboczych.

W ostatnich 90 dniach insiderzy kupili akcje na rynku za 16,4 mln USD i niczego nie sprzedali.

Kupione (na rynku)
16,4 mln USD
ostatnie 90 dni
Sprzedane
0 USD
ostatnie 90 dni
Per saldo kupione
4 082 122
16,4 mln USD
DataInsiderCoAkcjeCenaWartośćRaport
28 września 2026 Mindlin Damian MiguelVicepresident Kupił 1 417 197 3,11 USD 4,4 mln USD Form 4
28 września 2026 Mindlin Damian MiguelVicepresident Kupił 15 000 77,63 USD 1,2 mln USD Form 4
25 września 2026 Mariani GustavoVicepresident Kupił 25 000 78,26 USD 2 mln USD Form 4
31 sierpnia 2026 Mindlin Marcos MarceloCzłonek rady dyrektorów, Akcjonariusz powyżej 10% Kupił 500 000 3,44 USD 1,7 mln USD Form 4
27 sierpnia 2026 Mindlin Marcos MarceloCzłonek rady dyrektorów, Akcjonariusz powyżej 10% Kupił 150 000 3,38 USD 507,3 tys. USD Form 4
21 sierpnia 2026 Mindlin Marcos MarceloCzłonek rady dyrektorów, Akcjonariusz powyżej 10% Kupił 675 000 3,38 USD 2,3 mln USD Form 4
19 sierpnia 2026 Mindlin Marcos MarceloCzłonek rady dyrektorów, Akcjonariusz powyżej 10% Kupił 902 975 3,34 USD 3 mln USD Form 4
18 sierpnia 2026 Mindlin Marcos MarceloCzłonek rady dyrektorów, Akcjonariusz powyżej 10% Kupił 396 950 3,35 USD 1,3 mln USD Form 4

Wszystkie raporty insiderów w SEC.gov · Gdzie insiderzy kupują akcje na całym rynku

Kto jest właścicielem PAM

Trzy widoki z trzech rodzajów dokumentów SEC, każdy z własną datą. Nakładają się i nie są sumowane.

Akcjonariusze powyżej 5%

Kto ma ponad 5% akcji danej klasy, musi to zgłosić w Schedule 13D (gdy może chcieć wpływać na spółkę) lub 13G (inwestor pasywny). Pokazujemy najnowsze zgłoszenie każdego akcjonariusza: 13G z ostatnich 2 lat, 13D z ostatnich 3.

PosiadaczUdział w klasieAkcjeZłożono
Marcos Marcelo Mindlin13D, może chcieć wpływać 13,94% 190 035 798 12 grudnia 2025

Najwięksi inwestorzy instytucjonalni

Nie mamy jeszcze pozycji z formularzy 13F dla tej spółki.

Insiderzy

Zgłoszone pakiety insiderów, którzy złożyli formularz Form 4 w ostatnich 12 miesiącach: akcje, które każdy z nich miał po ostatniej zgłoszonej transakcji. To nie jest łączny stan posiadania wszystkich insiderów.

4 insiderów zgłosiło łącznie 96 782 110 akcji, około 7,89 mld USD po ostatniej cenie.

PosiadaczAkcjeStan na
Mindlin Marcos MarceloCzłonek rady dyrektorów, Akcjonariusz powyżej 10% 80 514 877 31 sierpnia 2026
Mindlin Damian MiguelVicepresident 14 649 960 28 września 2026
Mariani GustavoVicepresident 1 616 184 25 września 2026
Espinosa Paz JosefinaCzłonek rady dyrektorów 1089 25 marca 2026

Zgłoszenia Schedule 13D/13G w SEC.gov

Wszystkie raporty w SEC EDGAR

Pytania o PAM

Czym zajmuje się Pampa Energy Inc.?

Pampa Energia wytwarza, przesyła i dystrybuuje energię elektryczną, a także wydobywa gaz ziemny i ropę naftową. Dostarcza energię i węglowodory klientom przemysłowym, odbiorcom indywidualnym oraz na hurtowe rynki energii w całej Argentynie. Akcje spółki są notowane na NYSE pod symbolem PAM.

Ile jest warta Pampa Energy Inc.?

Wartość rynkowa (kapitalizacja) spółki Pampa Energy Inc. przy ostatnim kursie to 4,4 mld USD, a kapitał własny w bilansie na 31 grudnia 2024 wynosił 3,3 mld USD. Pytając, ile jest warta spółka, ma się zwykle na myśli jedną z tych liczb: ile rynek płaci za wszystkie akcje albo aktywa minus zobowiązania.

Czy Pampa Energy Inc. jest rentowna?

Tak. W roku obrotowym 2024 spółka wykazała 619 mln USD zysku netto przy przychodach 1,9 mld USD, czyli marżę netto 33,0%.

Ile przychodów ma Pampa Energy Inc.?

W roku obrotowym 2024 przychody Pampa Energy Inc. wyniosły 1,9 mld USD. To o 8,3% więcej niż rok wcześniej.

Kiedy Pampa Energy Inc. opublikowała ostatni raport?

Ostatni raport okresowy to raport roczny (emitent zagraniczny) (20-F) złożony 9 kwietnia 2026. Obejmuje okres do 31 grudnia 2025. Najnowszy dokument dowolnego rodzaju to transakcja insidera z 2 października 2026.

Tezy, w których pojawia się PAM

Podobne spółki

Porównaj PAM z

Porównaj PAM z dowolną spółką

Obserwuj PAM

Dostaniesz maila, gdy Pampa Energy Inc. złoży coś w SEC: wyniki, zmiany we władzach, istotne umowy i raporty roczne.

Za darmo, bez hasła. Mail, gdy PAM złoży raport w SEC.

Skąd są te liczby

Dane finansowe to wartości, które Pampa Energy Inc. oznaczyła w swoich raportach dla SEC (XBRL), brane z najnowszego raportu dla każdego okresu, więc korekty zastępują starsze liczby. Przychody, zysk i przepływy dotyczą pełnych lat obrotowych, chyba że oznaczono je jako ostatnie dwanaście miesięcy, czyli sumę czterech ostatnich kwartałów. Gdy spółka raportuje tylko cały rok, czwarty kwartał to rok minus trzy pierwsze kwartały.

Kursy to dane rynkowe na koniec dnia, z opóźnieniem, w walucie notowania. Kapitalizacja zmienia się razem z kursem. Wskaźnik C/Z pokazujemy tylko przy dodatnim zysku na akcję. Nic tutaj nie jest poradą inwestycyjną.